Iplus CDMA skaczące pingi.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: kapa98 »

Witam. Od Wakacji 2011 roku jestem użytkownikiem modemu (routera) Axesstel MV410LR EV-DO w sieci Plus. Internet w zupełności mi wystarcza, ponieważ zarówno prędkość pobierania jak i wysyłania jest dość dobra ( down. ok 1,5 mb/s up. ok. 0,75 mb/s ). Jedynym problemem jest to, że nie mam stabilnych pingów, tzn. , że co kilka sek. skaczą one do 1650 lub coś w tym stylu a normalnie są ok. 90-120 , co w zupełności wystarczyło by mi do w miarę swobodnej gry online. Czy jest jakiś sposób na to aby ustabilizować moje pingi i żeby wynosiły one max. 150 ms?

Poniżej screen po wpisaniu komendy ping wp.pl -t :

http://zapodaj.net/6d3cae2c5dbe.jpg.html

Z góry THX :)
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

Może sieć przeciążona?Ja przez 3lata grałem na CDMA Orange i PING miałem 100-150 jednak w wakacje miewałem ponad 300 . Teraz drugi miesiąc mam CDMA Plus i tu w Battlefield3 zależnie od serwera mam 86-114-170 na serwerach Europejskich , do Stanów większe ;) gra mi się ''normalnie'' jak to na radiówce.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: jarek999 »

kapa98,
Internet w zupełności mi wystarcza, ponieważ zarówno prędkość pobierania jak i wysyłania jest dość dobra ( down. ok 1,5 mb/s up. ok. 0,75 mb/s ). Jedynym problemem jest to, że nie mam stabilnych pingów, tzn. , że co kilka sek. skaczą one do 1650 lub coś w tym stylu a normalnie są ok. 90-120 , co w zupełności wystarczyło by mi do w miarę swobodnej gry online.
Jaki masz wskaźnik sygnału? Może można tu coś poprawić, choć podejrzewam tutaj problem obciążenia sieci przez innych użytkowników-z własnych obserwacji zauważyłem że to objaw szczególnie objawiający się przy technologii CDMA. ;)
jareq
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: kapa98 »

Jeżeli pisząc sygnał masz na myśli ilość dBm to mam taką rzecz:

EvDO signal i tu około : -90 dBm

Evdo 2nd signal około : - 88 dBm

1xRTT signal około : - 100 dBm

Zauważyłem tutaj przez przypadek jedna rzecz, mianowicie co ok. 5 sek. w tym pierwszym sygnale skacze on do - 120 dBm , w drugim sygnale nie ma nic pokazanego a 3 (ten RTT) pokazuje ok. -111 dBm. Okazuje się też, że wraz z skokami sygnału w tym samym momencie skacze też ping.

Macie pomysł jak to rozwiązać?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: jarek999 »

Nie wiem jak daleko masz do nadajnika i jakie są warunki terenowe. Proponuję zastosować antenę zewnętrzną: 1-low coś z tego: http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-450-mhz,4382.htm , 2-high : http://www.bestpartner.pl/index.php?kategorie=2 ;)
jareq
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

Słaby sygnał masz ;) ja mieszkając w lesie do BTS 8km. na antenkach standardowych mam 80dBm a z anteną ATK10 mam 67dBm(ta pierwsza wartość) druga jest ok.70 dBm ale ona jest chyba od antenki ''nadawczej'' Czasem też nie mam pokazanej tej drugiej wartości (wtedy nie ma neta) W zakładce ogólne zaznacz sobie tylko 1xEvDO bo jak masz 1xEVDO i 1xRTT to wtedy gorzej chodzi net(w każdym razie tak mi się wydaje)
Ps. zapomniałem że w Plus nie dają płytki z Axssestel Menagerem :zawstydzony: zobacz czy jest w dziale dowload na forum
Ps.2 w dziale dowload nie ma-ale w googlach jest (na chomiku) - tak! tu właśnie leżą Twoje kłopoty-po przestawieniu tej zakładki jest i u mnie 120dBm EvDo brak tej drugiej i zrywa połączenie:
kapa98
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-01, 15:36
Lokalizacja: Goleniów

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: kapa98 »

Jesttttttt dzięki DejaVu! Wielbie Cię! Wszystko pięknie działa a ja sie tyle męczyłem;) Naprawdę szacun ! Jak bede miał 18 to czteropak się należy.

