głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
poul_angel

głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

Mam następujący problem. Mam iPlusa w Warszawie SE Manager pokazuje 4-5 kresek Ściaga mi sie z prędkościami 230kbps i tak srednio po 20 minutach od zainicjowania połaczenia połaczenia staje sie głuche!! TZN Modem wysyła tam jakie kilka bitów na sec odbiera kilka co mnie j wiecej pół minuty ale nic nie działa wszystko co sie sciaga traci połaczenia i rzdnej stronki sie otworzyc nie da !!! Jest to bardzi denerwujące bo co 20-30 minut musze wyjmwac karte i łaczyć sie na nowo, bo innego sposobu nie ma !!! Jaki moze być tego powód. Proszę o jakieś rady odnoścnie tej sprawy. Wszelkie rady i sugestie mozna przesyłac na [email protected] no i oczywiscie na tym forum.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: keiw »

Nie tylko Ty masz ten problem i występuje on we wszystkich sieciach.
U mnie ww bluconnect jest podobnie.
Czasem jest tak, że działa godzinami, a czasem pada co chilę.
Niekiedy sam się odnawia ale zazwyczaj muszę wyciągać GC89.

Coś chyba EDGE nawala operatorom.
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

A nie da sie z tym nic zrobic?? Jakby wszyscy co maja takie problemy zaczeli zasypywac swoich operatorów relkamacjami to moze by ich to ruszyło i zaczeli by cos z tym robic przecież płacimy im za to !!!! A moze jednak da cie cos z tym zrobic czy to nie jest zalerzna od aplikacji jakiej uzywamy do łaczenia bo ja próbowałe juz róznych. Jeśli macie jakies prprpzycje to chetnei wysłucham !!
MariuszDW

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: MariuszDW »

A nie dzieje się tak przypadkiem gdy korzystasz z programu p2p?
Zauważyłem, że u mnie na GC89 (orange), gdy przez dłuższy czas wysyłam więcej niż pobieram (właśnie z powodu p2p), to połączenie potrafi się zaciąć, nie można otworzyć żadnej strony www. Wystarczy, że wyłącze program p2p i sieć natychmiast rusza. Dlatego pilnuję by nie wysyłać więcej niż pobieram i wszystko jest ok. Czasami jestem podpięty do netu i 70 godzin i wszystko chodzi bez problemu. Odradzałbym takie częste wyjmowanie i wkładanie modemu. Niby urządzenie jest do tego przewidziane, ale lepiej już go wyłączyć w menedzeże urządzeń (i włączyć) jeśli nie ma innej rady. Nie wiem czy to jest wina modemu, czy sieci.
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

Bardzo możliwe ze to moze byc ten powód, tyle ze ja nie uzywam p2p ale uploaduje na serwery i wysyłam duza poczte. wiec to moze być to spróbuje to poobserwowoć. Wielkie dzieki ja bym na to nie wpadł!!! :D mam nadzije ze masz racje wtedy pomysle jak to ominąć.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: keiw »

To nie jest powód. Ja mało wysyłam i nie używam p2p a jednak :(
ertes

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: ertes »

U mnie było podobnie ale jak sie okazało cos tam robili z btesem zatkało mnie że można miec tak złe połaczenia po 2 dniach szczeka mi opadła z wrażenia :shock: że to może tak zaje***** ie chodzić i chodzi do dzis gdzies na forum podałem swoje screny teraz pingi na wp itp 280-330 :lol:
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

To co to moze byc za powód?? A w jakiej sieci i miejscowosci ci tak wsietnie chodzi?? ja juz normalnie nerwicy dostaje bo wieczorem to mniej wiecej co 15 minut mnie zacina. RATUNKU !!! :evil:
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

A moze to jest wina wieszania sie modemu??? Zauważyłem ze po takim przycieciu netu modem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie odpowiada. :? A polecenie Kwerenda modemu w jego własciwosciach zgłąsza brak odpowiedzi. Jeśli mam racje to czy da sie to jakos sprawdzic dokładniej czy jest na to sposób. Proszę osoby z podobnymi problemami o sprawdzenie modemu pod podobnym kątem i napisanie kilka słów jak sprawa u was wyglada!!! :roll:
Gość

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: Gość »

rzeczywiście to bardzo dziwna sprawa :cry: , ja muszę przyznać że mam gc89 od jakiegoś pół roku w erze i nie mam najmniejszych problemów,...baaa,..powiem więcej,..nigdy mi się nic takiego nie przydarzyło.Hmmm,...dlatego nie wiem co to znaczy wieszanie się modemu,może to przez to że cały soft mam oryginalny,kartę na stałe ustawioną na 900mhz i jako przeglądarkę firefox.Zarówno na edge jak i na gprs nie ma różnicy w pracy i połączeniu,oczywiście pomijając prędkość transferu :wink: ,...laptopa mogę zostawić na cały dzień z włączoną kartą i po powrocie na wieczór wszystko śmiga jak ta lala,mimo to współczucia dla Was i jak najszybszego rozwiązania te zagadki
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

A jak tak długo jestes połaczony to cos ci sie sciaga lub uploaduje?? Bo ja zaówarzyłem ze to sie dzieje tylko przy obciażeniu modemu szybkim sciaganiem (200kbps) lub uploadem (120kbps) Czy wy tez zaobserwowaliscie cos podobnego??
poul_angel

