Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolhat
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-22, 20:33
Lokalizacja: tarnów

Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: coolhat »

Mam Internet abonamentowy z Play. Korzystam w HSPA+ za pomocą modemu Huawei E3131-s2.
Wczoraj dowiedziałem się od konsultanta Play, że w moim miasteczku, z powodu częstych awarii, mogę się logować do Internetu przez T-Mobile.
Szerszy opis tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=507691#507691

Proszę wszystkich, którzy mają problemy z działaniem Internetu abonamentowego Play, w HSPA+, o logowanie się na próbę przez sieć T-Mobile.
Pozwoli to ocenić skalę problemów, jakie być może ma Play z działaniem swojej sieci internetowej, zwłaszcza w HSPA+.

Obrazek

pozdrawiam
==========================

Edit: [23 lipca, 1:00]

We wtorek, 21 lipca, kolega kupił sobie taki starter na próbę, i uruchomił go.
http://www.play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/

No i od samego początku ma Internet max 2 megowy i wyraźnie mu muli. Używa modemu E3131 HiLink.
Spróbowaliśmy więc zalogować się przez T-Mobile. Niestety - bez powodzenia.
Wygląda na to, że przez T-Mobile można się logować tylko mając Internet abonamentowy w Play.
Kolega zadzwonił więc do BOK z reklamacją, że za 59 zet (9 zet starter i 50 zet kupon z doładowaniem) otrzymał nie działający szajs.
Poprosił o możliwość zalogowania się do netu przez sieć T-Mobile. Konsultant odparł, że to niemożliwe.
Opowiedział więc, że jego znajomy z netem abonamentowym w Play, loguje się przez T-Mobile z powodu ciągłych awarii miejscowej stacji Play.
Konsultant poprosił o cierpliwość i wyłączył się na dwie minuty. Po powrocie oznajmił. że rozmawiał z przełożonym, i ten przełożony stanowczo
twierdzi, że absolutnie nie ma możliwości logowania się do netu przez T-Mobile bo Play nie współpracuje z T-Mobile w takim zakresie.
Kolega zakończył rozmowę stwierdzeniem, że został oszukany i zwróci się w tej sprawie ze skargą do UKE. Tak mu akurat do głowy przyszło.

No cóż - w naszym kraju nic nie robi się otwarcie i o niczym nie mówi się wprost.

Póki co, jestem jedynym facetem w kraju, z Internetem w Play, który loguje się przez sieć T-Mobile.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: dzejk »

ostatnio play reklamuje się, że ma zasięg 4 sieci, może coś jest na rzeczy...
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: piotrek2308 »

Ja mam telefon na kartę z play i ciągle jestem zalogowany do t-mobile bo lepszy zasięg i lapie mi internet hspa+ dc. I tak robię od dawna
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: wojteks »

dzejk pisze:play reklamuje się, że ma zasięg 4 sieci,
No bo ma, w taryfach głosowych możesz rozmawiać i pobierać dane za pomocą sieci Play, Plusa. T-Mobile i Orange w zależności od zasięgu w którym jesteś albo jak zalogujesz terminal w trybie ręcznym.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: onken »

Ale tutaj chyba chodzi o taryfy na internet ( który działa tylko na sieci P4 )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: V4NzI »

Zasięg 4 sieci w Play działa tylko w taryfach głosowych (roaming), w taryfach internetowych działa na zasięgu sieci macierzystej. Nic nie zrobisz raczej.
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: onken »

Przecież to samo napisałem...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: ja.michal »

coolhat pisze:Póki co, jestem jedynym facetem w kraju, z Internetem w Play, który loguje się przez sieć T-Mobile.
Nadal pytam czy logujesz się tak na jednej stacji bazowej czy do całej sieci. Sprawdzałeś logowanie do GSM T-Mobile?

Technicznie da się to zrobić dla konkretnych kart SIM. Przecież była taka sytuacja, że w okolicach Przemyśla karty Play logowały się również do sieci Orange (poza Plusem), ale wyłącznie karty ludzi mieszkających w tym rejonie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: dzejk »

to w końcu można, czy nie?
2 osoby twierdzą, że ściągają dane przez nadajnik innej sieci, niż macierzysty play...
Awatar użytkownika
coolhat
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-22, 20:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: coolhat »

ja.michal pisze: Nadal pytam czy logujesz się tak na jednej stacji bazowej czy do całej sieci. Sprawdzałeś logowanie do GSM T-Mobile?