Jeszcze raz wielkie dzięki! POzdro.

[ Dodano: 2012-01-01, 21:33 ]
Dzięki wam odpaliłem po 6 lata CS i spokojnie można pograć pingi 90 ms ale jest zero lagów. Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Jaco »

kapa98 pisze:Temat do zamknięcia.
Na tym forum <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=82778#82778">»nie zamykamy tematów«</a>.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

kapa98 pisze: Jak bede miał 18 to czteropak się należy.
Trzymam za słowo ;) szkoda że CS to nie moje klimaty-tak byśmy razem pograli :) obecnie non stop gram w Battlefield3 Pozdrawiam.
boas43
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-29, 22:55
Lokalizacja: Aleksandria

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: boas43 »

DejaVu pisze:Słaby sygnał masz ;) ja mieszkając w lesie do BTS 8km. na antenkach standardowych mam 80dBm a z anteną ATK10 mam 67dBm(ta pierwsza wartość) druga jest ok.70 dBm ale ona jest chyba od antenki ''nadawczej'' Czasem też nie mam pokazanej tej drugiej wartości (wtedy nie ma neta) W zakładce ogólne zaznacz sobie tylko 1xEvDO bo jak masz 1xEVDO i 1xRTT to wtedy gorzej chodzi net(w każdym razie tak mi się wydaje)
Ps. zapomniałem że w Plus nie dają płytki z Axssestel Menagerem :zawstydzony: zobacz czy jest w dziale dowload na forum
Ps.2 w dziale dowload nie ma-ale w googlach jest (na chomiku) - tak! tu właśnie leżą Twoje kłopoty-po przestawieniu tej zakładki jest i u mnie 120dBm EvDo brak tej drugiej i zrywa połączenie:
Ja również Ci podziękuję.Borykałem się z takim samym problemem prawie 7 miesięcy.Pingi skaczące (90-1100) oraz download skaczący słaby (0,5 - 1,5 mb) zanikajacy net itp. Ile k..w poszło to tylko ja wiem :)
Mój sprzet to router 410LR antena zewnętrzna 10 elementowa Dipol na kablu 20 m :D .Wiem ,że kabla to za dużo ,ale akurat muszę tyle mieć .
Sygnały aktualne to :

EvDO signal - 68-69 dBm
EvDO 2nd signal - 86-87 dBm

Poprzednie miałem podobne jak kolega wyżej.
A wystarczyło taką głupotę odhaczyć :) Dzieki.

PS Możesz zapodać linka do wersji spolszczonej Tego programu. Ściągnąłem już kilka i wszystkie mam po eng.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2012-01-04, 14:24 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2012-01-04, 14:23 przez boas43, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

boas43 pisze: Możesz zapodać linka do wersji spolszczonej Tego programu. Ściągnąłem już kilka i wszystkie mam po eng.
Jeśli chodzi Tobie o Axssestel Menager to ja mam to na płycie którą otrzymałem wraz z ruterem od Orange-zapytam tu na forum Admina czy można to umieścić w dziale dowload- jak nie to wrzucę gdzieś na net.Pozdrawiam.
patrykj190894
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-21, 16:20
Lokalizacja: Piotrkówek

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: patrykj190894 »

mozecie dokladnie powiedziec co gdzie mam odznaczyc? bo sie nie orientuje a mam identyczny problem pls! :>
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

Zakładka ogólne: ma być zaznaczone 1xEVDO
ogrodnick
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-03, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: ogrodnick »

Wielkie dzięki DejaVu! :)

Od kilku dni testuje Nordisk i dopiero po wywaleniu 1xRTT zaczęło to wymiatać.
Pingi stałe (choć nie rewelacyjne - 93 ms) ale transfer w dół zmienił się diametralnie,
mam teraz 350 kB/s bez żadnych skoków - przedtem średnio w okolicach 120 kB/s,
w górę też poprawa.

