Czy m......

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Czy m......

Post autor: pimosz »

Czy mogę w moim podpisie umieszczać link do mojej strony www.

Link do strony (naruszajacy Regulamin Forum został usuniety przez Moderatora (Vipera)
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy m......

Post autor: sightt »

Nie możesz to jest sp-am. Ja kiedyś umieściłem w podpisie własną www i dostałem PW z ostrzeżeniem :D
Jaka jest szansa ?e trafisz w Du?ego Lotka? To proste 50 % Albo trafisz albo nie trafisz ;]
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy m......

Post autor: Selvis »

@pimosz - Ty w ogóle jesteś największym sp-amerem na forum.
Dziwi mnie tylko, że tutaj żaden z Moderatorów nie interweniuje.

Z tego co widzę to Hyde-park powoli zamienia się w śmietnik.
Rozumię wolnośc słowa itp, ale bez przesady.

@Moderatorzy - możecie coś z tym zrobic?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy m......

Post autor: zDaleKi »

Selvis pisze:@Moderatorzy - możecie coś z tym zrobic?
Co masz dokładnie na myśli, taka jest idea Hyde-Parku - że każdy może pisać o wszystkim (w granicach pewnego rozsądku).
Ale faktem jest, że nie można przeginać.

Postaramy się coś w tej sprawie zrobić.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Czy m......

Post autor: Selvis »

BliSki pisze:Co masz dokładnie na myśli, taka jest idea Hyde-Parku - że każdy może pisać o wszystkim (w granicach pewnego rozsądku).
Idea super. Z tym sie zgadzam.
Ale czy nie jest to właśnie furtka dla spamu?

Też bym mogła zacząć wstawiać linki do moich stron (czym przy okazji można nabić sobie page rank w google)
ale tak sie składa, że odkąd zaczęłam korzystać z internetu (a to juz trochę latek minęło) to ważna była dla mnie NETYKIETA, której znajomość wśród niektórych użytkowników tego forum kuleje :evil:
@BliSki i wielu innych – To nie jest skierowane do tych, którzy netykiety przestrzegają
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy m......

Post autor: sightt »

Selvis pisze:
BliSki pisze:Co masz dokładnie na myśli, taka jest idea Hyde-Parku - że każdy może pisać o wszystkim (w granicach pewnego rozsądku).
Idea super. Z tym sie zgadzam.
Ale czy nie jest to właśnie furtka dla spamu?

Też bym mogła zacząć wstawiać linki do moich stron (czym przy okazji można nabić sobie page rank w google)
ale tak sie składa, że odkąd zaczęłam korzystać z internetu (a to juz trochę latek minęło) to ważna była dla mnie NETYKIETA, której znajomość wśród niektórych użytkowników tego forum kuleje :evil:
@BliSki i wielu innych – To nie jest skierowane do tych, którzy netykiety przestrzegają
Popieram. Ciekawe czy te osoby <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zajrzały do regulaminu i netykiety.
Jaka jest szansa ?e trafisz w Du?ego Lotka? To proste 50 % Albo trafisz albo nie trafisz ;]
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy m......

Post autor: lkmc »

Moim zdaniem nalezy wylaczyc licznik w hyde-parku, bo zdaje sie ze niektorzy w ten wlasnie sposob nabijaja sobie range.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy m......

Post autor: Vipera »

Tu jedynie może poradzić Marcin (Admin).
Poza nim nik nie ma uprawnień do ingerencji w ta część Forum.

A licznik faktycznie nie powinien działać w Hyde-Park'u.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy m......

Post autor: zDaleKi »

lkmc pisze:Moim zdaniem nalezy wylaczyc licznik w hyde-parku, bo zdaje sie ze niektorzy w ten wlasnie sposob nabijaja sobie range.
Takie było założenie i tak miało być.
Nie wiem czemu licznik jest włączony i pisałem już w tej sprawie do Admina.
Mają też się tu pojawić moderatorzy, którzy będą pilnować, żeby nikt nie łamał zasad Netykiety i nie spamował.

