jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
niro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 12:53

jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: niro »

Witam wszystkich
mam problem z ustawienie outlooka a scislej z ustawieniem srewera grup dyskusyjnych. Czy ktoś może mi pomóc.
Neta mam w orange 3g/gprs
ustawiłem serwer dla grup
news.task.gda.pl

problem polega na tym ze czesto pokazuje mi błedy i nie moge czytac grup , tylko saqme nagłówki (czesto , ale nie stale)
interesuje mnie czy sa jakis inne serwery i jak ustawic outoka
pozdrawiaustawiłem serwer dla grupm''
MP
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: damis »

niro pisze:Witam wszystkich
mam problem z ustawienie outlooka a scislej z ustawieniem srewera grup dyskusyjnych. Czy ktoś może mi pomóc.
Neta mam w orange 3g/gprs
ustawiłem serwer dla grup
news.task.gda.pl
Sprobuj sobie ustawic news.tpi.pl
niro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-06, 12:53

Re: jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: niro »

damis pisze:Sprobuj sobie ustawic news.tpi.pl
dzieki, zmieniłem i na razie jest ok.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez niro, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: zDaleKi »

Gdyby jeszcze Ci nie działało załóż sobie skrzynkę na gazeta.pl
a potem przy pomocą tego loginu i hasła korzystaj z serwera: news.gazeta.pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: raptou »

TPI jest dostępny tylko do odczytu dla innych niż TP/Orange dostawców. Nie jest dostępny dla użytkowników z zagranicy, więc także dla internetu satelitarnego. Serwer nntp news.gazeta.pl jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od miejsca pobytu. Wystarczy mieć konto email na gazeta.pl (to info dla tych, którzy wyemigrowali na wyspy za chlebem)

Największym (najwięcej grup i binariów), ogólnodostępnym serwerem nntp jest serwer ICM (Operator Sunsite, ten sam od proxy)

adres serwera: news.icm.edu.pl
Port: 119
autoryzacja: brak (tylko IP z Polski)

A tu jest wykaz pozostałych serwerów nntp w Polsce

http://www.killfile.pl/nntpservers.html

NNTP to nie tylko grupy dyskusyjne. Można ich używać zamiast p2p. Są tam gry, filmy, muzyka, cracki, zdjęcia. liki są w grupach mających w nazwie oznaczenie "binaries". To wprost idealne rozwiązanie dla posiadaczy netu komórkowego.

OE się do tego nie bardzo nadaje. Nie potrafi odczytać postów podzielonych na części. Nie umie łączyć załączników w jeden plik. Nie obsługuje kodowania yEnc. Własciwie radzi sobie tylko z tekstem, małymi załącznikami i zdjęciami. Chyba Opera9 już ma w sobie kodowanie yEnc ale także nie radzi sobie z wieloczęściowymi załącznikami.

Lepiej ściągnąć jakiś porządny program, który obsługuje też binaria i cieszyć się ściąganiem plików z prędkością serwera.
Warto też sobie wpisać kilka serwerów. Jednak różnią się zawartością, zwłaszcza, jeżeli chodzi o binaria.
Więcej info nt. ściągania plików z Usenetu jest tutaj http://www.aplikacje.pwii.pl/binaria.htm
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki serwer dla grup dyskusyjnych

Post autor: raptou »

Ponieważ jest dość spore zainteresowanie ściąganiem z Usenetu pozwoliłem sobie popełnić mini FAQ dla początkujących, szczególnie, że jest to ciekawa i właściwie jedyna alternatywa dla p2p poprzez GPRS/EDGE.
Żeby nie pisać tego samego w dwóch miejscach - link

http://forum.esat.pl/viewtopic.php?p=98462#98462
ODPOWIEDZ