Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Witam i dziekuje z gory za pomoc- moze ktos z was mial taki problem i go rozwiazal :) Otoz tak mam nokie 6680 i po edge bezposrednio z jej przegladrki sciagam pliki np mp3- 1..5mb w 60-65sekund, spokojnie z niej mam download 23-26kB/s :D a teraz sedno- jak ja podepne to komputera za pomoca orginalnego kabla dku-2 to wszystko jest ok do momentu uruchimienia www bo wtedy juz download maximum ma 15kB/s :? I za chiny ludowe nigdy wiecej nie moge uzyskac jak te 15kB/s :!: Co jest przyczyna ze na komputerze nie moge downloadu wiekszego miec :?:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Uprzedze odpowiedzi ze to nie wina Plusa i obciazenia bts , bo jak na komputerze mam download 15kB/s maximum a potem za sekunde odepne nokie od komputera i przez nia sciagam plik to leci mi grubo ponad 20kB/s :!: Po prostu komputer zwalnia mi predkosc Iplusa i nie wiem jak to zlikwidowac :!: Predkosc polaczenia noki(modemu) z komputerem mam standardowa 460kB/s .
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Patrzylem w wlasciwosciach modemu 6680 usb ota i nie ma tam zadnych opcji do ustawiania predkosci modemu :|
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: dormario »

Jaką przeglądarkę masz zainstalowaną w telefonie? Z regóły jest tak że przeglą darki mobilne bardziej kompresują pliki i dlatego może być różnica w prędkości ściągania.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: PawełB »

Są ustawienia modemu tylko musisz wejść przez panel sterowania a nie przez menadżera zadań. Tam jest taka ikona opcje telefonu i modemu. Możesz sobie we właściwościach pogrzebać trochę.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

W noki (-> Nokii Bykom stop) mam trzy przeglądarki (opera,netfront,s60) i każda z nich ściąga pliki spokojnie 25kB/s :) To bez sensu :/ czy na komputerze stacjonarnym mogę zapomnieć by mieć prędkości powyżej 20kB/s ??? Nie wierzę , jakiś szczegół zwalnia mi łącze na komputerze a ja nie mam pojęcia jak :(
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: dormario »

Wydaje mi się, że osiągasz maxa na komputerze, ale dla pewności przeskanuj system antywirusem być może masz jakiegoś wirusa albo wkelej swój log to go przeanalizujemy.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

Ja mam bardzo podobny problem..
Gdy mam podłączoną kartę modemową GC85 do stacjonarnego komputera to moj GPRS osiąga ok. 46 kb/s.

Jeśli przełoże tą samą kartę do laptopa Toshiba (Intel procesor) , to ten sam GPRS mam na poziomie ok. 20 kb/s, czy li dużo wolniej.

W żaden sposób nie mogę tego wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje.

Sprawdziłem tego laptopa programem antywirusowym i ciągle to samo.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić ?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Komputer mam czysty bo niedawno go kupilem :D Czy nikt nie mial takiego problemu :?: Bo przecierz (-> przecież Bykom stop) to nie normalne bym "gola" nokia mial nawet 29kB/s a tak mam , a gdy jako modem ja podepne maximum 15kB/s mi dziala :!: :!: :!: Po gprs tak samo "gola" leci 5,6kB/s spokojnie a jako modem max 4kB/s :!: :!: :!: Podobno to wina ustawien cache modemu w systemie windows :?: i trzeba to zmienic jakos komendami lub programem treaker czy jakos tak :!: Problem w tym, ze nie znam komend i nie wiem skad ten program z wersja ustawien modemu <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> (->znaleźć Bykom stop) :!: (Bo sa takze wersje bez ustawien modemowych )
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Podobno trzeba w windows zmienic to cache modemowe na jak najmniejsza wartosc :!: Tylko jak to zrobic :?: :|
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

piotr2802 pisze:Ja mam bardzo podobny problem..
Gdy mam podłączoną kartę modemową GC85 do stacjonarnego komputera to moj GPRS osiąga ok. 46 kb/s.