Technicznie da się to zrobić dla konkretnych kart SIM. Przecież była taka sytuacja, że w okolicach Przemyśla karty Play logowały się również do sieci Orange (poza Plusem), ale wyłącznie karty ludzi mieszkających w tym rejonie.
Używam Internetu abonamentowego Play tylko w domu i tylko przez modem E3131-s2, czasem E173, E160.
Loguję się do Internetu przez T-Mobile tylko w moim miasteczku. Poza nim nie próbowałem.
Konsultant z BOK w Play wyraźnie powiedział mi, że w mojej miejscowości można się logować przez T-Mobile
w związku z ciągłą awarią Internetu na stacji Play.

Ustawiłem w modemie typ sieci "Tylko GSM" i nie da się wtedy zalogować do T-Mobile.
Przy ustawieniu typu sieci "Tylko WCDMA" loguje się w T-Mobile bez przeszkód.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak ktoś chce sam wypróbować to zapraszam:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 11&zoom=13

Telefonowałem do UKE w Rzeszowie co oni na to. Jak to zwykle w takich przypadkach, tego pana co to tym się zajmuje akurat nie było.
Miał być za godzinę.
Pani pożaliła mi się, że jest ich tylko 14 osób i nie dają rady ze wszystkim.
Poradziła mi napisać list do P4, bo będą musieli odpowiedzieć na piśmie jaka jest sytuacja.

W tej chwili przez T-Mobile jest tak:
Obrazek

Przez Play jest tak:
Obrazek
ten dobry wynik oznacza, że w tej chwili nie ma awarii na stacji Play.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: bartex03 »

coolhat pisze: Pani pożaliła mi się, że jest ich tylko 14 osób i nie dają rady ze wszystkim.
Nie dziwie sie ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: ja.michal »

coolhat pisze: Poza nim nie próbowałem.
No właśnie spróbuj. ;)
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: muchakk »

Warto zauważyć na przykładzie Przemyśla, że jak już ktoś dostał dostęp do Orange to działał on w całym kraju ;)... Kluczowe było tylko przebywanie chociaż przez chwile w Przemyślu bądź okolicach przez co na różnych forach ludzie ustawiali się na "wycieczki po zasięg" do Przemyśla :D
Awatar użytkownika
coolhat
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-22, 20:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: coolhat »

muchakk pisze:Warto zauważyć na przykładzie Przemyśla, że jak już ktoś dostał dostęp do Orange to działał on w całym kraju ;)... Kluczowe było tylko przebywanie chociaż przez chwile w Przemyślu bądź okolicach przez co na różnych forach ludzie ustawiali się na "wycieczki po zasięg" do Przemyśla :D
Nic nie zrozumiałem z tego, co napisałeś.
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: marian307 »

Ja też mam bardzo słaby zasięg z play lepszy jest t-mobile gdzie napisać żeby jakoś mógłbym korzystać z zasiegu t mobile w ofercie internetowej?
Awatar użytkownika
coolhat
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-22, 20:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: coolhat »

marian307 pisze:Ja też mam bardzo słaby zasięg z play lepszy jest t-mobile gdzie napisać żeby jakoś mógłbym korzystać z zasiegu t mobile w ofercie internetowej?
Przeczytaj moje posty w tym temacie i wszystko będziesz wiedział.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: szymek2000 »

wg mojej obserwacji play spadł na psy, jeśli chodzi o jakość oferowanego internetu dla lokalizacji Kalisz. Antena odpowiednio skierowana na konkretny BTS*.

