Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy jesteś zadowolony/a z oferty simdata?

Tak jak najbardziej :)
32
55%
Średnio ale zawsze mogło być gorzej :P
22
38%
Nie stanowczo nie :/
4
7%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Założyłem ten temat, aby każdy użytkownik iPlusa simdata mógł się wypowiadać o tej właśnie ofercie, mam nadzieje że będzie to jeden wielki temat, w którym użytkownicy tego forum chętnie się podzielą swoim zdaniem na temat tej właśnie oferty :)

A więc pierwszy zacznę tę dyskusję i podziele się swoim zdaniem na temat simdaty, a więc simdata jest najtanszą ofertą internetu komórkowego w Polsce ale czy aż tak bardzo tanią :?:

3gr - 100KB
30 gr - 1MB

bez porównania z innymi operatorami ale nadal jest to bardzo wysoka stawka, niestety jestem zmuszony korzystać z simdaty, ponieważ nie bardzo mnie stać teraz na stałe łącze, oraz internet nie jest mi aż tak bardzo potrzebny jak kiedyś, teraz to przegladanie stron www, gadu-gadu i to mnie zadowala :)

Komunikatory - np. AQQ, Gadu-Gad itd. jest to bardzo opłacalne ściagamy program który wyłacza reklamy w gg i jest wszystko luzik :) nawet gdybyśmy chcieli poświecić cały dzień na gadanie ze znajomymi przez gg, nie wyniosło by to nas więcej niż 2MB - 60gr (nawet i mniej) przynajmiej ja ze swojego doświadczenia tak obliczam :)

Przeglądanie stron WWW - sprawy mają się inaczej strony które zawierają mało obrazków jest tak średnio (zawsze mogło być gorzej :P), ale które zawierają dużo obrazków czyli strony typu Epuls, Allegro to normalnie tragedia :? licznik dostaje porządnego kopa który nabija i nie może się zatrzymać :? który pożera nam łapczywie sporą sumke z naszego konta :?

Szybkość - Wiadomo internet GPRS, wszystko zależy od tego w jakim miejscu się znajdujemy i na ile przeciążone są BTS-y sieci Plus. na komputerze mam zainstalowany program NetMeter (darmowy) naprawdę bardzo polecam użytkownikom simdaty, przydatne wykresy, liczniki itd., według netmetera sciągam jak dotąd rekord jaki pokazał mi netmeter to bodajże 5,7 KB/s, szybkość internetu tego to niestety nigdy nie wiadomo do końca sporo jest stron które obliczy nam predkość naszego internetu, każda strona podaje inaczej, i nie należy się tym sugerować bo to przekłamane wszystko :? a więc jeśli miałbym tak ogulnie ocenić to tak średnia jest ta prędkość, strony wiadomo wczytają sie nawet szybko, co innego z obrazkami niestety to jednak troche trwa :?

Cennik - 1MB - 30gr to jednak korzystna oferta, ale wciąż jest drogo wiadomo nigdzie nie znajdziemy tańszej oferty, ale ja bym proponował 500 KB - 3gr (1MB - 6gr) było by to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :) nie musieli byśmy juz tak patrzyć nerwowo na licznik ile nam już danych nabił :lol: :P

Podsumowanie - iPlus simdata to jednak potężna oferta która króluje w stosunku co do ceny, jeśli bardzo nam zależy na gg to oczywiście bez stresu można spokojnie pogadać i zrelaksować się przy komputerze popijając sobie nasze ulubione piwko :lol: :), przeglądanie stron www to nadal jednak tragedia :? jeśli ktoś myśli że spokojnie sobie poserfuje po stronach www to jest w wielkim błędzie, spokojnie niestety nie po serfujemy trzeba być uważnym i co najważniejsze patrzyć na licznik ( szkoda że nerwowo :? ) bo może nam te "serfowanie po sieci" nabić sporą sumke :?

