Iplus, modem Comander 2 edge sa i LINUX, pomocy!!!!!!

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-02, 21:59
Lokalizacja: Szczecin

Iplus, modem Comander 2 edge sa i LINUX, pomocy!!!!!!

Post autor: pet »

Witam serdecznie!!!
Jestem posiadaczem modemu commander 2 edge enfora, pracuje juz od dlugiego czasu na linuxie Suse 10.2. Zapoznalem sie juz z pomoca na stronie coomander.pl oraz z patchami do kernela, ktore mialyby umozliwic prawidlowe wykrycie modemu pod linuksem. Cala instrukcje przeszedlem bez wiekszym problemow, spatchowalem kernela oraz skonfigurowalem polaczenie z internetem, teoretycznie wszytsko powinno dzialac, ale tak nie jest. Po dokladnym sprawdzeniu okazuje sie ze tak jak poprzednio modem nie jest wykrywany na zadnym z portow. Podejrzewam ze jest to wina patchy, ktore sa nieaktualne i niezgodne z moja wersja kernela. Czy istnieja paatche nowsze lub zgodne z moim kernelem(moj kernel:2.6.18). Prosze o pomoc. Przeglądnełem także dokładnie forum czy komukolwiek udało się wykryć ten modem pod linuxem i okazuje się że niby istnieje możliwość zemulowania windosowskich sterowników modemu poprzez ndiswraper. Niestety po usilnych próbach także nie udało mi się wykryć modemu ponieważ program tych sterowników nie emuluje prawidłowo. Męcze się już z tym problemem długi już czas, proszę o pomoc!!!!!
ODPOWIEDZ