GT max

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mop
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-09-03, 11:49

GT max

Post autor: mop »

kumpel przywiózł modem Option GT Max z sieci Tmobile z niemiec czy można z niej sciagnąc simlocka (bo chyba ma) np jak lub gdzie i jaka cena jesli można coś zdzialac samemu to prosze opisik jak nie to info gdzie i za jaką kaskę. pozdrawiam

Edycja: Moderator ->sardo nunspa

sorki ze odpowiem sam do swojego postu ale czy to jakaś tajemnica widze na allegro tyle sprzedanych modemow GT max bez simlocka T-mobile. a tu nikt nie chce odpowiedziec czy da sie lub jak lub kto gdzie to to robi i jaka cena. Sorki za moją wylewność

Nie pisz jednego posta pod drugim.Korzystaj z opcji Obrazek Moderator ->sardo nunspa
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Bo to nie jest takie proste jak w przypadku zwykłych telefonów komórkowych.To że na Allegro sprzedaja to nie znaczy że <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> mają zdjetego simloka.Poczytaj trochę forum o simlokach na takich i nie tylko modemach a zobaczysz że są rożne zdania na ten temat.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GT max

Post autor: sardo nunspa »

A czy ten modem nie będzie pod Erą chodził :?:
Latka lecą...
krakol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-02, 11:39

oryginalnie bez simlocka

Post autor: krakol »

WItam


Temodemy sa oryginalnie bez simlocka mam taki z niemiec ale z niemieckiego ebaya i wszystkie sa bez simlockow <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> to na stronie t-mobile jest tak napisane

Pozdrawiam
mop
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-09-03, 11:49

Re: GT max

Post autor: mop »

przperaszam czy ktos by mi podał jak krok po koroku zainstalowac ten modem prosiłbym o sterowniki i program który musze zainstlować. sorki za takie lamerskie pytanie
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Pobierzesz ze strony Ery.Zainstaluj potem włóż modem do kompa.Niech się odnajdzie w systemie.

Możesz też zajżeć tutaj:
http://www.option.com/support/login.shtml
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Problem...? Poradzcie...

Post autor: to--ja »

Witam! :glasses1: :glasses1: :glasses1:

Niedawno kupiłem GT Max-a i niestety mam z nim pewien problem. Zwsze po uruchomieniu komputera lub po włożeniu modemu do kompa i uruchomieniu programu Globtrotter Mobility Menager wyskakuje mi następujący komunikat: :arrow:

http://www2.speedyshare.com/data/184191 ... C4%85d.bmp

p.s. dodałem print screena w załączniku, bo coś mi się obrazek nie chce wyświetlić...chyba jakieś ograniczenia są... :?

Dodam jeszcze, że po restarcie programu czasem problem znika a czasem utrzymuje się... :?

Czym to może być spowodawane? :scratch:
Proszę o radę... :(

PoOzdrOo
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Wygląda na to że masz włączone WLAN.Dlatego karta sim nie może się zalogować do sieci.Jak klikniesz prawym myszy na ikonę w trayu MM to masz tam opcję wyłączenia.Ale dobrze nie pamietam bo pisze z pamięci.Proponuję wywal to MM i zainstaluj same stery.Zrób dial-up i ciesz sie netem.Ja tak już dawno zrobiłem.
Awatar użytkownika
nawrokrz
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2006-11-25, 21:12
Lokalizacja: Luban

Re: GT max

Post autor: nawrokrz »

@to--ja
Przypominam sobie taką sytuację przy współpracy z Fusion+. U mnie wystarczyło przeinstalować tę aplikację z tym, że musiałem odinstalować aplikację dołączaną do modemów Vodafone. Widocznie nie przepadały za sobą :). No, ale jak wpadła mi w ręce aplikacja pogara, to problemy z jakimi się obecnie borykasz odeszły w zapomnienie.
Pozdrawiam, Krzysiek
Dawniej: 3G+, Fusion+, GPRS/3G Vodafone
Teraz: Radiówka 2,4GHz
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Niestety nie da się wyłączyć WLAN... :? można tylko ustawić jako "Defaul mode", czyli chyba domyślny, ale to nic nie daje...W instrukcji pisze, żeby przed zainstalowanie MM nie wkładać karty do laptopa...więc nie wiem, czy mogę to odinstalować, bo osobno sterowników nie mam.

nawrokrz masz link do tej aplikacji, bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę :oops:

Dodam tylko, że modem jest z sieci T-Mobile, nie posiada Sim Lock-a.