Ja bym to dodał do FAQ albo przypiął info na górze strony.
Ciekawe czy Nordisk/Plus wie że tak jest.

Pozdrawiam!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

Nie ma za co :D U mnie ostatnio działa to jakoś dziwnie , raz net jest , innym razem nie ma :/ pomaga wtedy u mnie odłączenie anteny ATK10 i korzystanie na antenkach standardowych.Nie wiem czemu tak to się dzieje, tak jakby nie odpowiadał BTS lub wina rutera , bo jak nie ma neta to nie wyświetla się druga wartość EvDO ?! Dziś przekręciłem antenę na drugi BTS zobaczę jak to będzie działać? Co do sygnału to jest podobnie.Chciałbym mieć antenę dookolną do CDMA nie musiał bym więc łazić po dachu.
Zobaczę czy polepszy się ta zmiana BTS u mnie.Pozdrawiam.
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

U mnie dzieje się podobnie , aktualnie router działa na orginalnych antenkach bo siła sygnału jest o 10-15 DB wyższa niż z anteną zewnetrzną , pingi skaczą , upload od miesiąca niski czasem zerowy .
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: jarek999 »

Tesshu,
aktualnie router działa na orginalnych antenkach bo siła sygnału jest o 10-15 DB wyższa niż z anteną zewnetrzną
To cóż to za antena? Co się z nią dzieje? Jakiś problem na kablu złączkach? :szok:
jareq
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

jarek999 pisze:To cóż to za antena? Co się z nią dzieje? Jakiś problem na kablu złączkach? :szok:
Wina leży po stronie iplus-a , nie mam pojecia czemu tak się dzieje , posiadam 2 routery z orange cdma i jak podpinam je pod antene to jakość wzrasta ,a na iplusie działa słabo - dodam iż tańczyłem z nią w rózne kierunki , nastawiałem na 2 rózne bts-y , ciagle to samo sygnał duzo słabszy niż na orginalnych antenkach (antena zewnetrzna dipola kierunkowa)
Dzwoniłem do bok iplusa kilka razy twierdzą ,że to wina routera bo np download jest 1mb ,a upload max 200kb/s , czasami spada do 1kb/s .
Aktualnie sygnał jest 88/89db - router na szafie stoi , wystarczy że przesunę go o 1cm i sygnał się zmienia ,a na zewnetrznej miałem 90/101 - 95/99 db.
Ogólnie sygnał nie ma zbyt dużego znaczenia na upload , czasami go poprostu nie ma :/ już od 2 tygodni zastanawiam się czy nie zanieśc routera do salonu aby wysłali go do serwisu tylko ,że na 99% nic nie stwierdzą ,a ja będę miesiąc bez internetu , najlepsze jest to , że pan w bok jak zapytałem czy jeżeli zawioze router do serwisu to będę mógł domagać się nie płacenia za internet stwierdził ,że moge się domagać ale przypuszczalnie i tak będę musiał zapłacić o_O

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-04-03, 18:20 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-04-03, 17:20 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: jarek999 »

Tesshu,
Dzwoniłem do bok iplusa kilka razy twierdzą ,że to wina routera bo np download jest 1mb ,a upload max 200kb/s , czasami spada do 1kb/s .
Aktualnie sygnał jest 88/89db - router na szafie stoi , wystarczy że przesunę go o 1cm i sygnał się zmienia ,a na zewnetrznej miałem 90/101 - 95/99 db.
Raczej się zgodzę z opinią BOK, wiele razy ostrzegałem potencjalnych użytkowników przez zakupem tego sprzętu-nie jest to zbyt ciekawa konstrukcja, manualnie nie przeglądałem tego sprzętu-nie ma przypadkiem jakiegoś przełącznika na antenę zewnętrzną?
jareq
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