iPlus - uwagi na temat sieci Plus, nie miłe sytuacje? jakieś błędy? słaba stabilność internetu? podziel się opinią na temat firmy Polkomtel (sieć PLUS)

Czekam na opinie użytkowników simdaty a zapewne jest ich sporo i ciągle przybywa :)
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Po pierwsze żaden inny operator nie ma u siebie usługi internetu na doładowania jaką jest simdata.Nie mylcie tu Tak-Taka i Popa.Tam za dane są liczone większe opłaty.
Jak dla mnie nie ma lepszej oferty dla dorywczego korzystania z netu jak simdata.Przy dobrych wiatrach i korzystaniu tylko z komunikatorów i poczty bez www można sobie prawie na miesiąc wydać 30 zeta.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jaco pisze:Po pierwsze żaden inny operator nie ma u siebie usługi internetu na doładowania jaką jest simdata.Nie mylcie tu Tak-Taka i Popa.Tam za dane są liczone większe opłaty.
Jak dla mnie nie ma lepszej oferty dla dorywczego korzystania z netu jak simdata.Przy dobrych wiatrach i korzystaniu tylko z komunikatorów i poczty bez www można sobie prawie na miesiąc wydać 30 zeta.
No tak zgadzam się simdata króluje ale wciąż te 3gr za 100KB to jednak nadal dużo (najtaniej w Polsce) ale nadal dużo, tylko te 3gr z pozoru wyglądają tak zachęcająco ale w praktyce to nadal wysoka stawka :(
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

S.N.A.J.P.E.R pisze:No tak zgadzam się simdata króluje ale wciąż te 3gr za 100KB to jednak nadal dużo (najtaniej w Polsce) ale nadal dużo, tylko te 3gr z pozoru wyglądają tak zachęcająco ale w praktyce to nadal wysoka stawka
Piszesz tak bo sam jedziesz na simdacie.Jeśli aż tak bardzo nie chcesz wydawać na internet to:
Jeśli masz fona w abonamencie Plusa dokup usługę iPlusa za 60 zeta i tam zdaje się masz limit 1GB.Na miesiąc powinno wystarczyć bez ściągania plików.Piszę ze bez pobierania plików tylko www,poczta,komunikatory.Jedyne ograniczenie będziesz miał z jakiej technologi możesz korzystać w swojej miejscowości i jakiego do tego użyjesz modemu.
Podejrzewam że na simdatę wydajesz ok 50 zeta miesięcznie + telefon.Ale nie wiem tego dokładnie tylko przypuszczam. Czy nie lepiej dołożyć te 10 zeta i nie patrzyć na licznik który i tak dokładnie nie wyliczy ci czy już przekroczyłeś magiczny limit.
Od kiedy przeszedłem na opcję BC 39 nie mam żadnego licznika bo po co.I tak za którymś wejściem do neta okaże sie że to już.Mi okazało się po 8 dniach.Było by dłużej gdybym nie stawiał systemu na nowo i wszelkie programy zabezpieczające trochę pochłoneły danych.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jaco pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Ufo atakuje - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Piszesz tak bo sam jedziesz na simdacie ...
No to oczywiste że jestem podłączony przez simdate :P, nie mam fona w abonamencie plusa dlatego nie chcę się wplątać w umowy i płacić abonament, simdata to dla mnie bardzo dobre rozwiązanie i myślę ze na długo tak jeszcze pozostanie, 50zł miesięcznie? gdybym chciał spokojnie poserfować sobie po necie bez patrzenia na licznik to te 50zł poszło by w jeden dzień :?, sorry ale wydaje mi się że nigdy nie korzystałeś z simdaty bo nie wiesz jakie to rozwiązanie jest uciążliwe i nie jest takie piękne jak sie wydaje bo cały czas mam wrażenie że krytykujesz moje wypowiedzi :?, ale ten temat nie jest o mnie założyłem go specjalnie dla użytkowników simdaty żeby się wypowiadali na temat tej oferty, i przy okazji powiedziałem swoje zdanie 8) :)
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: pimosz »