A na koniec dodam, że to pod-forum miało na celu integrację forumowiczów ale chyba nie do końca wyszło. W związku z tym nie wiem czy nie skończy się na skasowaniu tego "działu".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Czy m......

Post autor: bob »

No to zrobiła sie mała schizofrenia .Z jednej strony piszcie ,integrujcie się,bawcie itp. z drugiej nabijacie tylko liczniki.Wygląda na to, że kto pisze w Hyde-Park`u postępuje niemoralnie ale w granicach regulaminu czyli jest nie w porządku ale oficjalnie nie można mu nic zarzucić.To jak w naszej polskiej business-polityce. Tą sprawę trzeba jak najszybciej rozwiązać właśnie wyłączając tu licznik a nie likwidować subforum. :!:
Pozdrawiam bob
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy m......

Post autor: Jaco »

A ja za cytuje fragment z filmu KILERÓW 2
No i w piz... wylądował i cały misterny plan też w piz...
Jeśli oglądaliście to wiecie.
Ostatnio zmieniony 2007-03-01, 21:43 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy m......

Post autor: etranger »

Nie wiem jakie admin-Marcin ma mozliwosci ale z tym nabijaniem postow to zauwaza sie to nie tylko w hyde lecz i w glownych watkach.
Jesli jest to mozliwe do zrealizowania to ja obstawiam za tym, by rangi na forum nadawac wg uznania a nie wg ilosci postow, moze wtedy bylby i mniejszy smietnik.
A swoja droga nasz smietnik jest ciagle pusty a nawet przegladajac pobieznie forum to wg mnie powinien juz byc zdrowo zapewniony - tu uwaga w strone moderatorow.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy m......

Post autor: Tomekłódź »

A może mam głupie pytanie ale po co walczyć o rangę, jakie są z tego korzyści :?:
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy m......

Post autor: etranger »

Dla mnie ranga wydaje sie byc dobrym pomyslem chociazby z tego powodu, ze gdy zawitalem na to forum z taka a nie inna wiedza, to zdecydowanie bardziej cenilem wypowiedzi VIP niz nowych userow.
Osmiele sie sadzic iz nie ja jeden tak postepowalem...
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy m......

Post autor: lkmc »

po co walczyć o rangę, jakie są z tego korzyści

Korzysci sa zludne :) , osoby przebywajace na forum sie znaja i wiedza co kto soba reprezentuje. Jednak zycie tak to poukladalo ze lepiej miec wiecej niz mniej ;) , dlatego nalezy zadbac aby ranga np. "specjalista bezprzewodowy", znaczyla ze masz cos do powiedzenia w temacie internetu bezprzewodowego (w koncu chyba po to sa ?).
Rozwiazanie z zatrzymanym licznikiem w hydeparku jest powszechnie stosowane na wielu forach i nigdzie nie budzi kontrowersji... nie powinno i tu.
Taki dzial jest potrzebny, chocby po to zeby swobodnie wyrazic luzniejsza mysl bez narazania sie na porute :)
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Czy m......

Post autor: bob »

TomekŁódź pisze:A może mam głupie pytanie ale po co walczyć o rangę, jakie są z tego korzyści :?:
Pytanie nie jest takie głupie.No ale nie każdy tak do tego podchodzi.Dlatego postuluję za wyłączeniem liczników w Hyde-Park`u przecież w prawdziwym parku w Londynie wszyscy mają liczniki wyłączone. :D
Jeśli na BEZ-KABLI ktoś przeprowadzi rewolucję i wyłączy wszystkie liczniki i
rangi to też nie zmarwi mnie to.To przecież tylko wirtualny świat i jak to powiedział kiedyś @Jaco - nie dajmy się zwariować :!:
Zacytuję tu jeszcze prawdziwego klasyka "Alleluja i do przodu"
Oczywiście porządek musi być ,więc jak coś bez sensu to "rubbish dump refuse" i nie ma ,że VIP czy Specjalista bezprzewodowy. :D
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Czy m......

