gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
japolak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-04, 10:14
Lokalizacja: Łódzkie

gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: japolak »

witam jestem malo szczesliwym posiadaczem se gc85..
w trakcie pisania tego postu przeprowadzam test tego modemu po zainstalowaniu najnowszych sterownikow do tego urzadzenia..

..
z mojego doswiadczenia wiem ze problemy typu:
  • bardzo wolne połączenie w godzinach 08:00 - 24:00,
    brak rejestracji sieci,
    brak napisu edge lub gprs nad kreskami zasiegu,
    brak aktywnego przycisku polacz,
    czasem i blad 31
to w wiekszosci przypadkow wina operatora orange, lub poprostu starych malo zintegrowanych sterownikow do naszych laptopów

dzwonilem w takich sprawach do centrum pomocy technicznej..
mowili ze najprowdopodobniej stacja z ktorej nadawany sygnal jest przeciazona..

.. no i w sumie jakas racja w tym byla .. bo jak pojechalem do wiekszego miasta to niejednokrotnie chodzil lepiej..

.. jakie czynniki sa wazne zeby to polaczenie z orange bylo ok.: w miare ok:
  • no najwazniejsze chyba to zasieg. - jesli masz slaby ponizej 3 kresek to trzeba kupic najlepiej jakas antene zawnetrzna.. .
po kupieniu takiej moj internet nieznacznie przyspieszyl.
koszt okolo 50 zl .. antena dookolna.. czyjakos tak. (samochodowa)
poprawilo mi to zasieg na 4 kreski

.. kompinacje ogolnie nieziemskie..

co moge powiedziec..
Jesli mialbym kupic ten internet jeszcze raz.. prawdopodobnie bym tego nie zrobi.. nie z EDGE-m


wczoraj zainstalowalem najnowsze sterowniki ktore sa dostepne na http://www.sonyericsson.com/ no i wyniki mozna zaobserwowac w tych probach ponizej.

testy predkosci ze strony www.dsl.cz
Konfiguracja mojego kompa:


Obrazek

pierwsza proba
Obrazek
2
Obrazek

3 - nie doczekalem sie rezultatu

4
Obrazek

5
Obrazek

6
Obrazek

7
Obrazek

8
Obrazek


proby byly przeprowadzane na operze 9.02
gdy proby robilem na fire foxie 1.5.0.7 lub ie 7.0 polaczenie bylo wolniejsze srednio o 30 % .. na fire foxie zdazalo sie ze nie dochodzily do konca..

.

pytanie .. czemu teraz o w tych godzinach. internet mi tak "szybko" chodzi..
pisze szybko bo normalnie predkosc nie przekraczala przed zainstalowaniem nowych sterownikow 40 kbps w tych godzinach..

>> moze dlatego ze dzis niedziela . i wszyscy sa w kosciele>> hmm <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font>..

ogolie jak taki stan rzeczy by sie utrzymal to moze ten moj laptop dozyje do końca kadencji tego modemu ;]

co dziwne.. ?? na polskiej wersji (3.4.1.1518_GC8x_EMEA2_R1A) net mi znacznie gorzej chodzi niz na angielskiej wersji (3.4.1.1518_GC8x_EMEA1_R1A)


no i na koniec cos takiego.. chce juz wystawic tego posta a tu : BŁĄD
Próbujesz odwiedzić adres http://www.bez-kabli.pl/posting.php, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę


no to po godzinie pisania tego postu.. tak jakby mnie wylogowalo z forum. i nie moglem odnalesc drogi.. ;]. zalaczylem www.dsl.cz . wymusil mi na karcie polaczenie i moj post ruszyl dalej.

oj dziwne jest to wszystko.. miejmy nadzieje ze z technologia g3 nie bedzie tego problemu..

sory za błędy.. ale nigdy nie byłem dobry z ortografi
pozdrawiam..
Hack the Planet!!
Awatar użytkownika
japolak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-04, 10:14
Lokalizacja: Łódzkie

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: japolak »

>>> co dziwne..
>>
jest godzinia 21 i net mi znowu chodzi tragicznie.. czyli na poziomie 30 kbps

>> zrestartowalem kompa . uruchomilem polaczenie . wlaczylem radio internetowe w celu wymuszenia polaczenia i net mi znowu "smiga:

wniosek
>> widocznie internet bezprzewodowy lubi jak sie wymusza na nim pobieranie danych..
Hack the Planet!!
radekgers
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-05-03, 23:49

