Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ricki1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-29, 17:46
Lokalizacja: Rawicz

Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Ricki1980 »

Od jakiegoś czasy korzystam z łącza LLU w Netii. Przez kilka miesięcy działało wszystko ok. Miałem ruter Tomato i modem/ruter ADSL w trybie tylko modem. Od wczoraj jednak za nic nie chce działać połączenie PPPoE i Tomato nie pobiera Ip i DNS. Działa tylko tryb PPPoA. Niestety nie wiem jak ustawić modem/ruter tak aby działał z Tomato. Próbowałem zrobić na nim DMZ na jeden wybrany Ip i taki podałem w Tomato, ale sieć nie działa. Działa tylko jeśli port WAN ustawie jako LAN i to Ruter/Modem ADSL przydziela Ip, tylko że tracę qos i inne rzeczy które potrzebuję. Może mi ktoś pomóc jak to poprawnie ustawić, aby przekierować porty i działało jak dawniej?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Jo_gurt »

Co to za modem/router? Musisz go ustawić w tryb bridge.
Ricki1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-29, 17:46
Lokalizacja: Rawicz

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Ricki1980 »

Netgear DGN 2000 z DGTeam. Do wyboru jest tylko Modem/Ruter i sam Modem. Wybór sam modem działał do tej pory bez problemu właśnie jako Bridge, niestety w Tomato przy wyborze PPPoE nie można otrzymać Ip. Wcześniej działało. To samo na DG834 GT, czy Netia Spot. W każdym przypadku działa tylko PPPoA i tylko wtedy przydzielany jest Ip. Ponoć w LLU tylko tak działa internet, tylko dlaczego do tej pory wszystko działało?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Jo_gurt »

Ricki1980 pisze: Ponoć w LLU tylko tak działa internet
Nie powinno mieć znaczenia.

Netgera działa poprawnie? Linia się synchronizuje?
Ricki1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-29, 17:46
Lokalizacja: Rawicz

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Ricki1980 »

Tak linia się synchronizuje. Sprawdziłem na DGN 2000, DG 834 GT i Netia spot. W obu netgearach po ustawieniu na tryb modem + ruter i wybraniu PPPoA Vc Mux lub LLC internet działa, po wybraniu PPPoE w statystykach jest tylko synchronizacja, natomiast DSLAM nie przydziela Ip i brak internetu. Napisałem już pisemną reklamacje do Netii, aby umożliwili mi korzystanie z trybu PPPoE, może uda się jakoś wrócić do poprzedniego stanu?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Jo_gurt »

Tzn wiesz, że PPPoA ustawiasz na Netgearze, a PPPoE na Tomato, czyli na różnych urządzeniach?
Przy trybie bridge linia też powinna się synchronizować.
Ricki1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-09-29, 17:46
Lokalizacja: Rawicz

Re: Brak mozliwosci łączenia w PPPoE

Post autor: Ricki1980 »

Synchronizacja jest zawsze, PPPoE mogę ustawić również na samym ruterze adsl, ustawiając go na prace Modem/Ruter, niestety w tym przypadku on sam nie może pobrać Ip.

[ Dodano: 2013-12-02, 15:17 ]
Sytuacja wróciła do normy. Na powrót mogę logować się w PPPoE, przynajmniej do czasu kolejnego problemu. :(
ODPOWIEDZ