Może nie będę odinstalowywał MM, tylko po prostu w Win XP ustawię połączenie sieciowe i będę przez to wchodził? Dobry plan??? 8) 8) 8)

PoOzdrOo
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Jednak przy ręcznym ustawieniu połączenia, niestety nie chce się połączyć, a dziwna sprawa, bo przez telefon z identycznymi ustawieniami się łączy bez żadnych problemów...??? :(

PoOzDrOo
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Link do programu @pogara znajdziesz tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3241
Co do instalowania samych sterów to jest to bezpieczne.Ja odinstalowałem MM zrobiłem restart kompa.Włożyłem płyte ze sterami do napędu i nie odpalałem instalatora.Włożyłem kartę do lapka i kreator sam za ciebie zainstaluje kartę.Wskażesz mu tylko źródło ze sterami.Robisz dial-up.I powinno działać.Nie zapomnij wpisać dodatkowej komendy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Nom to po co piszą na wszystkich modemach: "nie wkładaj karty do laptopa przed zainstalowaniem oprogramowania" ...???

O jaką komendę chodzi ??? :oops:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Chcesz żeby działalo czy nie.Jesli się boisz zrobić tak jak opisałem to męcz się dalej.
Dodatkowa komenda niekiedy jest potrzebna aby uzyskać połączenie.
Proponuję zanim znów napiszesz jakieś pytanie przeczytaj CAŁY watek ten tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Po co te nerwy... :?

To nie ja wypisuje takie rzeczy na modemach, ale skoro one są to pewnie coś w tym jest...a sprzęt nie jest tani...chyba rozumiesz moje wachania.

Zainstalowałem ten programik:) Działa mi, ale jakoś tak zasięgu nie pokazuje;) A ja taki wybredny jestem :D

Są w ogóle jakieś inne programy, oprócz MM do Globtrotterów???

PoOzDrOo
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Tu się nikt nie denerwuje. :lol:
Ludziska chcą pomóc i tylko.To że ceny modemów są spore nie musisz mówić.Mój kosztował 799 zeta jako telefon bez umowy.
Zainstalowałeś programik? Który? @pogara.
Ten program ma ułatwić połączenie z netem a nie do poazywania zasięgu.
Jeśli chcesz się przekonać jak szybko ci to hula to pobierz kilka różnych plików.
Lub zajrzyj tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=548
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nawrokrz
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2006-11-25, 21:12
Lokalizacja: Luban

Re: GT max

Post autor: nawrokrz »

to--ja pisze:Są w ogóle jakieś inne programy, oprócz MM do Globtrotterów?
Z dedykowanych pod GT MAX widziałem TMCC (wydanie T-Mobile), ale skubaniec pracował jedynie z kartami tego operatora. Tak, czy tak jeżeli już, to polecam bardziej małe i użyteczne programiki do zliczania ilości danych, pokazywania transferów itp.
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Tak zainstalowałem, program od @pogara. Jest dobrze, nie wiem tylko czy obsługuje także EDGE, bo jest koniec miecha i mi transfer spadł do 24kb/s :? Nom nic poczekam do przyszłego miesiąca i się okaże.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

@pogara program jest naprawdę w pytkę. A ten transferek to 24kb/s czy 24Kb/s. Zwróć uwagę na wielkość pierwszej litery.Bo jesli masz 24Kb/s to jedziesz na EDGE bo jesli 24kb/s to GPRS.
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Nie na tym to się znam, w swojej okolicy (mieszkam 15km od miasta), mam zasię EDGE, ale jak masz w Orange na abo (60zł miech), to po ściągnięciu 500MB w miesiącu transfer spada do 24kb/s niestety... :(

Ale nic przydały się rady i jestem wszystkim bardzo wdzięczny 8)
Mam nadzieję, że już problemów nie będzie, jeśli tak to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> napiszę :wink:

PoOzDroO i jeszcze raz Dzięki Wielkie ! ! !
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

Nie chce tworzyc nowego tematu wiec zapytam tu:

1. Posiadam karte z nastepujacym HW/FW:
Firmware version: 3.15.0Hd (Date: Feb 06 2006, Time: 12:53:15)
Hardware version: 2.0

Z tego co widze, jest soft 3.17, 3.19, a nawet 3.20. Tylko czy uaktualnienie cos daje skoro mam HSDPA? Zwiekszy transfery, zmniejszy pingi? Modem posiadam z T-Mobile, czy wgranie softu spowoduje ponowne zalozenie simlocka? Czy moge sobie wgrac soft ze strony iplusa/blueconnect i modem bedzie dzialac, tyle ze jedynie na karcie plusa/ery?

2. Przy sygnale 52-58% mam transfery 140, a w nocy wiecej kB/s... wiec antenty chyba sie nie oplaca dokupywac, zeby miec wiekszy zasieg? czy wtedy byloby nieco wiecej i moze pingi mniejsze?

