Potrzebuje pomocy z access point ;/

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edy113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-16, 08:07
Lokalizacja: wawa

Potrzebuje pomocy z access point ;/

Post autor: edy113 »

Siemka potrzebuję pomocy z access point , czy da radę podłączyć się modemem sagemcom F@st 2704 bezprzewodowo do liveboxa 2.0?? Tak żeby sagecom był access pointem i mogl udostepniac neta do tv?

Na elektrodzie znalazłem coś takiego:
Nie znam tego routera, ale wg instrukcji posiadają funkcjonalność zwaną sieci bezprzewodowej zwaną "Mostek". Spróbuję pokierować Cie, jak to zazwyczaj trzeba włączyć, chociaz pewności nie mam, czy zadziała. Na routerze "podrzędnym" (nie podłączonym do łącza internetowego) ustaw adres na LAN różny od LAN-u routera nadrzędnego, ale z tej samej podsieci - czyli jeśli "nadrzędny" ma na LAN IP 192.168.1., to na "podrzędnym" ustaw np. 192.168.1.2. Koniecznie wyłącz serwer DHCP na routerze "podrzędnym". Następnie włącz tryb "Bezprzewodowy mostek" w opcji "Sieć bezprzewodowa"-"Mostek"-"Tryb AP". W obydwu rouerach w "adres MAC zdalnego mostka" wpisz MAC karty bezprzewodowej routera po przeciwnej stronie połączenia. Ustaw w obydwu routerach w "podstawowych" ten sam SSID i kanał pracy. Wyłącz na czas testu zabezpieczenia, jak połączenie zaskoczy, to włączaj w kolejności od najlepszych do najsłabszych (WPA2-PSK, WPA-PSK, WEP) - nie wszystkie muszą działać dla trybu mostu, dlatego trzeba namierzyć możliwie najlepsze.
Nie mam pojęcia gdzie znależć te adresy MAC ;/

SSID to nazwa routera jaką widzą urządzenia ?? Ustawiłem taką samą w obu i widzi tylko jeden a drugi pokazuje się jako niezidentyfikowana sieć.

Co to jest kanał pracy gdzie to zmienić??

Czy jeżeli adres nadrzędnego routera jest 192.168.1.1 to podrzędnego msi być 192.168.1.2??
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Potrzebuje pomocy z access point ;/

Post autor: key »

edy113 pisze:Nie mam pojęcia gdzie znależć te adresy MAC
Naklejka na routerze/ap.
edy113 pisze: SSID to nazwa routera jaką widzą urządzenia ??
Tak
edy113 pisze:Czy jeżeli adres nadrzędnego routera jest 192.168.1.1 to podrzędnego msi być 192.168.1.2??
Nie, moze byc dowolny z puli 192.168.1.x, o ile maska jest 255.255.255.0

Anyway - mysleze sagemem tego nie zrobisz. kup najtanszy AP z funkcja klineta.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