Miałem simdate i wydawałem tyle że rozsądniejsze było przejście na abonament 60 zł.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

S.N.A.J.P.E.R pisze:sorry ale wydaje mi się że nigdy nie korzystałeś z simdaty bo nie wiesz jakie to rozwiązanie jest uciążliwe i nie jest takie piękne jak sie wydaje bo cały czas mam wrażenie że krytykujesz moje wypowiedzi :?, ale ten temat nie jest o mnie założyłem go specjalnie dla użytkowników simdaty żeby się wypowiadali na temat tej oferty, i przy okazji powiedziałem swoje zdanie 8) :)
To znaczy że nikt tu nie może się wypowiadać jak nie posiada się simdaty?
Korzystać z simdaty nie korzystałem ale mojej szwagierce zrobiłem neta właśnie na simdacie i pisałem nawet o tym na forum czy ten fon się nadaje;
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=15215#15215
Napisze tylko jedno że pomimo oszczędności i tak zrezygnowała z simdaty.Ma bardzo dobry zasięg w Orange i wzieła EDka z abonamentem 60 zeta miesięcznie i jest zadowolona.I tak jak Ty piszesz każdy ma swoje zdanie.Napisałem że :
nie wiem tego dokładnie tylko przypuszczam
czyżby ten cytat jest krytyką wobec ciebie?
Dla mnie oferta simdaty i tak jest najlepsza na rynku bo inni tego nie mają.Według mnie jest dla oszczędnych lub dla tych którzy chcą zasmakować neta przez komórkę.Na dłuższą metę się zbytnio nie opłaca.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Sundance_kid »

Jak dla mnie bardzo dobra oferta. Obrazy mam wyłączone (jak cos mnie interesuje to dopiero go ładuje; nie widze sensu pobierania wszystkiego jak mam za to płacić), mniejsze rzeczy jak potrzebuje to ściągam, po większe uśmiecham się do znajomych i do normalnego użytkowania spoko wystarczy. Fakt jak kiedyś liczyłam to tańsza opcja Plusa za 60 zeta dawała mi 1 GB danych plus to, że po przekroczeniu tego mogę nadal korzystać a żeby osiągnąć tyle z Simdatą musiałabym wydać w przybliżeniu 300 zeta i na tym koniec korzystania. Więc wychodzi 5 razy drożej i to juz nie wygląda tak ładnie. Ale z drugiej strony w porównaniu np z Simplusem wypada lepiej. Po prostu dobre rozwiązanie dla osób które nie mogą mieć abonamentu a internet u nich jest marzeniem ewentualnie dla kogoś komu do szczęścia nie jest potrzeny piękny wygląd tylko działanie.
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: sapnews »

Wg. mnie simdata jest dobrym rozwiązaniem dla osób które mają stałe łącze w domu, a iPlusa używają na weekendowych wypadach lub sporadycznie po za domem.

