Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
conrdd
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-01-04, 17:29
Lokalizacja: wielkopolska

Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: conrdd »

Tak więc mam już router DWR_921 który jest zintegrowany z modemem. HSDPA+ chodzi jak przeciąg ale z LTE będzie problem. Dlatego chciałbym do tego routero - modemu podłączyć antenę zewnętrzną kierunkową. Niby można bo znalazłem w sieci kilka anten wraz złączkami pod ten sprzęt ale mam wątpliwości, które instrukcja routera/modemu D-Linka nie wyjaśnia: czy dwie fabryczne antenki routera służą do łapania 3G/4G czy też do pokrywania sieci WiFi?

W pierwszym wypadku wszystko OK, ale w drugim taka antena dobije router
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: matek451 »

W jakiej sieci korzystasz z DWR-921? Jak z zasięgiem? Korzystasz z UMTS900 czy UMTS2100?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: zurek »

conrdd pisze: mam wątpliwości, które instrukcja routera/modemu D-Linka nie wyjaśnia: czy dwie fabryczne antenki routera służą do łapania 3G/4G czy też do pokrywania sieci WiFi?
Te dwie antenki służą do odbioru fal UMTS/LTE, a co do WiFi to antenki są wbudowane wewnątrz routera i ich nie widać...

A dokładniej jeśli chczesz podłączyć antenę zewnętrzną UMTS, to do wejścia anteny z lewej strony (trzymając router przed sobą), ponieważ w prawym wejściu anteny nie działa UMTS.
Przy używaniu UMTS działa tylko jedna antena... właśnie ta lewa, a ta druga czyli prawa zostaje użyta gdy korzystamy z LTE razem z lewą anteną.

A jak chczesz korzystać z LTE, to antenę zewnętrzną podłączamy do obydwu wejść jednocześnie...
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: viktor »

zurek pisze: Przy używaniu UMTS działa tylko jedna antena... właśnie ta lewa, a ta druga czyli prawa zostaje użyta gdy korzystamy z LTE razem z lewą anteną.
Miałem obawy ale połączyłem antenę na UMTS 2100MHz 8dBi różnica pomiędzy poprzednim modemem podłączonym do tej anteny kolosalna.
Mam pytanie czy na BTS Plus ID:44269 Toruń Kujawsko-pomorskie ul. Włocławska 325- maszt obwodnica GPS 52,971111 , 18685278 jest LTE? Chciałbym spróbować na antenie zewnętrznej z Cybertech do LTE ale jak nie ma to nie warto inwestować.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: matek451 »

Ten BTS 44269 to pozwolenie na LTE1800 Mobylandu. Najprawdopodobniej nie działa. Czynny to Złotoria ul. Toruńska 1 ID P44974. Jak daleko masz do niego?
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: viktor »

matek451 pisze: Czynny to Złotoria ul. Toruńska 1 ID P44974. Jak daleko masz do niego?
Dziękuje za odpowiedz.Właśnie ja też nie wiem czy działa ten BTSID:44269 bo w mojej okolicy tj.32,5755"N 18,43'18"E dominuje radiowy a ja mam Plus. Do Złotorii myślę że chyba więcej jak 2,7km nie ma. Ale po drodze jest trochę lasu. Sądziłem ze ten BTS ID:44269 pracuje na LTE bo tylko zmiana anteny kabli jest też wolna przestrzeń Wisła itd. Zmiana anteny na Złotorię komplikuje sprawę ponieważ róg dachu z dachówki przesłoni antenę która i tak jest wyniesiona na 6,5 m nad ziemią. Przenoszenie anteny nie biorę pod uwagę. Cóż pozostaje poczekać na uruchomienie.
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: matek451 »

Jeśli masz możliwość to sam przetestuj ten BTS udając się w jego pobliże. Weryfikacja działających BTS Mobylandu ze względu na braki na btsearch jest trudna. Stąd to najlepszy sposób.Swoje wnioski oparłem też o mapę zasięgu Plusa ale mogę się mylić. Sprawdzisz i jak będzie działał dołożysz cegiełkę do weryfikacji BTS Mobylandu ;) , z którą nie najlepiej.
xravenx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-03-06, 20:20

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: xravenx »

zurek pisze:
conrdd pisze:
A dokładniej jeśli chczesz podłączyć antenę zewnętrzną UMTS, to do wejścia anteny z lewej strony (trzymając router przed sobą), ponieważ w prawym wejściu anteny nie działa UMTS.
Przy używaniu UMTS działa tylko jedna antena... właśnie ta lewa, a ta druga czyli prawa zostaje użyta gdy korzystamy z LTE razem z lewą anteną
Proszę o potwierdzenie czy dobrze zaznaczyłem antenę, do której mam podłączyć zewnętrzną na UMTS - konkretnie będę używał ATK-10
Nie wiem czy mam patrzeć na lewą od przodu czy od tyłu routera...
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Router D-Link DWR_921 - antena zewnętrzna dla LTE

Post autor: zurek »

xravenx pisze:
Proszę o potwierdzenie czy dobrze zaznaczyłem antenę,
Dobrze...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ODPOWIEDZ