Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

Miecio ma już tą odpowiedź standardowo
"telefon do BOK" buahahahaha!! :hurra:
Panaceum na całe zło, zadzwonisz do BOK i wszystko wiesz (czyli nic)
standardowa odpowiedź w BOK "naprawiamy nadajnik"
naprawiają go już ponad rok, i nie wiedzą kiedy skończą w ogóle mało co wiedzą po za standardową odpowiedzią "naprawiamy nadajnik" lub "trwają prace na nadajniku"
a Miecio na to: "telefon do BOK na pewno pomoże" :rotfl: :brawa:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:standardowa odpowiedź w BOK "naprawiamy nadajnik"
naprawiają go już ponad rok
Jednego tu nie rozumiem, gdybym ja miał takiego ISP, który naprawia coś przez rok, to by, już dawno z niego zrezygnował. Pytanie, dlaczego wiec nie rezygnujecie? :szok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

Pytanie, dlaczego wiec nie rezygnujecie? :szok:
bo niestety nic innego nie ma, testowałem od kolegi modemy pod karty typu era plus orange
i niestety nie działa u mnie wcale
chciałem tylko uzmysłowić wszystkim jak wygląda rozwiązywanie problemów w sferii
Miecio zawsze pisze dzwoń do BOK .............. i po co , szkoda na telefon
ile razy nie dzwoniłem zawsze odpowiedź była ta sama :" trwają prace na nadajniku"
wygląda na to że mają jeden
znajomy z Warszawy dzwoni i ma tą samą odpowiedź "trwają............."
na inne pytania też brak odpowiedzi:
-Proszę o podpowiedź gdzie będzie bliższy nadajnik od mojego miejsca zamieszkania ,zamontowałem antene
-(sferia BOK) nie udzielamy tego typu informacji są tajne ,proszę próbować samemu
-a może chociaż czy na warszawę czy na otwock?
-(sferia BOK) proszę próbować.......
itd ,itp
AMEN
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:bo niestety nic innego nie ma, testowałem od kolegi modemy pod karty typu era plus orange
i niestety nie działa u mnie wcale
Dziwne jest to, że trzech operatorów komórkowych działa równie źle + Sferia (czwarty operator jeżeli chodzi o ISP)? Jakaś tam pustynie elektromagnetyczna jest czy jak? ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

trudno mi powiedzieć czy "pustynia" może ja jestem pechowy ;) śmieszne jest to że 15 km od warszawy i nie mam możliwości kablem
mam nadzieję że ta sytuacja sie zmieni(pojawi sie alternatywa innego ISP) i wtedy na pewno nie będę zwlekał z rozwiązaniem umowy póki co mam co mam, dzięki al czerniawski ,da się z tego w miarę korzystać ,daleko temu do ideału ale coś tam działa
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:trudno mi powiedzieć czy "pustynia" może ja jestem pechowy
Może ;)
Paweł pisze:śmieszne jest to że 15 km od warszawy i nie mam możliwości kablem
Kablem jak kablem, ale że nie ma innych alternatywnych ISP jak też np. WiFi.
Paweł pisze:mam nadzieję że ta sytuacja sie zmieni(pojawi sie alternatywa innego ISP)
Może satelitarny?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Jo_gurt »

Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

sprawdzałem WIMAX
Netia się wypięła sprawdzili na mapce i powiedzieli że nie będzie (chyba jednak jestem pechowy) a mam 3km do nadajnika w linii prostej
próbuje teraz przez przedstawiciela który był u mnie i powiedział ze powinno być ok także czekam ,nie chwale sie żeby nie zapeszać
Co do WIFI jest coś takiego jak Idd ale też nie jestem w zasięgu(od dwóch lat)
I tak to u mnie w Józefowie wygląda
cały problem to 3 słupy
tyle brakuje żeby mieć po kabelku w domu
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Jo_gurt »

Kabelek kabelkiem, jeszcze liczy sie odleglosc od centrali. A jesli masz 3km od nadajnika WiMAXa z sensownym terenem po drodze to powinno smigac bardzo ladnie
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

A jesli masz 3km od nadajnika WiMAXa z sensownym terenem po drodze to powinno smigac bardzo ladnie
mam taka nadzieje
co do terenu ,to po drodze mam las ,ale las jest "w dołku"
przedstawiciel porównywał wysokości terenu,masztu, mojego domu i twierdził że powinno być ok ,ale czekam na pomiar, z nadzieją ze właśnie będzie oki
spad_wawa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-04, 10:48
Lokalizacja: warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: spad_wawa »

