Win2k a sieć radiowa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

Witam, dzisiaj miałem problem z internetem. Zainstalowali mi radiówkę. Jednak nie mogli mi kompa skonfigurować i powiedzieli, że na Win2k nie będzie taki interent działał i trzeba Me lub XP.
Cz ktoś może te brednie potwierdzić?
Czy naprawdę muszę instalować XP żeby korzystać z połączenia radiowego?

Sprawa baaardzo pilna.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: bob »

Chodzi o szyfrowanie danych WPA ,które jest dopiero na sp2 w xp.
Co do Millennium to nie wiem.
Napisałem wcześniej WEP ale poprawiłem - pomyłka.
http://www.ifelix.co.uk/tech/1020.html
Pozdrawiam bob
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

Czyli jesli zainstaluje sp2 to na 100% bedzie chodzilo. Super

Wczoraj mi zainstalowali radiowke i siedzialem caly dzien nie mogac skonfigurowac.
Dobrze ze jest forum i dostalem od razu prosta i jasna odpowiedz.

Dzieki bob.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: bob »

Chodzi oczywiście o sp2 dla XP karta sieciowa też musi obsługiwać ten standard.Nie jestem niestety "radiowcem" i są w tym dziale prawdziwe mózgi jak widziałem.Mniej więcej chodzi o to co jest zawarte w tym artykule:
http://www.tomshardware.pl/network/2003 ... pa-07.html
Jeżeli to w ogóle chodzi o WPA ale pewnie provider to miał na myśli.
p.s.
Mam nadzieję ,że uaktywnisz net`a i będziesz znów widoczny.
Pozdrawiam serdecznie bob.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

Niestety po zainstalowaniu xp ze wszystkimi dodatkami onternet nadal nie dziala. Bylem u znajomego i karta sieciowa dziala, ale tylko polowicznie. Wysyla i odbiera pingi z drugiego kompa, ale z internetem juz sie nie widzi. Jutro jesli uda mi sie w pracy wziac wolne to moze uda mi sie kupic karte na usb i wtedy moze cos z tego bedzie. Jak nie to dopiero w przyszlym tygodniu kupie na necie karte albo router i sie zobaczy.

A moze jeszcze mi ktos cos podpowie zanim wydam 30 funtow na karte?[/list]
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: zDaleKi »

Szadzik pisze:A moze jeszcze mi ktos cos podpowie zanim wydam 30 funtow na karte?
A Ty Szadzik gdzie teraz jesteś, ze w funtach płacisz :)

A co do problemu, jaki parametry dostałeś od swojego ISP?
Czy masz tam też adres serwera DNS itd? Może w tym jest problem? Bo skoro się pinguje...
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

BliSki pisze:
Szadzik pisze:A moze jeszcze mi ktos cos podpowie zanim wydam 30 funtow na karte?
A Ty Szadzik gdzie teraz jesteś, ze w funtach płacisz :)

A co do problemu, jaki parametry dostałeś od swojego ISP?
Czy masz tam też adres serwera DNS itd? Może w tym jest problem? Bo skoro się pinguje...

Se jestem w Irlandii Północnej...

Dostałem wszystkie ustawienia i internet w koncu DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po raz kolejny sformatowłem windę i zainstalowałem Win2k, nie instalowałem nawet karty graficznej tylko od razu przeszedłem do zainstalowania karty sieciowej (dziś kupiłem za 10 funtów taką na PCMCIA) i DZIAŁA!!!!!!!!

Panowie. Zmartwychwstałem!!!!!!
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: bob »

Mr. Szadzik ,congratulations !!!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

Dziękuję.

Nie wiem co było ni tak. Kupiłem dziś kartę sieciową. Zainstalowałem i nie działała. Identyczna stuacja jak przedtem.

Sformatowałem jeszcze raz system, zainstalowałem od nowa Win2k i zaczęłodziałać. Tak samo z siebie. Nie wiem co to był o i mnie to nie interesuje. Cieszę się niezmiernie, ze z Wami znowu jestem.
Back to the Future ;)
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: wolfek »

Jeśli ktoś ma z was taki problem to prawdopodobnie nie było zainstalowanego protokołu AEGIS w systemie, lub był on źle zainstalowany. Taka sytuacja zdarza się , czasami sam nie wiem czemu, ale win98 oraz win2k tak niestety mają że wkładasz kartę w standardzie G, z wszystkimi możliwymi bajerami a tutaj tylko szyfrowanie WEP.
Na przykładzie kart na ralinku podaję rozwiązanie:
Wchodzisz do katalogu z plikami sterowników karty w c:\program files\Ralink (lub cos takiego) następnie folder installer, potem folder twojego systemu operacyjnego i klikasz na aegis.exe. Następnie restart komputera.

Powinno rozwiązać problem
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Win2k a sieć radiowa

Post autor: Szadzik »

wolfek pisze:Jeśli ktoś ma z was taki problem to prawdopodobnie nie było zainstalowanego protokołu AEGIS w systemie, lub był on źle zainstalowany. Taka sytuacja zdarza się , czasami sam nie wiem czemu, ale win98 oraz win2k tak niestety mają że wkładasz kartę w standardzie G, z wszystkimi możliwymi bajerami a tutaj tylko szyfrowanie WEP.
Na przykładzie kart na ralinku podaję rozwiązanie:
Wchodzisz do katalogu z plikami sterowników karty w c:\program files\Ralink (lub cos takiego) następnie folder installer, potem folder twojego systemu operacyjnego i klikasz na aegis.exe. Następnie restart komputera.

Powinno rozwiązać problem
Hmmm, piszesz, że Win2 i 98 mają taki problem. Ale ja na XP SP2 też próbowałem i też nic nie pomagało.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