jaki router do lte?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
godles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-06, 13:35
Lokalizacja: Pruszków

jaki router do lte?

Post autor: godles »

witam.... jak w temacie... moje wymagania.... net LTE bez używania modemu (najlepiej aby był to modem gdzie włożę samą kartę) i wyjście na antenę zewnętrzną (2 przewody do anteny zewnętrznej nie pamiętam modelu dostałem do modemu z podpisu w kpl). Cena mile widziana do 200zł. Proszę o ewentualne typy i podpowiedzi co jeszcze muszę kupić i czy w ogóle coś trzeba dokupić....
Lenovo Z570+ZTE MF821+LTE
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router do lte?

Post autor: matek451 »

Za taką kasę nie da rady. Wystarczy jedynie na router z obsługą modemu LTE.
godles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-06, 13:35
Lokalizacja: Pruszków

Re: jaki router do lte?

Post autor: godles »

i wtedy wpinam modem pod router i antene zewnętrzną pod modem podpinam tak? jak jest z instalacją takiego tandemu? modem usb na kompie sie instaluje jak to jest przy podpięciu modemu bezpośrednio do router-a? jaki router polecacie? nie wymagam cudów chcę aby to poprostu służyło bezawaryjnie a że mam słaby zasięg wywalam antenę na balkon co za tym idzie trochę kiepsko się korzysta z modemu od którego odchodzą dodatkowe 2 kable w dodatku jest się przywiązanym do jednego miejsca a to odpada..... tak więc..... co wybrać na co patrzeć? jak to się ustawia i konfiguruje?
Lenovo Z570+ZTE MF821+LTE
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router do lte?

Post autor: matek451 »

Ze sprawdzonych i polecanych Tp-Link TL-MR3420v2. Kompatybilny z twoim modemem ZTE MF821.Połączenie konfigurujesz w routerze. Modem wpięty w USB routera , anteny do modemu. Konfiguracja MR-3420 jest łatwa i intuicyjna poprzez przeglądarkę, Jaki masz sygnał na balkonie na tych nibyantenach z Plusa?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaki router do lte?

Post autor: wojteks »

matek451 pisze:Ze sprawdzonych i polecanych
Pytanie czy spełni wymagania prędkości LTE, to znaczy do jakiej prędkości przytnie LTE?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router do lte?

Post autor: matek451 »

Wg użytkowników tę wadę wersji v1 poprawiono w wersji v2. Można poczytać http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=35738 Problemem jak to w TP-Linkach może być wydajność prądowa i zasilenie modemu. W podanej cenie trudno znaleźć coś niezawodnego, Dovado to inna półka cenowa, chyba , że używany.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaki router do lte?

Post autor: wojteks »

matek451 pisze:Wg użytkowników tę wadę wersji v1 poprawiono w wersji v2
Ale to ciągle i tak zaledwie 1/3 teoretycznej wydajności LTE.
Nie pomagam na PW!
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: jaki router do lte?

Post autor: Gasol »

Jest jeszcze Edimax LT-6408n kompatybilny z ZTE MF821. Używam takiego zestawu z HSPA+ i nie narzekam. Czasami jest jakiś restart, ale jest skuteczny, a połączenie jest wznawiane. Poza tym ten router jeśli przycina prędkości transmisji LTE, to na pewno niewiele - pamiętam, że ktoś kiedys wklejał na forum screenshota z DL okolo 90Mbps. Nie ma też problemów z zasilaniem modemu, a przynajmniej ja ich nie zauważyłem. Cenowo też nie najgorzej, do tego gwarancja (2 albo 3 lata) i polski support (przyznam, że średni, ale doceniam, że w przeciągu roku było wypuszczonych kilka aktualizacji firmwaru). Nie jestem tylko do końca zadowolony z WiFi, bo wg mnie ma słaby zasięg.

Decyzja Twoja:-)
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: jaki router do lte?

Post autor: pogodabartek »

Dovado Tiny na allegro używki chodzą po ok 200zł, a z nim to zero problemów.

Nie stać Cie na sprzęt pod LTE to się w to nie pakuj lepiej.

Kup sobie Huawei E3131 z Play be z Hi Link i TL-MR3420 v.2 i zapomnij o LTE.

Już raz napisałem:

nie stać kogoś na benzynę, to niech nie kupuje Ferrari
godles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-06, 13:35
Lokalizacja: Pruszków

Re: jaki router do lte?

Post autor: godles »

pogodabartek pisze:Dovado Tiny na allegro używki chodzą po ok 200zł, a z nim to zero problemów.

Nie stać Cie na sprzęt pod LTE to się w to nie pakuj lepiej.

Kup sobie Huawei E3131 z Play be z Hi Link i TL-MR3420 v.2 i zapomnij o LTE.

Już raz napisałem:

nie stać kogoś na benzynę, to niech nie kupuje Ferrari
lubię takich przemądrzałych uzytkowników forum..... mam LTE bo tylko on jako tako pracuje w domu u tesciów... testowałem tu play-a plusa i t-mobile teściów) i tylko plus daje jako tako radę....

