[NEWS] Kolejny krok w modernizacji sieci Orange, już 8 tys.

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] Kolejny krok w modernizacji sieci Orange, już 8 tys.

Post autor: ja.michal »

Wojtek Jabczyński pisze:Zrobiliśmy kolejny krok w modernizacji sieci Orange i mamy już 8 tys. stacji działających w ramach projektu NetWorks! Docelowo w przyszłym roku ma ich być 10 tys. Prócz tego umożliwiliśmy transmisję danych 3G z wykorzystaniem części pasma 900 MHz. Jakie są pozytywne efekty dla Was? Najważniejsze to bardzo duży wzrost zasięgu sieci 3G. Obszarowo zwiększył się z 12 proc. do 68 proc. na zewnątrz budynków oraz z 3 proc. do 42 proc. wewnątrz budynków. Z kolei patrząc pod względem populacji urósł z 62 proc. do 87 proc. na zewnątrz budynków i z 46 proc. do 75 proc. wewnątrz budynków. Liczby robią wrażenie i jestem pewny, że wielu z Was realnie zauważyło poprawę na swoich telefonach i laptopach. A to nie koniec naszych inwestycji. Do zrobienia w ramach modernizacji zostało 2 tys. stacji w ramach NetWorks! Przypomnę też, że jeszcze w tym roku ok. 900 stacji będzie pracowało w technologii LTE.
Źródło i całość wiadomości: blog.orange.pl

Mapka i informacje o modernizacji na stronie Orange - lepsza sieć.
dexter18

Re: [NEWS] Kolejny krok w modernizacji sieci Orange, już 8 tys.

Post autor: dexter18 »

I fajnie. Ostatnio kolega ma telefon z Orange i wykrywa mu 2-3 kreski na Samsungu tylko nie pamiętam modelu. Działa mu jako hot spot speed test wykazuje 1-2 down i ponad 1 upload. Pingi w normie do 100 ms. Tylko ciekawe czemu mnie nie loguje na karcie TM. Ale to jeszcze sprawdzę.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: [NEWS] Kolejny krok w modernizacji sieci Orange, już 8 tys.

Post autor: jackuss81 »

dexter18 pisze:I fajnie. Ostatnio kolega ma telefon z Orange i wykrywa mu 2-3 kreski na Samsungu tylko nie pamiętam modelu. Działa mu jako hot spot speed test wykazuje 1-2 down i ponad 1 upload. Pingi w normie do 100 ms. Tylko ciekawe czemu mnie nie loguje na karcie TM. Ale to jeszcze sprawdzę.
@deXter aby się zalogować do wspólnej sieci T-mobile i orange trzeba mieć wymuszone UMTS900 w telefonie. No i rzecz jasna ten nowy nadajnik musi pracować w tej technologii.
ODPOWIEDZ