[Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dexter18

[Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: dexter18 »

Kod: Zaznacz cały

 Internauci skarżą się na nowy proceder, wykorzystujący naiwność użytkowników telefonów komórkowych. Jeśli otrzymaliście SMS informujący o aktywacji usługi premium z instrukcją jej dezaktywacji, nie róbcie tego pochopnie. Może okazać się, że wysłanie takiej wiadomości będzie słono kosztować - nawet kilkadziesiąt złotych!

SMS-y o treści „Usługa DOWCIP DNIA zostala aktywowana. Koszt: 2,46zł/dzien. Aby wylaczyc wyslij sms o tresci AF.STOP na nr 92550/ ID:g8-„ trafiają do coraz większego grona odbiorców. Trefna wiadomość jest rozsyłana z numeru 733411196, którego operatorem prawdopodobnie jest sieć Play. Nie wiemy czy to jedyny numer używany do tego procederu. Sprawdziliśmy do kogo należy numer 92550. Na stronach Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowany jest wykaz numerów usług o podwyższonej opłacie. Właściciel numeru premium rate okazała się firma Teleaudio Dwa Sp. z o.o. Sp. Komandytowo-Akcyjna. Świadczona za jego pomocą usługa widnieje pod nazwą „kody dostępu” i zgodnie z danymi UKE została uruchomiona na początku marca 2013 roku, a jej cena to 30,75 zł brutto.
Zródło:
wp.pl
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: krystianb »

Faktycznie dowcip dnia, sęk w tym, że śmieje się kto inny niż adresat.

Co do wyłączenia płatnych prenumerat, to wydaje mi się, że taką możliwość powinien udostępniać operator telefoniczny, przez bok czy to normalny, automatyczny czy internetowy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dexter18

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: dexter18 »

U mojej mamy w T-Mobile to cały czas jakieś sms o wygranej itp itd :hyhy:. Choć jeszcze nie wygrałem obiecanych 30 tys xD
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26167
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: wojteks »

dexter18 pisze: mojej mamy w T-Mobile to cały czas jakieś sms
Kiedyś wystarczyło wysłać SMSa na numer 80888 o treści NIE z telefonu na który przychodzą śmieci.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Kiedyś wystarczyło wysłać SMSa na numer 80888 o treści NIE z telefonu na który przychodzą śmieci.
Jest jeszcze drugi magiczny numer w t-mobile 8001 również o treści NIE.
Od tego momentu nie powinno przyjść już nic od operatora.

Pamiętam, że jest też możliwość zablokowania smsów z numerów 7xxx (jeśli kiedyś popełniliśmy błąd i skorzystaliśmy jakiegoś durnego serwisu, który nas teraz zasypuje spamem) ale w jaki dokładnie sposób to już nie kojarzę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: ja.michal »

Faktycznie, jest blokada połączeń i wiadomości premium. U każdego to powinno być. Chyba najbardziej czytelnie jest to zrobione w systemie Playa.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: atento »

To jest błedne koło... Takie firmy dostaja marną kare, zakładają nową firmę i robią to samo. Kary powinny być tak dotkliwe by musieli oddać nawet Panstwu 3x więcej do tego ze 3 lata więzienia bez możliwości wczesniejszego wyjścia. Niesty błache przestępstwa wysoko karane a Ci co nakrdną workami to póżniej kradną jeszcze więcej.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Uwaga] Uwaga! Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj na tego SMS

Post autor: Andrzejz78 »

Ja mam masę wiadomości na karcie w modemie że ktoś dzwonił i zostawił 2s (!) rozmowy Na końcu jest komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Kliknij na numer lub wybierz *51133, aby ja odsluchac. Za darmo w Polsce.
ODPOWIEDZ