Jaki router od Orange?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawlo392
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2015-02-02, 15:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Jaki router od Orange?

Post autor: pawlo392 »

Witam! Ostatnio skończyła mi się umowa w Orange. Teraz mam do wyboru router MVH650 oraz ZTE MF283. Jednak obawiam się, iż z 3G może być problem. Mieszkam w Łysej Górze woj. podkarpackie koło Nowego Żmigrodu. W grę wchodzi wykorzystanie anteny zewnętrznej. Jednak mogę ją zamontować jakieś 20 m od routera przy pomocy około 30 m kabla. Od Pani w Orange na jeden dzień otrzymałem kieszonkowy router ZTE. Zasięg 3G ledwo dwie kreski przy oknie. Prędkość prawie zerowa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router od Orange?

Post autor: matek451 »

A po co ci MVH650? Router do CDMA już masz więc jak chcesz z niego korzystać to sprzęt jest. Do 3G to ten złom się nie nadaje. Po co komu zabytek bez HSPA+ nie wspominając o HSPA+DC ? A co do zasięgu to masz u siebie 3G z BTS-a NetWorks nowy Żmigród. Działa na UMTS2100 z HSPA+DC i UMTS900 z HSPA+. Zasięg z obydwu dostępny u ciebie. Do UMTS2100 , na którym są dobre prędkości potrzebna antena na 2100MHz. Do UMTS900 z niższymi prędkościami antena na 900MHz. MF283+ obsługuje LTE, HSPA+DC czy UMTS900. Oczywiście pomysły z 30 m kablem poronione, max. 10m w przyszłości jest szansa na LTE w Orange, pozwolenie na LTE w N.Żmigrodzie jest. Jutro idź do Orange i oddaj Pani MiFi i od razu wręcz wypowiedzenie obecnej umowy. Poproś o kontak z DUK Orange to dostaniesz lepszą ofertę. Czyli większy limit i do tego 30% rabatu na abonament. Ze sprzętu tylko MF283+ lub H850( są też w zestawach z tabletami PIXI 8, ale nie wiadomo czy teraz dostępne).
pawlo392
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2015-02-02, 15:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jaki router od Orange?

Post autor: pawlo392 »

No niestety nie mam możliwości zamontować na kablu 10 m. Więc, jeszcze trochę będę musiał z CDMA korzystać.
CzarnaZmija
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-19, 14:41

Re: Jaki router od Orange?

Post autor: CzarnaZmija »

Witam,
w najbliższym czasie będę podpisywał umowę na domowy internet LTE z Oragne. Do wyboru mam następujące urządzenia:
Alcatel ONE TOUCH Home H850 (za 9zł)
ZTE MF283+ (za 49 zł)

który z nich będzie lepszym wyborem? Czy to ZTE warto dorzucić te cztery dyszki?
Pytam, ponieważ w ogóle nie znam się na temacie.
Aha, do podpięcia pod urządzenie mam 2-3 komputery (Wi-Fi), sporadycznie 2 telefony, a w przyszłości być może TV.
c-matix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-19, 10:47

Re: Jaki router od Orange?

Post autor: c-matix »

CzarnaZmija pisze:Witam,
w najbliższym czasie będę podpisywał umowę na domowy internet LTE z Oragne. Do wyboru mam następujące urządzenia:
Alcatel ONE TOUCH Home H850 (za 9zł) ZMF283+ (za 49 zł)
I czy jesteś zadowolony z tego neta z Orange i jaki router zakupiłeś.
Ja chce połaczyć 2 kompy Wifi i jeden przez kabel.
ODPOWIEDZ