Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grandel

Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Grandel »

Podjalem decyzje :) Kupuje iPlus (BEZ umowy 24 mies.) i jako modem komorka, ktora bedzie laczyc sie z kompem przez Bluetooth. Jaki telefon kupic bo ten co mam (Sony Ericsson 290i) to sie nie nadaje ??
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: chris »

Grandel pisze:Podjalem decyzje :) Kupuje iPlus (BEZ umowy 24 mies.) i jako modem komorka, ktora bedzie laczyc sie z kompem przez Bluetooth. Jaki telefon kupic bo ten co mam (Sony Ericsson 290i) to sie nie nadaje ??
Nokia 6230, 6230i - obsługują EDGE w klasie 10. Telefon jest jednak dosyć drogi. Tańsza alternatywa to Nokia 6021 - nową można już kupić za 400 zł.
Szkoda, że inni producenci telefonów nie stawiają na EDGE. Z pozostałych znam tylko Motorolę V547. Może inni czytelnicy forum mogą coś polecić od innych producentów niż Nokia.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: gnd »

chris pisze:
Grandel pisze:Podjalem decyzje :) Kupuje iPlus (BEZ umowy 24 mies.) i jako modem komorka, ktora bedzie laczyc sie z kompem przez Bluetooth. Jaki telefon kupic bo ten co mam (Sony Ericsson 290i) to sie nie nadaje ??
Nokia 6230, 6230i - obsługują EDGE w klasie 10. Telefon jest jednak dosyć drogi. Tańsza alternatywa to Nokia 6021 - nową można już kupić za 400 zł.
Szkoda, że inni producenci telefonów nie stawiają na EDGE. Z pozostałych znam tylko Motorolę V547. Może inni czytelnicy forum mogą coś polecić od innych producentów niż Nokia.
Ja tez polecam 6230 , mały zgrabny, dobra bateria cena na allegro ponizej 500pln , 6021 nie ma chyba Bt , i jest kiepsko wykonana , natomiast motorola podpięta do ładowarki nie działa jako modem :( , kolejna zaleta nokii to fakt ze wczasie pracy jako modem BT przegladarka wap(albo miniOpera) działa niezależnie :) - czasem sie to przydaje , bo np. do wc stacjonarnego pc nie zabierzemy :wink:
Gość

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Gość »

Nokia 6021 ma Bluetooth.
Kuna

6230

Post autor: Kuna »

nokia 6230

Działa świetnie i na IRDA i BT

Maksymalnie osiągnąłem w teście vline 170kbps.

Może i da się więcej ale to było po drodze z laptopem. U mnie jeszcze nie ma edge.

miniOpera też działa ok, co prawda strony są wyświetlane w pionie (wszystko jest "zpionowane") ale to może i lepiej bo wbudowaną przeglądarką trzeba się naprzewijać na boki. Oczywoście nie zastapi to PC ale np. w poczekalni, albo na nudnym wykładzie w szkole..
PAPYS

blueconnect i nokia 6230i nie polecam!!!

Post autor: PAPYS »

Nie polecam !!!!
telefon zadlugo , czesto ladowany wariuje w moim przypadku z wysylaniem ma porblem wyswietlacz zaczal zmieniac kolory wyblakniete by;ly kolory i teraz kupilem gc85 zobacze jak bedzie
broker2004
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-12-12, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: broker2004 »

Ja dokonałem tego samego wyboru, iPlus do abonamentu plusa i kupilem nokie 6021... Łączę się przez bluetooth - bajecznie proste, na tych stronach do testowania łącza pokazuje mi że mam szybkość około 128... NetMeter pokazuje do 180Kb, ciekawy jestem czy to kres szybkosci edge w telefonie czy również na modemie do laptopa tez jest podobnie? Jest tez duży plus dla mnie w rozwiązaniu telefon jako modem. Modemy przeznaczone do laptopów maja podobno słabsze anteny i w dodatku sa pradożerne - skracają czas pracy laptopa o okolo godzine. Natomiast bateria w tel wystarczy na dzień netu spoko nie skracajac czasu pracy baterii w laptopie :D
Gość

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Gość »

> natomiast motorola (V547) podpięta do ładowarki nie działa jako modem :(

I tu się nie zgodzę. Sam mam Motorolę V547 i łączę się z siecią właśnie przez nią i BT w pakiecie iPlus. Kiedy tylko chcę podłączam do v547 ładowarkę i internet dalej działa. Jedynie ci trzeba kupić, to mocniejszą ładowarkę. Oryginalna ma 375mA i faktycznie nie wystarcza na jednoczesne ładowanie akumulatora, transmisję BT i GSM. Ja kukiłem ładowarkę o mocy wyjściowej 800mA i nie mam problemów. Polecam V547 do łączenia się z internetem.
Gość

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Gość »

Ale kupując 6230 to loteria, albo będzie rozłączało połączenie z winy telefonu, albo i nie :wink:
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: dreamoftheviper »

Wcale ze tak nie jest ze rozlacza 6230 ja mam i super chodzi nawet 24/h i jak komus sie jeden na milion bubel trafi to trudno ale telefonik 6230 jest najlepszym rozwiazaniem
Jooras

nokia 6230i

Post autor: Jooras »

mam telefonik nokia 6230i śmiga az milo po BT + PC stacjonarny.

Polecam
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: wms32 »

Ja też mam 6230i i złego słowa o nim nie powiem.śmiga aż miło i to na edge jak i gprs a że się czasem rozłączy to nie tragedia,poprostu z zasięgiem bywa różnie.Używałem go na irdzie, BT i na kablu i na żadnym z tych połączeń nie miałem problemu.Naprawde super.
admin311

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: admin311 »

Ja też używam Nokii 6230 + bluetooth + laptop+ iPlus , i jest to świetne rozwiązanie ( na początku łączylem się przez irdę ) , teraz zdarza się że szukam telefonu bo gdzieś położę , a net działa dalej.

Na teście vline raz przekroczyłen 200 Kb\s , a tak średnio to ok. 140 Kb\s :P

pozdrawiam
Gość

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Gość »

Kupuje iPlus (BEZ umowy 24 mies.)
A jest taka możliwość??? aby wziąć IPLusa bez cyrografu????? :shock:
Gość

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: Gość »

Możesz wziąść simDATE albo podpisać umowę na 6 miesięcy,bez telefony.Wtedy abonament 25 +60 za neta .
admin311

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: admin311 »

Anonymous pisze:
Kupuje iPlus (BEZ umowy 24 mies.)
A jest taka możliwość??? aby wziąć IPLusa bez cyrografu????? :shock:
Albo jak masz firmę to sam sim do neta z abonamentem 59,78 brutto ( cyrograf na rok ) lub z abonamentem 108,58 ( cyrograf na 3 miesiące )
Oczywiście obie oferty są bez modemów , który musisz skolować we wlasnym zakresie :pozdrawiam
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Jaki telefon GPRS+EDGE+Bluetooth do iPlusa?

Post autor: niq »

Dziwne ceny podałeś, ja takich jeszcze nie widziałem :shock: Tak czy tak jest parę możliwości zakupu iplusa. Można dodać sobię go jako usługę do abonamentu(59,78 miesięcznie). Taka opcja będzie bez umowy, można deaktywować kiedy się chce. Jest także możliwość wzięcia iplusa razem z zakupem modemu, umowa na 2 lata. Abonament miesięczny 60 zł i droższy modem, albo 110 zł i tańszy modem. Ja tu podałem ofertę dla klientów indywidualnych. Mi się podoba to, że można go dodać do aktywnego konta w plusie i korzystać z internetu bez umowy :)
ODPOWIEDZ