Jeśli przełoże tą samą kartę do laptopa Toshiba (Intel procesor) , to ten sam GPRS mam na poziomie ok. 20 kb/s, czy li dużo wolniej.
Cytat przycięty przez Moderatora Szadzik Panie i Panowie, tniemy zbędne cytaty!!!


Wlasnie mamy ten sam problem - pytanie brzmi co w komputerze przestawic by polaczenie modemowe mialo optymalna(rzeczywista) predkosc :?: bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tak jak w moim przypadku stacjonarny a w twoim laptop ewidentnie zwalnia modem :evil:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

Zmieniałem już ustawienia w połączeniu sieciowym, wyłączałem zaporę połączenia internetowego, zwiększyłem przepustowość portu, przywróciłem mój windows do ustawień z przed miesiąca ....i ciągle nic.... :cry:

Ustawienia w laptopie i stacjonarnym komputerze mam takie same, a transfer ciągle w notebooku , duzo mniejszy...

Coś powoduje zmniejszanie prędkości transferu w moim laptopie, ale CO ???
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: raptou »

Przyczyna może być banalna, na co nikt tutaj nie zwrócił uwagi. Większość płyt głównych obsługuje sprzętowe wsparcie np. USB na chipsecie ale zadziała to dopiero po wgraniu sterowników od płyty głównej (albo będą osobno do USB).

Standardowo portami i transmisją zarządza system i procesor komputera. Jak są inne zadania w tle to system musi się podzielić mocą z nimi. Czasem mogą, więc pojawić się anomalia typu: internet zwalnia cały komputer, jakiś program spowalnia internet, Przy kopiowaniu z dysku zwalnia internet itp.

Przy połączeniu przez USB w BIOSie powinna być włączone IRQ USB (czy jakoś tak) oraz wgrane sterowniki do USB od płyty głównej. Wbrew pozorom ważne jest też czy dyski pracują w trybie DMA, ponieważ jak akurat któryś dysk korzysta choćby ze pliku SWAP też może zwolnić cały system albo samo ściąganie.

Zastrzegam, że nie w każdym komputerze. W niektórych jest konieczne wgranie osobno sterowników USB i kontrolera dysku, w innych nie.
Natomiast jak jest w BIOSie IRQ DMA to powinna być ta funkcja ZAWSZE włączona. Czasem też pomaga reczna zmiana priorytetu procesów. W czasach, gdy jeszcze korzystałem z Kazy trochę eksperymentowałem z priorytetami i udało mi się podnieść średnią prędkość ściąganych plików nawet o 1/3, gdyż Kazaa spowalniała cały system.

Ja mam akurat płytę ECS K7VZA na chipsecie VIA i konieczne okazało się zainstalowanie sterowników, żeby mi system i/lub internet nie zwalniał i to samo potwierdziło się w kilku innych komputerach, co nie oznacza jednak, że tak musi być w każdym przypadku ale warto od tego zacząć. Nie zawsze na "gołym" Windows ze sterownikami Microsoftu wszystko działa tak jak powinno.

Sterowniki dla płyt opartych na chipsecie VIA (w tym kontrolera dysku UATA i USB) znajdują się na www.viaarena.com
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

@szalony, Chyba sie uporałem z tym spowalnianiem w laptopie GPRS !!!

Zastosowałem ten program i zoptymalizowałem połączenie EDGE/GPRS


http://www.rosecitysoftware.com/tweakmaster/

Rewelacyjny program, polecam :D :D :D

Nareszcie GPRS hula mi prawie 46,7 kb/s
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: seboo »

a to jest jakis rezydentny program czy poprostu poprawiacz TTL-a , wielkosci pakietu itd itd itd ???
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: Tomekłódź »

zapuściłem ten program ale u mnie to jakoś nie pomogło a nawet pogorszyło :( Przed miałem transfer 20kB/s a po zainstalowaniu do 16 kB/s max.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

Z tego co zaobserwowałem program nie jest rezydentny (przynajmniej w wersji 30 dniowej) ....Super zooptymalizował mi połączenie intertnetowe i teraz wszystko odbywa się szybciej, stonki otwierają się płynnie i poczta maile tez widze ze szybciej sciagane sa załączniki... :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: kemott1 »