Post autor: pimosz »

Dziwni jesteście :?

I zaraz ukamienować Pimosza :x

Zapytałem i.... dostałem :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Czy m......

Post autor: bob »

No i widzisz @pimosz a przecież dopiero napisałem ,że to wirtualny świat a Ty zaraz wszystkie wypowiedzi do siebie. :evil: Więcej luzu ,baw się razem z nami :D .Ty i inni każdy jest tu potrzebny, żeby to forum mogło śmigać.
Pamiętaj jesteś niezbędny.Co byśmy zrobili bez takiego przedstawiciela z Tomaszowa Lubelskiego.A jeśli ktoś zapyta o zasięg EDGE w Bełżcu czy Nałęczowie to kto pomoże jak nie Ty.Głowa do góry i niech nikt tu nie mówi, że ktoś jest niepotrzebny (to tak na przyszłość bo przecież nic jak na razie się nie stało) albo niech sobie znajdzie inne forum. :D :D :D :D
Pytaj ile chcesz i pomagaj ile się da !!! :lol:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy m......

Post autor: Vipera »

Uff...
Wchodzę po kilkugodzinnej przerwie i widzę sporu ruch w temacie.

Postaram sie w miarę swoich skromnych możliwości odpowiedzieć na kilka pytań
  • 1.Co do śmietnika - co pewien czas jest po prostu opróżniany.
    Pamiętacie (przynajmniej "starsi" bywalcy Forum) jak lądowały tam tymczasowo posty z ortami, czy też naruszające rażąco regulamin (Swoją drogą zastanawiam się czy nie powrócić do praktyki "wyróżniania" niektórych postów). Jeśli autor dokonał odpowiednich zmian, post wracał na swoje miejsce.
    Obecnie w śmietniku lądują głównie spamy, lub posty zupełnie odbiegające od tematu.
    Opróżniać trzeba - chyba w domu nie trzymacie cały czas pełnego kubła ze śmieciami.

    2.Całkowicie przyznaję rację twierdzeniu, że na Forum ludzie znają sie już na tyle, że dla większości rangi są najmniej ważne. Mniej więcej wiadomo już do kogo z czym się zwrócić.
    Np. ja nie będę odpowiadał, ani doradzał nikomu w sprawie jakiejś aplikacji dla ORANGE czy iPlusa.
    Nie znam się i nie korzystam.

    3.Każdy na tym Forum jest ważny.
    Wzajemne uprzedzenia trzeba jakoś powstrzymywać. Wiem, że czasem jest to trudne (w szczególności do niektórych osób), ale mówi się trudno. Co nie oznacza, że jeśli sie widzi, że ktoś przegina, to należy chować głowę w piasek i udawać, że nic sie nie dzieje.

    4.W sprawie wyłączenia licznika w Hyde-parku.
    Decyzja należy do Admina (Marcina).
    Z tego co wiem, taka możliwość istnieje, choć nie bezpośrednio.
    Każdy użytkownik zarejestrowany w bazie ma "pole" z ilością postów, które napisał.
    Wartość ta jest podnoszona automatycznie. Jedyne co można zrobić to ręcznie zmniejszać tą wartość odejmując odpowiednią liczbę postów odpowiadającą ich ilości napisanej w hyde-parku.
    Tyle teoria.
    W praktyce, to oznacza siedzenie nad bazą danych i ręczne podmienianie wartości, lub wstawienie skryptu, który by to robił automatycznie. Z tego co wiem, w dodatkach do phpBB takiego skryptu nie ma.
Trochę sie rozpisałem więc proszę wszystkich znudzonych tą lekturą o wybaczenie. :P
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy m......

