Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neket
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-23, 21:56

Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: neket »

Witam,

Bardzo prosimy o pomoc w wyborze routerka (LTE) z obecnej ofert PLAY. Będzie pracować także w PLAY pod LTE w Tarnowskich Górach. Rozważamy te trzy:

D-Link DWR 116 + modem Huawei E3372
HUAWEI B315
ZTE MF 28D


Na sprzęt składamy się sami aby pracować charytatywnie wiec cena ma znaczenie (prace biurowe). W grę wchodzi zakup jedynie nowego urządzenia na fakturę (najlepiej z obecnej oferty PLAY aby w razie problemów nie było zwalania winy przez operatora na prywatny sprzęt).

W sumie zależy nam na stabilnej pracy, rj45 ... fajnie by było gdyby miał Dual Band i działające anteny zewnętrzne.

pozdrawiam,
Rafał
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: ja.michal »

ZTE ma niższą kategorię LTE (do 100 Mbps) i tylko LTE 1800/2100 MHz.
Modem USB + router to rozwiązanie średnio stabilne do pracy, szczególnie jeśli ma używać tego więcej osób w jednym czasie.

Najlepiej wypada tutaj B315. Ma LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz. Na forum już jest znany i w razie czego wiadomo jak wymusić konkretne częstotliwości pracy. Do tego ma bramkę VoIP, GigaEthernet. Jakie WiFi niestety nie wiem. Na pewno są wejścia antenowe (do anteny GSM/3G/LTE).

Wybór chyba pozostaje oczywisty, ale niech się jeszcze inni forumowicze wypowiedzą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: matek451 »

Pochodzenie B315 nie ma znaczenia, mogą być z Plusa , nie mają simlocka. Karty Play działają bez problemów. Warto poszukać na Allegro sprzedawcy, który wystawia fakturę VAT a są tacy. Koszt około 400 zł. Internet na być z Play na abonament, na kartę, RBM II new za 9 zł?
neket
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-23, 21:56

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: neket »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Abonament "bez limitu" (pierwsze 50 giga a później zwalnia do 1Mb/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: ja.michal »

Od strony oferty nie lepiej opcja na kartę? Za 45 zł miesięcznie bez limitu 3G/LTE (100 GB w pełnej prędkości). Za doładowania w Play (na pewno w punktach Play) wystawiają FV.
neket
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-23, 21:56

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: neket »

dziękuje za informacje ale raczej pozostaniemy przy pierwszym rozwiązaniu za 100zl/netto 1 karta sim internet + 3 karty sim telefon rozmowy bez limitu (z LTE pakiet dzielony miedzy wszystkie karty), stacjonarny (darmowe tylko do PLAY)

Obecnie miesięcznie wychodzi nam około 10GB wiec 50GB to wystarczająca rezerwa.

No i zdecydowaliśmy się na HUAWEI B315 w PALAY będzie w sumie za 450zł. Zrobię aktualizacje softu a w razie czego serwis jest na miejscu, bez zabawy w wysyłki. Na alledrogo chodzi w okolicy 430 wiec oferta sieci jest jeszcze akceptowalna.

Pozdrawiam,
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki Router dla wolontariuszy (z obecnej oferty PLAY)?

Post autor: ja.michal »

Jak oferta łączona to zmienia postać rzeczy. Skoro wszystko już przeliczyliście to ok. W takim razie bezproblemowego korzystania życzę. :)
ODPOWIEDZ