Bo wlasnie pingi mam dziwne, czasami np. do onet/wp 100-120ms, czasem 250, a czasem traci pakiety albo jest kilka tysiecy przez chwilke, a pozniej po kilkaset, a z czasem spada...niezaleznie od pory dnia, jak sie trafi... dziwne to czy nie? Na umtsie na 6233 nie mialem az takich wahan, bylo stale 140-150 do wp/onet, pakietow nie gubilo i nie zdarzalo sie zeby byl ping kilka tysiecy ms czasami... nie wiem czego moze byc to wina? modemu? zasiegu? plusa? chyba ze to wina przelaczania sie zasiegu z utms na hsdpa, choc nie wiem czy cos takiego wystepuje jezeli modem jest idle i przeglada sie strony, a nie chce sciagac duzego pliku

No i w ogole nie wiem czy tak dobrze zrobilem biorac modem z t-mobile... bo cos czytam ze ludziom sie to psuje czasami... a tak gdybym wzial z ery/plusa to pewnie mialbym polska gwarancje, mozliwosc uaktualnienia softu w salonie i mozliwosc zdjecia simlocka w salonie za free (przynajmniej czytalem ze jest cos takiego w erze)... no ale mam nadzieje, ze bedzie dzialac, teraz i tak juz za pozno...
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Proponuję przeczytać cały ten watek :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990
Znajdziesz tu wiele interesujacych informacji na twoje pytanie.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

czytalem i jakos do konca wszystkiego sie nie dowiedzialem badz nie zrozumialem, dlatego zapytalem w tym temacie...
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: GT max

Post autor: bob »

homzik pisze:... czy wgranie softu spowoduje ponowne zalozenie simlocka? Czy moge sobie wgrac soft ze strony iplusa/blueconnect i modem bedzie dzialac, tyle ze jedynie na karcie plusa/ery?
Takie przypadki były notowane ( nawet @Jaco może coś na ten temat napisać) lecz nie mam pewności czy było coś takiego na kartach z obsługą hsdpa czyli oparte na MSM6275 i MSM 6280.
Co do firmware to mam odwrotnie tzn mam modem blueconnectowy (ze ściągniętym simlockiem Ery)i do niego da się wgrać firmware tylko od T-Mobile i Ery... a simlock nie powraca.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

a czy wgranie FW od iPlusa moze mi popsuc karte? I gdzie w ogole na stronie iPlusa mozna znalezc jakiekolwiek sterowniki, bo nigdzie nie widze?

Co do Ery czy oplaca sie zmienic FW z 3.15 na 3.19? Jakich zmian mozna sie spodziewac (zadnych, jesli i na 3.15 wszystko dziala w miare ok?)? Bo nad Blueconnectem powaznie sie zastanawiam... A o ile u Ciebie dziala soft z Ery, to u mnie tez powinien...
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: GT max

Post autor: bob »

O iPlusie zapomnij bo obecne firmware`y są zabezpieczone ,a wię pierwsze to detekcja karty a potem ewentualnie się wgrywają.Jak masz od T-Mobile to jedynie możesz spróbować od Ery czy w ogóle dopuści Ci do upgrade`u.Odwrotnie jak napisałem to na pewno działa.
Po za tym wszystkim czy próbowałeś ustawić funkcję "3G only" (czy jakoś tak) ?
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

poki co nie probowalem, ale czy powininenem jesli dioda caly czas miga mi na niebiesko, a zasieg jest zawsze umts/hsdpa?
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

W wątku o optionach jest napisane że wszystko robisz na własne RYZYKO.I to jest bardzo ważne.
U mnie dla przykładu po zmianie softu simlock powrócił ale dzieki kodowi od ery i pomocy @Boba udało mi sie go usunąć.
Ja myśle w ten sposób że jesli ci działa zadowalająco to tak zostaw.
Jeśli masz zdjętego simlocka to kup Tak-Taka i zrób połączenie sam się przekonasz co jest lepsze.Prosto i bez większych nakładów gdyby coś poszło nie tak.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: GT max

Post autor: bob »

Ta próba z "3G only" nic Cię nie kosztuje a więc może ...
Jest teoria i pewnie jest tak w praktyce ,że przy gęstej lokalizacji nadajników może sygnał przeskakiwać na inne maszty.Nie wiem tego do końca ale może to odbywa się tak szybko ,że nie zauważysz jak przeskoczy na wolnego Edge i z powrotem.Tak jak napisałem to nie jest ryzykowna sytuacja więc spróbuj.Jeśli nic nie da to będziesz szukał dalszych rozwiązań.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

czyli te moje czasami wysokie pingi albo kilku(nasto)sekundowe zawieszanie sie to wina przeskakiwania sygnalu?

a tak-taka/heyah kupie i posprawdzam... choc w centrum wawy przynajmniej w teorii powinno byc tak samo
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
ODPOWIEDZ