Nie widzę różnicy :wink:
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: PawełB »

Właśnie przed chwilą odkryłem, że adapter PCI/PCIMCIA powoduje konflikt. Wyłączenie go w menadżerze urządzeń powinno załatwić sprawę. Można też wyłączyć go na stałe. Myślę, że to załatwi sprawę. U mnie zdało egzamin w 100%. Dajcie znać jak coś wam się uda zrobić.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: szalony »

Juz wszystko pieknie mi dziala :) kocham Plusa normalnie w dzien mam transfery 21kB/s a w nocy 26kB/s :P , zmienilem ustawienia modemu z domyslnych windows na najwieksze wartosci w tym w/w programie i wylaczylem zapore systemu windows w modemie nokia 6680 usb OTA :lol: Ja tam wirusow sie nie boje :shock: Jak testowalem Orange edge srednio lata 10-12kB/s to troche mi zal ze sie tak mecza :wink: Wniosek edge w Plusie 2 razy lepiej dziala niz w Orange , Ery nie sprawdzalem :wink:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

U mnie w Krakowie (Nowa Huta) też maksymalnie w Orange udało się wydusić na EDGE marne 10 kB/s maksymalnie.

Chyba przerzucę sie na iPlusa tak jak to zrobiła większość moich znajomych.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: Szadzik »

Piotr2802. Ja na Twoim miejscu bym się tak łatwo nie poddawał. Ja jak kupiłem licencję gprs w orange to przez miesiąc się męczyłem zanim udało mi się wszystko skonfigurować porządnie i zaczęło działać porządnie.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: piotr2802 »

Szadzik pisze:Piotr2802. Ja na Twoim miejscu bym się tak łatwo nie poddawał.

Ja tak łatwo sie nie poddaję :wink: Cały czas zgłaszam i piszę do Orange że w Krakowie jest beznadziejny EDGE i za co ja płacę 120 zł co miesiąc.

Na GPRS już więcej chyba nie wydolę bo mam 40 km od Krakowa ok. 43 kb/s.

A EDGE w Krakowie ? Tutaj pasuje powiedzenie "Z pustego to i Salomon nie naleje" :wink: Czyli jest dużo użytkowników EDGe/GPRS w Krakowie, a infrastruktura techniczna ORANG kiepściutka, a już po zmianie nazwy na Orange to zupełnie poziom usług spadł. Z mojej strony ja już więcej nie uzyskam w EDGE. Jedyna nadzieja to że Orange w końcu coś podziała i przybędzie nowych BTS stacji i wtedy może będzie lepiej....Ale do tego czasu umowa z Orange mi się skończy, a jest dam sobie z nimi spokój, bo jest parę innych firm w Krakowie, które za tą cenę (120 PLN) zaoferować mogą mi naprawdę profesjonalny internet.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Optymalizacja - komputer zwalnia mi Iplusa :( Pomocy...

Post autor: Ufo atakuje »

Odgrzebałem ten temat, gdyż u mnie też występowało ograniczenie przy ściąganiu jednego pliku do 16 KB/s (dla dwóch prędkość pełna). Również problem zniknął po użyciu programu TweakMASTER. Konkretnie trzeba zmienić jedną opcję po kliknięciu w Advanced Optimization Settings
z Windows Default na wyższą wartość. Nie musi być maksymalna, wystarczy już 64240.
Obrazek

Efekt to w moim przypadku dodatkowe 10 KB/s (pełna prędkość to 26-27KB/s). Czyli zysk to ponad 60% szybsze ściąganie przy jednym pliku. :D
Obrazek

Zastanawiam się, czy w innych modemach/telefonach też jest takie ograniczenie. Zapraszam więc do testów, tylko nie przy dużym obciążeniu sieci, bo wyniki będą wypaczone.
Zauważyłem też, że chyba troszeczkę wolniej po tej zmianie otwierają sie strony, ale nie jestem tego do końca pewien. Wszelkie spostrzeżenia mile widziane.
ODPOWIEDZ