"naprawiamy nadajnik"
naprawiają go już ponad rok, i nie wiedzą kiedy skończą w ogóle mało co wiedzą po za standardową odpowiedzią "naprawiamy nadajnik" lub "trwają prace na nadajniku"

jesli chodzi o naprawy nadajnika to cos mi tu niegra bo na poczatku korzystalem ze sferii na bielanach a teraz na saskiej kepie i co od bielan az po saka kepe maja tylko jeden nadajnik ?
naszczescie dzis przychodzi pan i bede mial 3mb za okolo 50-70 pln czyli o okolo 20 pln taniej niz sferie a transfer 3mb jest gwarantowany i w nocy do 6mb :P
jak ja sie ciesze ze juz <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> sferii :P
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Ja na szczęście jeszcze miesiąc muszę się z nimi męczyć bo zrezygnowałem po odpowiedzi reklamacyjnej od nich i radzę zrobić to samo innym którzy mają problemy.
Jednym słowem mówiąc nałapali nowych klientów a tych starszych stażem olewają i przykręcają im kurek.
Przestrzegam innych chcących do nich dołączyć że czeka was to samo jeśli będziecie zbyt aktywni w sieci.
Doda że ten dostawca netu o prędkości 3,1MB to chyba tylko marzy.
Nie polecam nikomu.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: al-czerniawski »

Paweł pisze:właśnie dowiedziałem się czegoś lepszego nie dość że ich usługi są na takim a nie innym poziomie to zabraniają używania anten kierunkowych
tylko dookólne
jaja jak nie wiem
człowiek sie stara samodzielnie poprawić ich net a oni jeszcze robią jakieś fochy
:gwiazdki: :dobani:
Ze zdziwieniem i niedowierzaniem przyjąłem kiedyś tę informację.
A dziś, w salonie Sferii na ul.Dzielnej, w jej serwisie, jej uprzejmy technik mi to potwierdził. Sferia nie chce podpinania żadnych anten do modemów.
Czy chodzi o naturalną selekcję abonentów czy jakieś względy techniczne?
Nie dowiedziałem się, zaniemówiłem. :szok:
d3ugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-27, 08:07

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: d3ugi »

ja też rezygnuje z ich usług, beszczelnie przycieli mi łącze (powinni mi zwrócic pieniądze za ostatnie 2 miesiące jak praktycznie nie mialem neta) .
Czuje się mocno oszukany.

Nie polecam nikomu tego operatora ...
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

al-czerniawski pisze:A dziś, w salonie Sferii na ul.Dzielnej, w jej serwisie, jej uprzejmy technik mi to potwierdził.
Pierwsze słyszę, a trochę to dziwne. :) Sferia nie wspiera w żaden sposób podłączania innych anten do modemów. Ale jak ktoś tak chce to we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność może. O czym świadczy chociażby to, że w ŻADNYM dokumencie podpisywanym przez klientów nie ma zapisu o zakazie podłączania anten.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Paweł »

oczywiście Mieciu że nie wspiera co nie ? ;)
deeprest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-01-20, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: deeprest »

Fajnie tak wypisywać, że to badziew i się nie opłaca tylko jaka alternatywa?
Mieszkam w Warszawie, ale mieszkam u rodziny i nie mogę założyć stałki ani radiówki, która wiązała by się z umieszczeniem na dachu anteny.

Tak więc, żeby mieć jakikolwiek net (już nie mówie o graniu po necie) pozostaje mi albo sferia albo jakiś blueconnect czy orange
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: bob »

deeprest pisze:pozostaje mi albo sferia albo jakiś blueconnect czy orange
Weź blueconnect ( jeśli masz zasięg ) w taryfie z 10GB limitu i już. Wystarczy czy nie ?
deeprest
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-01-20, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: deeprest »

Weź blueconnect ( jeśli masz zasięg ) w taryfie z 10GB limitu i już. Wystarczy czy nie ?
No ale cena tez ma znaczenie :)
Blueconnect z 10 GB to 157 zł przez 2 lata... i tez sie tu ludzie na forum na niego skarżą
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: bob »

deeprest pisze:Blueconnect z 10 GB to 157 zł przez 2 lata...
A po ile ta sferia jest ? :)
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Taryfa Sferia XL 90zł z groszami to chyba o wiele za dużo za GPRS bo z taką prędkością to coś chodzi, naprawdę jeśli niemiałbym innego wyjścia to wybrał bym operatora komórkowego.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

bob pisze:A po ile ta sferia jest ? :)
87 zł brutto przy umowie na dwa lata. A tu są ceny.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Zapomniałeś Mieciu o czynszu za modem bez którego ani rusz.

[ Dodano: 2008-03-19, 18:41 ]
A jeszcze jedno jeśli ktoś dostał pismo z reklamacji że może rozwiązać umowę ze SFERIĄ , to może to zrobić w trybie natychmiastowym i niech BOK nie wciska kitu że musi złożyć miesięczne wypowiedzenie.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

marcokolo pisze:Zapomniałeś Mieciu o czynszu za modem bez którego ani rusz.
Nie zapomniałem, podałem cenę abonament+ czynsz dzierżawy. :P
marcokolo pisze:[ Dodano: 2008-03-19, 18:41 ]
A jeszcze jedno jeśli ktoś dostał pismo z reklamacji że może rozwiązać umowę ze SFERIĄ , to może to zrobić w trybie natychmiastowym i niech BOK nie wciska kitu że musi złożyć miesięczne wypowiedzenie.
A to już zależy od treści odpowiedzi. Ale tak czy owak napisali Ci, że jak rozwiązanie to w salonie, prawda? :) Więc po co dzwonisz do BOK?
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
marcokolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-04, 20:47
Lokalizacja: wawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: marcokolo »

