GC75 i komputer stacjonarny

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Furman40

GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Furman40 »

Przyłączyłem kartę GC75 do komputera stacjonarnego poprzez kontroler na PCI. Najpierw miałem problemy z zainstalowaniem GC75, gdyż właził mi w konflikt IRQ z czasomierzem systemowym oraz komputerem. Teraz znowu mam ten sam problem z zainstalowaniem GC75 Wireless. Po włożeniu do gniazda PCIMCIA wykrywa mi GC75 Wireless, ale włazi w ten sam konflikt. Co robię źle?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: zDaleKi »

A robiłeś tak, że na początku instalowałeś soft i drivery a potem wkładałeś modem?
Jeśli nie to odinstaluj wszystko zainstaluj soft i on powinien prosić o włożenie
modemu i dopiero wtedy wkładasz modem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

Zrobiłem tak i najpierw była prośba o włożenie modemu do instalacji GC75, przy czym wtedy też był konflikt IRQ, ale jakoś sam zniknął. A po restarcie komputera o to samo prosił do instalacji GC75 Wireless. I właśnie dla Wireless jest konflikt IRQ. Włazi na IRQ 00 powodując błąd o kodzie 12.
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

Co ciekawego zauważyłem? Modemu GC75 Wireless nie ma w menadżerze urządzeń. Mało tego, jeżeli chcę wgrać sterowniki z płyty CD, po rozpoznaniu pliku *.inf nie ma w nim żadnych sterowników do żadnego urządzenia. O co chodzi?
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

Chyba mnie coś zaraz trafi ;) Wywaliłem na zbity pysk Win XP, zainstalowałem Win 2000 i problem się odwrócił: modem się instaluje, ale oprogramowanie "zdycha". Nie rozpoznaje modemu, chociaż kreator połączeń z Windowsa widzi wszystko normalnie. Czyżby to wina niezainstalowania SP4?
danvoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-29, 14:08

danvoo

Post autor: danvoo »

A masz proc. AMD czy Intela? O problemach z kartami SE na komp. stacjonarnych z AMD wiele osób pisało już na tym forum i zdaje się, że są (prawie?) nie do przejścia.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:Chyba mnie coś zaraz trafi ;) Wywaliłem na zbity pysk Win XP, zainstalowałem Win 2000 i problem się odwrócił: modem się instaluje, ale oprogramowanie "zdycha". Nie rozpoznaje modemu, chociaż kreator połączeń z Windowsa widzi wszystko normalnie. Czyżby to wina niezainstalowania SP4?
Z tego co pamiętam, to Wireless Manager potrzebuje SP3 do win2k co najmniej.
Back to the Future ;)
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

Wiem o problemach z procesorami AMD, gdyż przejrzałem prawie wszystkie posty. Zainstalowałem sp4 do Win2000 i Wireles Menager informuje mnie, że wystąpił błąd aplikacji i zostanie zamknięty. Mój sprzęt to Intel P III na płycie PC Chips V726 i 256 MB Ram. Program Sony Ericsson Comunication nie rozpoznaje telefonu (dlaczego telefonu?) a kreator połączeń nie widzi modemu (może też telefonu?). Nie wiem również, jaki w Orange ustawić numer wybierania telefonu do połączenia. Powstało mi nowe połączenie, w które należy wprowadzić odpowiedni numer telefonu. Nie ma jednak w nim miejsca na wpisanie PIN-u karty SIM.

Dzięki za pomoc wszystkim "ratownikom" :)
Kuna

gc75

Post autor: Kuna »

Kolega też miał taki proble, karta nawet nie działała na moim laptopie.

Pomogły najnowsze sterowniki bo te z płyty nie działały, jak pisałem, nawet na laptopie z intelem ( a do głównie jest ta karta)

Ja osobiście łaczę się z iPlus przez nokię 6230.

Jeżeli ty używasz GC75, oznacza to że i tak masz tylko GPRS.

Nie lepiej jest zamiast tej problemowej karty SE (miałem GC85 wiem co piszę) kupić jakiś telefon i podłączyc go przez kabel albo lepiej bluetooth?

Za cenę karty + adapter PCI może by i starczyło na telefon z EDGE...

A zwykły na GPRS to już grosze.
osa2

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: osa2 »

Anonymous pisze:Chyba mnie coś zaraz trafi ;) Wywaliłem na zbity pysk Win XP, zainstalowałem Win 2000 i problem się odwrócił: modem się instaluje, ale oprogramowanie "zdycha". Nie rozpoznaje modemu, chociaż kreator połączeń z Windowsa widzi wszystko normalnie. Czyżby to wina niezainstalowania SP4?
Radził bym Ci zrobić formata i wgrać od nowa XP. Często skutkuje w chorych
nieznanych zagadnieniach taka metoda :).
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

Na razie wiem jedno: do d... jest modem. Jak go odzyskam z serwisu, wtedy będę kombinował z XP. Może i rzeczywiście ponowne zainstalowanie XP coś pomoże. Dzięki.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

ludzie co wy z tym AMD, pogieło was???