T-Mobile http://www.speedtest.net/my-result/a/1383704514 (telefon)
Play http://www.speedtest.net/my-result/4523934925 (modem)*
Plus http://www.speedtest.net/my-result/4535924280 (modem)*
orange dawał radę 30/20
marian307
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2014-08-09, 19:51
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: marian307 »

masz taryfe internetową czy głosową jesli internetową to jakim cudem korzystasz z bts plusa t-mobile?
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: r0siu »

Około 4 mies temu odnawialem ofertę głosowa w play. Oferowali mi wtedy lte w telefonie bez limitu. Tłumaczyłem konsultantowi ze u mnie nie ma dobrego zasięgu lte w play i musze mieć antenę zewnętrzna. Czyli w telefonie nic mi nie da. Wtedy dostałem info ze nie długo zasięg lte zwiększy im się o sieć t-mobile bo trwają już prace roumingu danych na nadajnikach t-mobile. Co i jak dalej wyszło nie wiem. U mnie t-mobile nie ma lte. Tak tylko info podaje
Awatar użytkownika
coolhat
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-22, 20:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Internet Play - logowanie i korzystanie przez sieć T-Mobile

Post autor: coolhat »

No i już wiadomo, o co chodzi z Internetem HSPA+ z Play ...

Z uporem maniaka to za dużo powiedziane - ale cierpliwie staram się dojść do ładu z Internetem abonamentowym z Play. Od grudnia 2014 roku.
Od połowy grudnia do lutego jedno ciągłe pasmo awarii, potem chwila poprawnego działania i od 6 czerwca kolejne pasmo ciągłych awarii.
Jak już wyżej wspominałem, używam modemu E3131-s2. Przed tygodniem konsultant z BOA Play powiedział mi, że w związku z ciągłymi awariami
Internetu na mojej stacji http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 87&zoom=13
mogę się logować przez sieć T-Mobile. No i teraz mój Internet abonamentowy Play, bez limitu danych, bardzo ładnie działa mi przez sieć T-Mobile.

Skoro więc mam już dobrze działający internet to postanowiłem podzielić się tą wieścią ze znajomymi, którzy również mają Internet z Play.
Poodwiedzałem ich i próbowałem, na różne sposoby, logować się z ich Internetem do T-Mobile. Niestety, bez powodzenia.
Jednak jest pewna różnica między ich netami a moim. Ja mam w menu modemu "Dostępny" tylko przy Era (3G) a u znajomych jest też
"Dostępny" przy Plus(3G) lub Orange (3G).

Wniosek jest taki:
wygląda na to, że jestem jedynym użytkownikiem Internetu Play zalogowanym przez T-Mobile w moim miasteczku.
I pewnie dlatego, ze jak zatelefonowałem do konsultanta to na samym wstępie "otworzyłem sobie gębę" na fatalne działanie jego działanie.
Cyt.: "Bo mnie szlag trafi z tym waszym Internetem i tymi jego ciągłymi awariami od 6 czerwca ...".

Gie prawda, że wszyscy w moim miasteczku mogą logować się przez T-Mobile z powodu awarii netu z Play - jak powiedział mi konsultant.
Mogą tylko ci, co zadzwonią i napyskują albo postraszą skargami do UKE czy konsumentów, i w ten sposób indywidualnie wywalczą sobie
możliwość logowania się do netu przez sieć innego operatora.

Mnie konsultant włączył tę możliwość w trakcie rozmowy, więc można powiedzieć, że konsultanci podejmują takie decyzje w zależności od
stopnia wkurzenia rozmówcy (abonenta).

Walczcie ...

Jeśli ktoś używa Internetu z Play 3G i występują u niego awarie polegające na tym, że w jednej chwili mają net 7 - 10 - 15 megowy i działa ok
a za chwilę dostaje muła i jest 1 megowy, albo obserwując poziom sygnału widzicie chwilowe spadki, dzwońcie do BOA i upominajcie się o to,
za co płacicie ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Zarejestrujcie się na Ookla i róbcie testy a wszystkie one będą dostępne później w historii pomiarów.

Play sprzedaje abonamenty i Internet na kartę bez limitu danych na 1 lub 30 dni mając świadomość, że nie wszyscy będą mogli z niego
korzystać bez awarii czy innych problemów.
To jest świadome wprowadzanie w błąd, świadome sprzedawanie źle działającej usługi. To już nie jest tylko sprawa konsumencka.
To już jest przestępstwo.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