Po to, żeby nie robili ludzi w bambuko.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Miecio »

marcokolo pisze:Po to, żeby nie robili ludzi w bambuko.
Napisali Ci, że jak chcesz rozwiązać umowę to idź do salonu. A Ty dzwonisz do BOK, żeby nie robili ludzi w bambuko? Nie rozumiem. Zresztą z mojej strony EOT, nie jestem po to, żeby się wykłócać tutaj.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: cysio »

Nareszcie sferia zrozumiala ze trzymanie na sile nieszczesliwych klientow nie ma sensu. Sama sobie glupota zaszkodzila zapychajac doszczetnie nadajniki. Przeciez to zwykly CDMA z EVDO a oni z tego chcieli zrobic ADSL...

Czym wiecej wypowiedzen bedzie tym jakosc uslug zapewne zacznie sie polepszac.

Co do anten kierunkowych to uzywanie ich troche oglupia nadajniki, mysla ze jestes blizej niz rzeczywiscie jestes , jak to wplywa na realne dzialanie nie wiem.

Blueconnect w warszawie dzialal by najprawdopodobniej z predkoscia hsdpa 3.6mbita , wiec nie jest to zla alternatywa. A gorzej dzialac niz sferia to chyba tylko tania radiowka moze dzialac :cwaniak:
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: al-czerniawski »

cysio pisze:
Co do anten kierunkowych to uzywanie ich troche oglupia nadajniki, mysla ze jestes blizej niz rzeczywiscie jestes , jak to wplywa na realne dzialanie nie wiem.
Mój nadajnik zupełnie zgłupiał, bo akceptuje mnie choć jestem zdecydowanie poza zasięgiem Sferii, 15 km od niego. A on głupi daje mi regularnie transfery 200-1000kbps down. :D
Co mnie zresztą niezmiernie cieszy.
A oszukuję go ATK10 z parabolą 110 cm.
TomaszUrban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-28, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: TomaszUrban »

Witam,

Z zainteresowaniem odczytałem wasze posty o problemach ze sferią. Sam mam analogiczne problemy. transfer gorszy od modemowego oraz zrywane połączenia.

Problkemy zaczęły się na poczatku lutego. Wczesniej wszystko działało bez zarzutu. nawet powiem, że z poczatkiem roku lepiej niż zawsze, a tu nagle pewnego dnia cyk i transfer siadł permanentnie. Nic nie pomagało ani retsart ani nic.

Zgłosiłem sprawę do sferii przez telefon. Po tragicznych nie raz już opisanych kontaktach ze sferią i oczekiwaniu w nieskonczoność na pismo od sferii jak rozwiązać mój probllem techniczny dostałem odp, że moge przejść na taryfę transfernight lub rozwiązać umowe ze sferią.

Zdziwiło mnie bardzo ,że nikt nie chciał nawet sprawdzić mojego urządzenia. Wspomniano w liście coś o zbytniej aktywności w sieci, co jest dla mnie jakimś absurdem. Nawet nie przekraczałem limitów!

Co teraz zrobić? Nie chce instalacji Neostrady bo to jakaś masakra, a dodatkowo wyporowadzam się za jkieś pół roku z obecnego miejsca zamieszkania.

Mam poczucie że sferia nie jest zainteresowana rozwiązaniem mojego problemu i nie wyczerpała wszystkich możliwości ze swojej strony. Wiem pozostaje mi jeszcze udac się na ul. dzielną co zrobię i poprosze o sprawdzenie tego urzadzenia jakim jest Any Data. Co jesli jednak i to nie pomoże.

Wyczytałem na tym forum że sferia sama automatycznie ucina dostę zbyt aktywnym użytkownikom. Czy to prawda? Jesli tak to czemu tak robią? Czy to zgodne z prawem?
Dlaczego w takim razie mieliby oszukiwac klienta?

Bardzo proszę o jakies wskazówki co zrobić dalej.

Pozdrawiam
TomaszUrban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-28, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: TomaszUrban »

Niestety sprawa z UKE nie jest tak różowa. Okazuje się że Sferia ma wiecej praw od nas.
Nie ma ustawowo że ma nam przynać x odszkodowania. IKE stoi na stanowisku że przeciez zaproponowano nam alternatywę i możemy odstąpić od umowy, a usługa jest świadczona chociaz na marnym poziomie. Jedyne co to możemy pisać dalej reklamacje i liczyć na dobra wolę operatora.

Zobaczymy, napisze do sferii i odwiedzę ul.Dzielną. Ale niestety w Polsce nie ma prawa które by mobilizowały usługodawce gdy obniża nam transfer, a osoby nie mające innej alternatywy na internet mogą zapomniec o internecie sa na łasce operatora.

Wyglada na to że jedyną metodą to nagłośnienie sprawy.
Czekam na wasze opinie i info jak walczycie ze sferią.
ODPOWIEDZ