U mnie jak na razie po przekręceniu na inny BTS działa bez zarzutu :D Na poprzednim BTS było nie raz że neta nie było lub co chwila rozłączało . Pozdrawiam.
Br0NaS
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2012-05-05, 08:52
Lokalizacja: Rytel (Pomorskie)

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Br0NaS »

odpalam program i nie wykrywa mi urzadzenia:( jest no connect, nawet to menu nie mozna wejsc:/ mam win 7 to jest wina tego?? prosze o pomoc...
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

2 maja oddałem router do serwisu , póki co czekam :< jak mi po expertyzie stwierdzą , że działa poprawnie to ich wyśmieje . Pytanie tylko co wtedy?
Awatar użytkownika
LiO19
Stały użytkownik forum
Posty: 121
Rejestracja: 2012-02-16, 22:53
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: LiO19 »

Jak można to zapytam ;)
Jakie są ping po CDMA plusa? Mógłby ktoś pokazać co używa? ;)
Z góry dziękuje :]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Sundance_kid »

Dyskusja o reklamacjach wydzielona tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=405030#405030
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

Technicy sprawdzili bts-y , 2 serwisy odesłały router że niby sprawny , wymieniłem karte sim na nową , w komputerze na pewno nie ma błędów ponieważ uzywam też orange cdma na tym samym kablu itd. sprawdzałem też router na innym kompie + antenie zewnetrznej , dalej mam upload 10kb/s to jakaś paranoja .

Jakieś pomysły??

Ja juz nie mam sił od 4 miesięcy mam upload 10-30kb/s ,a dowload 500-1,4mega , dzieki czemu ping jest od 400 do 2000

Spróbuje jeszcze za reklamować router jako towar niezgodny z umową ale po historii z 2 serwisami które stwierdziły ,że jest sprawny wątpie aby wymienili mi go na nowy .
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: DejaVu »

Jakieś pomysły??
A czy w zakładce ogólne w AxssesMenager masz zaznaczone tylko 1xEvdo?
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

DejaVu pisze:[..] A czy w zakładce ogólne w AxssesMenager masz zaznaczone tylko 1xEvdo?
Bez przesady ;d pisze w tym temacie więc go czytam, poza tym po necie też szukałem różnych rozwiązań.

[ Komentarz dodany przez: Grzechu: 2012-06-24, 18:03 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a> <font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2012-06-24, 17:03 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: jarek999 »

Tesshu pisze: Jakieś pomysły??
Spróbuje jeszcze za reklamować router jako towar niezgodny z umową ale po historii z 2 serwisami które stwierdziły ,że jest sprawny wątpie aby wymienili mi go na nowy .
Trudno już mi cokolwiek podpowiadać przy z góry pesymistycznym Twoim nastawieniu (ja sobie wręcz nie wyobrażam żebym takową sprawę prowadził dłużej bez skutecznego finału niż 45dni). Musisz walczyć z operatorem bo trudno o alternatywne rozwiązanie z zakupem sprzętu gdyż Plus-Nordisk działa na innej częstotliwości i nie kupimy zamiennika na aukcji za 100-kę. P.S Dla potencjalnych nabywców usługi CDMA-UNIKAĆ TEGO WYSOCE AWARYJNEGO I SPRAWIAJĄCEGO RÓŻNEGO RODZAJU PROBLEMY PRODUKTU! :faq:
jareq
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: Tesshu »

Router poszedł jeszcze raz do serwisu tym razem jako "niezgodność towaru z umową" , ja sam po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta zgłosiłem sprawe do urzędu komunikacji elektronicznej .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus CDMA skaczące pingi.

Post autor: ja.michal »

Masz potwierdzenie przyjęcia z podpisami punktu?
ODPOWIEDZ