Wimax przez router TP-link WR543G chodzi tylko GG i google

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dwhite
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-21, 15:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wimax przez router TP-link WR543G chodzi tylko GG i google

Post autor: dwhite »

No to od początku, bo już naprawdę nie wiem co z tym zrobić, już wszystkie pomysły mi się skończyły.
To tak, sieć mało skomplikowana Wimax z Netii od GateWay-a przewód do routera TP-Link WR543G a z niego po kablu jeden komputer a drugi po WiFi, nic skomplikowanego.
Podłączam komputer bezpośrednio do GateWay-a ładnie wszystko sobie działa bez problemu się loguje internet śmiga. Więc biorę się do tworzenia sieci. niby wszystko jest ok adresy IP ładnie nadawane wszystko się zgadza pinguje we wszystkie możliwe strony komputery się widzą, w zakładce WAN jest wpisany login użytkownika i hasło, połączyło się, no wszystko wygląda ok.
Jednak działa tylko GG i google. Więc sprawdziłem jeszcze raz wszystkie adresy wszystkie ustawienia niby ok, jeśli działa GG to sugeruje problem z DNSami wiec sprawdzam DNSy i ustawiam statyczne i z góry nadawane przez router ni automatyczne i openDNSy no wszystkie możliwości no ale nic się nie zmienia, w ipconfig/all też ładnie pokazuje odpowiednie DNSy jeszcze wpisałem polecenie "ping i tu adres serwera DNS" też pingi idą, co dziwniejsze pingi także idą na wp.pl i onet.pl ale w przeglądarce wp.pl ładuje się bez końca. :(
Więc czytam dalej to forum i doszukałem sie żeby ustawić MTU na 1480 wiec ok zmieniłem MTU komputera według tych wskazówek => http://support.microsoft.com/kb/826159 i nadal nic ciągle to samo. :gwiazdki:
Naprawdę już nie mam pomysłu co z tym zrobić, a na sieciach znam się kiepsko ;/ Proszę o pomoc,
Awatar użytkownika
krzywyzzz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 256
Rejestracja: 2009-01-05, 23:45
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: Wimax przez router TP-link WR543G chodzi tylko GG i google

Post autor: krzywyzzz »

A zmieniałeś może firmaware w tym Tp-Linku ? Ostatnio kupiłem TP-Link TD-W8901G i tylko zmiana firmaware pomogła ustawić ten ruter. Teraz jest stabilny i wyśmienity :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Wimax przez router TP-link WR543G chodzi tylko GG i google

Post autor: Jo_gurt »

Firmware - dobry trop, warto spróbować
Wrzuć screen ze statusu routera po połączeniu.
Masz jakiś firewall/antywirus/pakiet bezpieczeństwa?
ODPOWIEDZ