Post autor: sightt »

eee tam macie problemy
niech sobie nabijaja rangi
Jaka jest szansa ?e trafisz w Du?ego Lotka? To proste 50 % Albo trafisz albo nie trafisz ;]
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy m......

Post autor: etranger »

sightt pisze:eee tam macie problemy
niech sobie nabijaja rangi
No tak, ale pozniej taki zwykly user napisze do specjalisty albo vip'a i jego odpowiedz uzna za swieta prawde, a chyba nie o to tutaj chodzi.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Czy m......

Post autor: draconair »

to może wyłączyć rangę? albo licznik, bo na to tez "nowicjusze" zwracają szczególną uwagę ...

albo po prostu podnieść poprzeczkę "postową" w rangach wystaczająco wysoko [ i ewentualnie ponawiać to działanie wraz z rozrastaniem się forum ]? imo, mzna by taie coś przeprowadzić, jednakże musiało by to się pewnie wiązać z "degradacją" niektórych, ale bez ofiar nie ma postępu ;-)
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Czy m......

Post autor: etranger »

ja tam moge byc normal user, wcale nie bedzie mi to przeszkadzalo. Nie wiem jak to wyglada w phpBB ale moim zdaniem najlepiej gdyby admin nadawal statusy odpowiednie do zaangazowania i wiedzy usera.
Podniesienie poprzeczki postow za wiele nie zmieni - sam zapewne widzisz jak czesto pojawiaja sie posty "zgadzam sie", "popieram", "ja tez tak mam" etc.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Czy m......

Post autor: pimosz »

Prosze bardzo panie Adminie :wink:

http://www.phpbb2.pl/download.php?d=133
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Czy m......

Post autor: Sundance_kid »

Moim zdaniem trzeba wyłączyć licznik w H-P, zwiększyć rangi i wprowadzić ostrzeżenia.
indoor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-10-26, 17:04

Re: Czy m......

Post autor: indoor »

najlepiej nie odpowiadac na pytania..... bo po co???

Forum dyskusyjne* - jest przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej

Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.

Zasady działania typowego forum

Fora dyskusyjne od strony technicznej są zazwyczaj rozbudowanymi skryptami działającymi w technologii CGI, PHP lub ASP, które tworzą osobiście administratorzy stron WWW lub też adaptują z gotowych skryptów, z których wiele jest dostępnych jako wolne oprogramowanie.

Zazwyczaj oprogramowanie do prowadzenia forum pozwala zdefiniować jego właścicielowi lub administratorowi kilka początkowych forów, które są podzielone na tematy zwane czasami wątkami. Wątki te mogą już zazwyczaj tworzyć sami użytkownicy poprzez napisanie nowej wiadomości do danego forum. Następni inni użytkownicy mogą odpisywać na wiadomość, która rozpoczęła wątek, co prowadzi do kontynuacji wątku.

Wybranym, szczególnie aktywnym użytkownikom administrator może przydzielać prawa moderatorów, które pozwalają im tworzyć nowe fora, kasować wiadomości, blokować wątki itp. zazwyczaj zgodnie z obowiązującymi na danym forum regułami postępowania (użytkownicy muszą stosować się do przyjętego regulaminu). Na wielu rozbudowanych forach istnieją całe hierarchie moderatorów, o różnym zakresie praw i obowiązków, kontrolowane przez administratorów forów, z kolei na innych moderatorzy są demokratycznie wybierani przez ogół użytkowników, lub nawet po prostu losowo wybierani. Na niektórych, głównie bardzo małych forach wystarczy nawet zgłosić się, a zostanie się moderatorem.
* wikipedia

gwoli przypomnienia terminu FORUM...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy m......

Post autor: zDaleKi »

indoor pisze:gwoli przypomnienia terminu FORUM...
Ale co masz dokładnie na myśli? Znaczy jakie wnioski z tego cytatu mamy wyciągnąć i jakie Ty wyciągasz?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