Post autor: sardo nunspa »

ja mam gc 75 na adapterze i kompa z procesorem AMD na Win XP i działa jak gdyby nigdy nic. A jak się pokajasz i przeprosisz firmę AMD za to ześ bluźnił to ... może powiem Ci jak to zainstalować. :wink:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: dreamoftheviper »

SE czasami nie chodzi na procesorach AMD ponieważ jest róznica w pobieraniu energi i dlatego czasami (wiekszość razy) choć nie zawsze nie daje sobie z tym rady, ale jak masz Intela to powinno byc ok, pokombinuj jeszcze z ustawieniami i moze zmien sterowniki Pozdrawiam
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

dreamoftheviper pisze:SE czasami nie chodzi na procesorach AMD ponieważ jest róznica w pobieraniu energi ...
Jakiej energii kosmicznej!!!???. Rozwin ten wątek co pobiera, z czego i jaki to ma wpływ na AMD albo SE. KONKRETY!!!!,KONKRETY!!!!,a ty piszesz "czasami nie chodzi"
Temat sie rozpoczął od konfliktu przerwań.
1- konflikt przerwan nie ma nic wspolnego z marką procesora.
2- dopóki Furman 40 nie rozwiąże problemu z przerwaniami, nie zainstaluje modemu i nic nie pomogą instale kolejnych systemów oraz sterowników. (trzeba przełożyć adapter do innego slotu PCI, taki konflikt moze powodować też inne urządzenie w PCI - zwłaszcza karta telewizyjna wtedy trzeba przekładać karty w slotach PCI tak długo, aż koflikt ustąpi w najgorszym wypadku wyrzucić kartę tv)
3 Ludzie jak można robić ze sloganu reklamowego taką ideologię??? Wpływ na wadliwe działanie modemu SE moze mieć wiele urządzeń ale na pewno nie są to procesor, zasilacz, monitor, obudowa, głośniki , kaloryfer, okno, skarpety itp :wink:
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: sardo nunspa »

Ten post wyżej to mój, tylko z nerwów zapomniałem sie zalogować. Nerwy mam z tego że, uwierzyłem w te bujdę o AMD i GPRSowych modemach. Straciłem dwa miesiące i ok 500 stów na zakup i wypróbowanie sprzetu. Poza promoją gc75 kosztował 380 na allegro, do tego startery w 3 sieciach antena i konektor. Wypróbowałem Ere, Plusa,Orange. wybrałem iPlusa. problemy z instalacją 0 (słownie zero), satysfakcja 100%.
Ludzie jak ktoś ma problemy z gc 75 na stacjonarnym z adaptrem i AMDkiem to dajcie znać. Pomogę na ile potrafię, tylko prosze nie pyszczcie na AMD :x
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:
dreamoftheviper pisze:SE czasami nie chodzi na procesorach AMD ponieważ jest róznica w pobieraniu energi ...
Jakiej energii kosmicznej!!!???.
Bez nerwów Panowie :)
Faktem jest, że samo Sony Ericsson podawało w swoich manualach, że
problemy mogą być. Co świadczy o tym, że nie zawsze ale ileś tam
przypadków może się zdarzyć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: kuba »

Wiem ze sa problemy z chipsetami NForce sam to przerobilem na GC85.
Mialem EPOXA na NForsie 2 i oczywiscie nie widzial modemu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> tylko adapter Rioha i musialem wymienic plyte na VIA 600 zeby miec neta.
:?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: dreamoftheviper »

Nie unos sie tak ja tylko napisalem tak jak powiedzieli mi w salonach VOBIS, że SE z procesorami AMD nie zawsze chodzi bo jest różnica w energii, dokładniej procesor AMD potrzebuje dużo wiecej prądu niz procesor AMD, technologia Centrino jest najbardziej oszczedna technologia w poborze energi i. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: dreamoftheviper »

* tam mialo byc ze procesor AMD potrzebuje duzo wiecej poboru energii niz procesor INTELA.***
Furman40

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Furman40 »

"Nie lepiej jest zamiast tej problemowej karty SE (miałem GC85 wiem co piszę) kupić jakiś telefon i podłączyc go przez kabel albo lepiej bluetooth?"