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: poul_angel »

Sorki wszystkich za ortografię w poście cześniej :oops: :)
ertes232

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: ertes232 »

Jak miałem problemy podobne do tych co koledzy piszą to przełożyłem modem do innego laptopa z intelem oczywiscie wyłączyłem oszczedanie energii w modemie 89 i okazało sie że to wina była u mnie a nie w sieci ale zasadą jest tak przynajmniej uważam aby było co najmniej 4 stabilne kresski sygnału i ważne również aby były one stabilne ---- jak sie nie sprawdzi modemu na innym kompie to nigdy nie wiadomo gdzie jest i z czym jest problem

pozdr.
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: keiw »

ertes232 pisze:oczywiscie wyłączyłem oszczedanie energii w modemie 89
Mozesz napisac jak to zrobiles?
Z poziomu systemu czy Bios?
Jojo

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: Jojo »

mam taki sam kłopot jak wy tylko że mi tylko nie otwierają się strony a poza tym wszystko ok sprawdzałem to na innym kompie i bts z EDGE dokładnie to samo. myślałem że to wina modemu oddałem do serwisu ale okazał się sprawny.ja upatruje tu tylko winę sieci to wygląda jak by była przeciążona nie potrafię tego wyjaśnić. a dzwonić do nich już mi się naprzykrzyło nie potrafią tego wyjaśnić w BOA. ale rzeby to wyjaśnić to tak myśle zeby męczyć operatorów bo samemu to raczej ciężko będzie rozwiązać.
tatik

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: tatik »

Ja bym szukała winy w windowsie (niestety nie wiem qdzie :evil: ) Maiałem taki problem jak opisał to koleqa w temacie.
Dokładnie 4 kreski --- niby połączenie było ale nic nie działało.

Po zmianie windowsa (formatowaniu hdd :P ) net chodzi ok i sie nie wiesza bez wzqledu na wielkość uploadu czy downloadu, proqramów P2P lub innych

przykładowo w weekndy jak mam wiecej czasu to po zapuszczeniu laptopa w piątek wyłaczma qo dopiero w poniedziałek rano jak ide do pracy. Wychodzi koło 70 qodzin i wszystko ok.
Wcześniej 15 minut do 40 minut i restet kompa - i tak do.... aż format billa qejtsa załatwił problem
drhej

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: drhej »

Ja mam podobny problem, ale u mnie zdarza się bardzo rzadko i spontanicznie - bez rzadnej reguły. Ja sobie radzę z tym tak: wyciągam modem z PCMCIA i zamykam program Wireless Manager, bo tu u niego widze problem. Dopiero jak go się zamknie, to winda widzi, że modem został wyjęty i wydaje charakterystyczne dźwięki :D. Ja mam modem GC79, ale to ten sam piernik tylko w innej obudowie. :wink: U mnie ten sposób działa i jest ok. A modem sie wiesza 2-3x w tygodniu gdzieś. A ostatnio w ogóle...
Tompey

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: Tompey »

Mam GC89 i po sciagnieciu 60-80MB jest gluche, polaczenie... nie da sie rozlaczyc i polaczyc, bo zglasza bledy... czy takie rzeczy dzieja sie tez na modemach innych niz sony ericsson?
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: damis »

Na stronie
http://www.blueconnect.pl/index.php?id= ... ction=korp

jest nowy sterownik do tej karty
Awatar użytkownika
keiw
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-08, 10:03

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: keiw »

damis pisze:Na stronie
http://www.blueconnect.pl/index.php?id= ... ction=korp

jest nowy sterownik do tej karty
Czy ktoś wie jakie zmiany idą z tym nowym firmware??

Link bezpośredni:
http://www.era.pl/download/blue_connect ... pdater.zip
Blueconnect
Gość

Re: głuche połaczenie EDGE na GC89 - POMOCY !!!

Post autor: Gość »

tez mam ten sam problem. odleglosc od bts-a okolo 1500 m dzialam na antenie kierunkowej zasieg caly czas 5 kresek. dzisiaj sie juz wkurzylem na maxa bo co chwila transfer spada do 0. zadzwonilem do boa (eragsm) opisujac swoje spostrzezenia a konsultant?(pani - blondynka ??) uprzejmie mnie poinformowala ze pierwszenstwo maja rozmowy telefoniczne (oczym przy podpisywaniu umowy nikt nie informowal)a dopiero potem internet dlaczego: bo np jak ktos chcialby dzwonic na sluzby ratunkowe to moglby sie nie polaczyc (pewnie znacie to zjawisko jak chcecie zadzwonic o 12 w nocy w sylwestra) mowie jej dobrze ale tlumacze jej ze takich rozmow to moze byc gora 5% na bts-a, a przeslylajac wazne dane zrywajacym sie netem tez ktos lub cos moze doznac uszczerbku. w koncu powiedziala mi zebym napisal reklamacje. mam taki pomysl aby jakis madry (prawnik??) napisal madre pismo i zamiescil wzor na forum. chetnie z niego skorzystam podejrzewam ze nie tylko ja. pozdrawiam.

ps. wgralem nowy firmware do karty - brak roznicy w dzialaniu
ODPOWIEDZ