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: radekgers »

z moich obserwacji wyglada na to ze wszystko zalezy od stacji bazowej z ktorej korzystasz... do niedawna korzystalem z edge, mieszkam na wiosce, mala gestosc zaludnienia (mimo to edge... a od niedawna nawet umts :P moze dlatego bo b. blisko stolicy) i na edge i modemie se gc85 prawie zawsze mialem ponad 200kbps :-) czasem bywalo, ze cos sie psulo, ale ogolem to byly bardzo przejsciowe problemy
malymarcin82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-10, 10:57

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: malymarcin82 »

Mam problem z tajemniczym kodem31!! Czy ktos wie jak sie pozbyć tego g...a :evil: Prosze o wskazówki!!!!!
Awatar użytkownika
japolak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-04, 10:14
Lokalizacja: Łódzkie

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: japolak »

malymarcin82 pisze:Mam problem z tajemniczym kodem31!! Czy ktos wie jak sie pozbyć tego g...a :evil: Prosze o wskazówki!!!!!
tego g***a raczej sie nie pozbedziesz.. ten bląd zwiazany jest z zasilaniem twojego modemu..
widocznie twoj laptop daje mu za malo napiecia.. albo za duzo..
sproboj zainstalowac sobie najswiezsze sterowniki ..

moze to troche pomoze.. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie bedzie wyskakiwal tak czesto.
polecam wer. englisz sterownikow. wyzej pisalem gdzie mozna to <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>.

. .
Hack the Planet!!
Wercioszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-20, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Orange:/ Wolno - 30kb/s????

Post autor: Wercioszek »

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy ma ktoś pomysł co zrobić, jeśli po sprawdzeniu modemu, kompa, karty SIM i sterowników... i wszystkiego innego, co tylko możliwe mój internet w Orange nie przekracza 4kb/s??
Dodam też, że mam zazwyczaj pełen zasięg w Edge.

pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź.
Wercioszek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Orange:/ Wolno - 30kb/s????

Post autor: Jaco »

Wercioszek pisze:Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy ma ktoś pomysł co zrobić, jeśli po sprawdzeniu modemu, kompa, karty SIM i sterowników... i wszystkiego innego, co tylko możliwe mój internet w Orange nie przekracza 4kb/s??
Dodam też, że mam zazwyczaj pełen zasięg w Edge..
A może przekroczyłeś już limit i dlatego taki transfer.Jaki masz modem,przez co się łączysz.Może przydała by się antena zewnętrzna.Pełny zasięg nie oznacza zawsze że ma tak być.
Wercioszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-20, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: Wercioszek »

nie ma takiej opcji, ponieważ uzywam od pazdziernika i caly czas to sie nie zmienia... model mam dokladnie takie, jak widzisz w lewym gornym rogu ekranu. P.S. Jestem płci żeńskiej :)
Wercioszek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: gc85 - ORANGE - TWOJ INTERNET PREMIUM - Doświadczenia - TEST

Post autor: Jaco »

Wercioszek pisze:model mam dokladnie takie, jak widzisz w lewym gornym rogu ekranu
To jest GC 79 czy GC 89.Bo w nich jest róznica w technologi przesyłu danych.A są do siebie podobne.Mogła byś to napisać a nie kazać zgadywać.Jeśli GC 79 to on ma tylko GPRS i węcej jak masz to na nim nie wyciagniesz.Jesli to GC 89 to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> przydała by się antena zewnętrzna aby poprawić zasięg EDGE.Może również okazać się że w twojej okolicy nie ma żadnego nadajnika z EDGE.
Awatar użytkownika
japolak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-04, 10:14
Lokalizacja: Łódzkie

podsumowanie

Post autor: japolak »

no i po miesiacu testów:

przed testami posiadałem:
oryginalne sterowniki na plytce dodawane z modemem
standartowa antenka - w pokoju dawala mi 2 kreski zasięgu

do testów zakupiłem:
antenke zewnętrzna (samochodową) o zysku do 7 dbi - w pokoju teraz mialem 4 kreski zasiegu
najnowsze sterowniki zciągniete ze strony sony-ericsona w ver english

>>>> REZULTAT
o kazdej poze dnia chodzi tak jak bóg przykazał.. czyli srednio 100 - 200 kbps
Rychlost připojení k internetu: 143,91 kbit/s
Rychlost stahování dat: 18 kByte/s
>>>
wiec wniosek jest taki ze albo te moje usprawnienia pomogły albo poprostu wymienili mi nadajnik w moim miescie na jakis lepszy..


POzdrowionka..
Hack the Planet!!
ODPOWIEDZ