Panowie. Widzę, że rozgorzała tu prawie wojna. Posłuchałem Kuny i zrobiłem tak, jak to pisze powyżej. I wszystko działa. Dziwne tylko, że szybkość połączenia jest 115kb/s (GPRS). Ale realne i tak dużo niższe. Tylko teraz jak ustawić komórkę, żeby mieć pewność co do łączenai się z Internetem przez Orange a nie innego operatora (już zapłaciłem jeden dziwny rachunek, bo korzystałem z WAP-u przez Erę). Aha, telefon to Siemens CF62.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie uwagi :)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: sardo nunspa »

Czytałem o tym kiedyś i oile dobrze pamiętam 115kb/s jest to maksymalny transfer GPRS. Nie ciecz sie jednak, bo mozliwy do osiągnięcia jedynie w laboratoriach badawczych. Nominalnie jest to 56kb/s, a realnie jak osiągniesz 46kb/s czyli jakieś 5,6kB/s, to już wszystko.
Latka lecą...
hihi

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: hihi »

A ja mam Pentium IV, płyŧę Intela, Windows XP sp 1 i teoretycznie nie powinno być żadnego konfliktu. Teoretycznie. Po prawidłowym zainstalowaniu wszystkich sterowników. Program Wireless odpala się. Na chwilę zawiesza komputer a potem znika. Jest komunikat o błędzie ale nie jest podany numer błędu. Co może być przyczyną?
hihi

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: hihi »

oczywiście mam 75 Wireless
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: sardo nunspa »

Najpierw wejdź do menadżera urządzeń i sprawdź czy nie masz "dymka" z wykrzyknikiem. Jak nie masz to zainstaluj nowszą wersję sterów.
zobacz też tu -

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1287

- opisałem instalację swojego SE gc 75
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:40 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Tomekłódź »

Z mioch doświadczeń nie z GC75 ale z GC79 ale to prawie to samo wynika tyle że to nie zależy od procesora tylko bardziej od modelu płyty głównej.U mnie na gigabyte nie chodził a na Asrocku chodził ten modem z procesorem Athlon xp.
Hihi

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Hihi »

Szukałem w internecie i nie mogę znaleźć najnowszych sterów do GC 75 E.Czy mogę prosić o dokładny link, bo wchodząc na polska stronę Sony, gdy szukam informacji o tym modemie odsyła mnie do światowej i tak w kółko. Z góry dziękuje
Hihi

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Hihi »

Mam najnowsze stery, żadnych konfliktów przerwań i problem cały czas jest :twisted:
Gość

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: Gość »

No dobra chwila prawdy nadeszła: Modem decydujące starcie:
Wywal z kompa adapter jak masz jescze coś w slotach PCI to też. zainstaluj xp i SP1.

(Teraz jeżeli używasz Norton Ghosta albo Drive Image zrób kopię bitową partycji podstawowej z systemem. Kopia bitowa przywraca sie do 10 minut a instalacja systemu i sp1 to ponad godzina. Musisz działać na dziewiczym systemie operacyjnym, a to dlatego, że jeśli coś zainstalujesz, a nie bedzie działać i odinstalujesz to zasze jakieś śmieci w rejestrze zostają. Te smieci mogą coś psuć (ale nie muszą) w kolejnej instalacji np nowszych sterów. Jeżeli nie masz tych programów to przynajmniej rób kopię rejestru systemowego i po każdej nieudanej próbie przywracaj rejestr. )

Każda płyta posiada chipset(no chyba ze masz płytę z przed 2000roku. Każdy chipset ma stery. Znajdź stery w necie i sciągnij kilka wersji. Kilka wersji sterów do modemu już masz.

Teraz instaluj w kolejnosci stery do płyty, grafiki, muzyki. Sprawdż czy w menagerze urządzeń wszystko gra. następnie włóż adapter, włącz kompa xp powinien go wykryć automatycznie. Teraz zainstaluj modem tak jak w instrukcji. Odpal i .... :wink: jak nie pójdzie, przywróć system i znowu to samo z inną wersją sterów do płyty. Może któraś zaskoczy. Jak nie, jest jesczce upgrade biosu. Na stronie producenta płyty będzie kilka wersji z opisem. Tu ryzykujesz więcej jak źle to zrobisz wizyta w serwisie murowana.
napisałem Ci to ponieważ sądzę, że jesteś już dostatecznie zdesperowany. Cokolwiek zrobisz to na własne ryzyko ale zyczę powodzenia :!:
hihi

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: hihi »

Wielkie dzięki. To zaczyna się konkretna zabawa. Dobrze, że jest weekend :wink:
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC75 i komputer stacjonarny

Post autor: sardo nunspa »

Ten "gość" wyżej to znowu wywalony ja.

Właśnie zauważyłem coś ciekawego. Jak pogram z godzinę w grę Sacred i chcę włączyć modem to mi wywala go tak samo jak opisałeś w pierwszym poście hihi. Muszę restartować kompa :? żeby znowu działało.
Latka lecą...
ODPOWIEDZ