Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: pimosz »

Niedawno zainstalowałem Firefox 2.0 RC2 (testowa) i zostałem mile zaskoczony :)

Program ma poprawioną pamięc cache. Teraz wszystko działa jak w Operze (z całym szacunkiem :wink: )

Warto dodać ze program ma wbudowaną opcje sprawdzania pisowni (działa w Firefox 2.0 RC2)


Program jest jeszcze w fazie testowej. Nie obsługuje dodatków do poprzedniej wersji oraz motywów.

INFO: http://www.firefox.pl/
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: bob »

Obsługuje dodatki z poprzedniej wersji po dodaniu rozszerzenia "Nightly Tester tools".Poza tym jest szybszy od opery.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: Jaco »

W zakładce Narzędzia nie ma poczty ale to jeszcze nie problem.U mnie chodzi bez problemów.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: pimosz »

I znalazłem buga :?

Jeżeli prawidłowo nie wyłączymy przeglądarki (zawieszenie lub zanik energii)
Pamięć podręczna przepada :|

Rozwiązaniem jest zainstalowanie dodatku: cachefixer-1.0.xpi

PS. Ciekawym dodatkiem jest "QuickNote" mamy mały notatniczek w przeglądarce :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: zDaleKi »

Czy przy instalacji 2.0 kasowaliście FF 1.5 czy zwyczajnie nałożyliście go na tego już istniejącego. Jeżeli tak, to czy nic się nie pogryzło i czy zachowało ustawienia np. włączone ciasteczka dla pewnych stron itd.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: MaxFM »

U mnie przy nakładaniu 2 na 1.5 wyleciały ulubione :( tak wiec warto sobie zapisac je do pliku przed instalacja. Wkurzajace jest tez zamykanie zakładek, bo zamykaja sie przy przełaczaniu zakładek (przez przypadkowe klikniecie na krzyzyk oczywiscie)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Firefox 2.0 RC2 (testowa)

Post autor: zDaleKi »

Już w tym czasie (czyli wczoraj) zdążyłem "nałożyć" na 1.5.0.7 aktualną wersję 2.0. Wygląda na to, że wszystko działa OK i ulubione też są. Wszystkie inne ustawienia też się zachowały. Zobaczymy jak będzie w praniu.

Co do zakładek, to też wolałem stara metodę. Czy ktoś z Was wie jak zmienić, żeby zakładki zamykały się tak jak kiedyś jednym klawiszem a nie dla każdej zakładki osobnym?

Jedna super rzecz, to słownik PL na pokładzie i działa o niebo lepiej o tego z wtyczki w 1.5. Polecam wszystkim, którzy mają problemy z ortografią i chcą być pewni tego co piszą ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