P.S.

play nawet nie zalogował się do sieci więc faktycznie chyba sobie kupię jak radzisz i zerwę umowę z plusem płacąc 800zł kary.... będziesz Pan zadowolony......


wracając do routera...... jak się konfiguruje router z modemem pod windowsem 7? bardzo to trudna sprawa? oceńcie skale trudności w skali szkolnej od 1(ciężko) do 6 (praktycznie sam się konfiguruje klikając dalej dalej.....)
Lenovo Z570+ZTE MF821+LTE
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaki router do lte?

Post autor: wojteks »

pogodabartek pisze:Już raz napisałem:

nie stać kogoś na benzynę, to niech nie kupuje Ferrari
To już 2 razy za dużo. Złośliwości i takie bezsensowne docinki nie są tu mile widziane!
godles pisze:jak się konfiguruje router z modemem pod windowsem 7? b
Prosto, tak samo jak pod XP czy linuxem. Ja bym dał 4+.
Nie pomagam na PW!
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: jaki router do lte?

Post autor: kmy »

godles pisze:jak się konfiguruje router z modemem pod windowsem 7
w zasadzie routery się konfiguruje poprzez przeglądarkę internetową, zatem sam system win nie ma tu znaczenia, ważne aby w połączeniach sieciowych ustawić automatyczny pobór IP, podpinasz router przewodem sieciowym (jest w zestawie) do gniazda sieciowego komputera i wpisujesz adres w przeglądarce http://192.168.1.1 czasem 192.186.0.1 (w TP-link 3420), hasło admin, user admin
interfejs z reguły jest po angielsku, ale np. w TP-linku jest instrukcja po polsku, robisz krok, po kroku, wg mnie trudność 5
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: jaki router do lte?

Post autor: Gasol »

> Czasami jest jakiś restart, ale jest skuteczny, a połączenie jest wznawiane.

Dla jasności: te restarty są wymuszone przez software routera w przypadku, gdy router nie widzi ruchu na łączu WAN do sieci komórkowej. Przed restartem następuje jeszcze próba ping na adresy serwerów Google (a te chyba są prawdopodobnie najbardziej dostępne ze wszystkich na świecie hehe), jeśli nie ma odpowiedzi, to wtedy zaczyna się restart. To nie jest tak, że router bez przyczyny się restartuje lub rozłącza połączenie. Przyglądałem się temu i uważam, że koncepcja nie jest zła i prawdopodobnie podobna jest w innych routerach.

> Nie jestem tylko do końca zadowolony z WiFi, bo wg mnie ma słaby zasięg.

Poza tym ja uważam, że generalnie sieci WiFi w poważniejszym zastosowaniu są dość zawodne i narażone na czynniki, których wyeliminowanie wymaga poświęcenia czasu. Ja akurat mam parę punktów w domu, gdzie pomaga tylko przestawienie anteny, ale wtedy pojawiają się inne "białe plamy" z gorszym zasięgiem. Prawdopodobnie pomogłaby zmiana lokalizacji routera, ale teraz jest ona niemożliwa.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: jaki router do lte?

Post autor: pogodabartek »

Posty się czyta, a nie powiela i później jest 20 wątków jest o tym samym nic nie wnoszących do danego tematu.

Jest taka zasada czytaj czytaj, czytaj, a jak nie to "wujek" google zawsze pomoże, ale jak ktoś jest leniwy to ....czeka na gotowca.
godles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-06, 13:35
Lokalizacja: Pruszków

Re: jaki router do lte?

Post autor: godles »

pogodabartek pisze:Posty się czyta, a nie powiela i później jest 20 wątków jest o tym samym nic nie wnoszących do danego tematu.

Jest taka zasada czytaj czytaj, czytaj, a jak nie to "wujek" google zawsze pomoże, ale jak ktoś jest leniwy to ....czeka na gotowca.

dobrze że ty nie powielasz i jesteś bez skazy.... zresztą ide po play-a.... tak dobrze działał.... dobrze że powieliłem posty bo bym się z tym lte męczył.....
Lenovo Z570+ZTE MF821+LTE
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: jaki router do lte?

Post autor: pogodabartek »

Pisałem, żeby kupić sam modem z Play, a nie brać od nich abonament.

Modem można kupić w każdym salonie za 129 zł i później wymusić w nim odpowiednie dla swojej lokalizacji pasmo czy UMTS 900/2100 przy pomocy programu Top Net info
godles
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-06, 13:35
Lokalizacja: Pruszków

Re: jaki router do lte?

Post autor: godles »

i co mi da wywalenie za modem 130zł? tutaj mam modem z anteną w zastawie za 100zł mniej a net uzywam jako jedyny w domu więc 10gb to tak na styk. Jak bym miał sam modem to i tak musiałbym gdzieś neta nabyć więc..... skórka za wyprawke.....
Lenovo Z570+ZTE MF821+LTE
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: jaki router do lte?

Post autor: Sundance_kid »

i co mi da wywalenie za modem 130zł?
Korzystniejsze oferty bez zakupu urządzenia. Np w przypadku Playa jest to większy limit i krótsza umowa.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: jaki router do lte?

Post autor: patryk7588 »

Ja Ci polecam ten router: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=33467
Sam z niego korzystam od maja i sobie go chwalę, zero problemów.
Cena poniżej 200zł - http://www.ceneo.pl/15590493
ODPOWIEDZ