Takie były moje początki - po pewnym czasie jednak zakupiłem abo, lepiej na nim wychodzę.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jaco pisze: To znaczy że nikt tu nie może się wypowiadać jak nie posiada się simdaty?
Nie no oczywiście że może :), ale ci którzy już korzystali z simdaty wiedzą że jest to spora uciążliwość :?
Jaco pisze: Według mnie jest dla oszczędnych lub dla tych którzy chcą zasmakować neta przez komórkę.Na dłuższą metę się zbytnio nie opłaca.
No właśnie, na tym to niestety długo nie zajedziemy w 1,2 dni można wiedziej zapłacić niż za 2MB łącze :?, ja niestety <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zmuszony jestem do korzystania z simdaty ale rozczarowany to jestem bardzo bo te słowo "100KB - 3gr" zacheciło mnie i to bardzo i myślałem że nie będzie tak tragicznie a tu niestety... rozczarowanie ogromne :x
Sundance_kid pisze:Jak dla mnie bardzo dobra oferta. Obrazy mam wyłączone (jak cos mnie interesuje to dopiero go ładuje; nie widze sensu pobierania wszystkiego jak mam za to płacić), mniejsze rzeczy jak potrzebuje to ściągam, po większe uśmiecham się do znajomych i do normalnego użytkowania spoko wystarczy
Dokładnie tak samo jak ja :), ale nawet wyłączenie obrazków nie wiele tu pomaga... nadal drogo :evil:
Sundance_kid pisze: Po prostu dobre rozwiązanie dla osób które nie mogą mieć abonamentu a internet u nich jest marzeniem ewentualnie dla kogoś komu do szczęścia nie jest potrzeny piękny wygląd tylko działanie.
Zgadzam się, i dla osób które żadko korzystają z internetu, i nie serfują aż tak dużo, ja jestem zmuszony korzystać z tej niecodziennej technologi codziennie :(
sapnews pisze:Wg. mnie simdata jest dobrym rozwiązaniem dla osób które mają stałe łącze w domu, a iPlusa używają na weekendowych wypadach lub sporadycznie po za domem.

Takie były moje początki - po pewnym czasie jednak zakupiłem abo, lepiej na nim wychodzę.
Dokładnie, np. jesteśmy w pociągu laptop + simdata i w takich okolicznościach oczywiście można korzystać a nawet trzeba dla ludzi nie umiejących żyć bez internetu :lol: :)
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Kolego @ S.N.A.J.P.E.R czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać aktualnie jaki modem wykorzystujesz do neta?W historii twoich postów do czytałem się dwóch modeli fonów.Masz w końcu EDGE w Ciechanowie Plusa?
Bo na GPRSie za bardzo nie da się na szaleć nawet na simdacie. :D
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Sundance_kid »

To jest moja jedyna droga dostępu do internetu, siedze codziennie (prawie, w koncu są ciekawsze rzeczy do robienia) i wcale tak strasznie nie odczuwam tego. Czasami na miesiąc schodzi mi 30 złotych, czasem więcej. Tylko nie mam nawet flasha ale to się da przeżyć. Fakt nie obraziłabym sie jakby było taniej ale to chyba większość osób by zrobiło:). A na Simdacie siedze już ponad rok, wczesniej siedziałam na Orange pakietach z którymi były duże problemy (ciężko się aktywowały - mnie dwa razy pod rząd pomimo środków na koncie nie zostały włączone; mówie o Mixie).
ale ci którzy już korzystali z simdaty wiedzą że jest to spora uciążliwość
Taka jak zwykłego prepaida
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Kolego @S.N.A.J.P.E.R widzę że nie potrafisz docenić tego co daje nam simdata, sam z niej kożystasz i dlatego narzekasz. Kup cobie starter Heyah i posiedź za 25 gr za 100 Kb i zobaczysz wtedy że i tak jest tanio w Plusie (8 razy taniej niz u innych). Jak Ci sie aż tak nie podoba to weź abonament i sie nie martwisz. Ogólnie czytając Twoje posty to widzę że ty sam nie wiesz co chcesz powiedzieć. Zaczynasz zdanie że jest spoko i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> Ci się podoba, a kończysz że lipa bo tak drogo. Ja jak <font color="#FF00FF"><b>»»korzystałem««</b></font> z simdaty, byłem zadowolony, bo to jedyny sposób dostępu do neta u mnie i jak mi coś było potrzebne to nie przejmowałem sie kasą. Z tego co zobaczyłem na mapie iPlusa to jeśli mieszkasz w północnej części miasta to nie masz EDGE, albo masz modem/telefon tylko z GPRS. Zainwestuj w telefon z EDGE + jakaś antenka i zobaczysz jak jest fajnie na EDGE, chyba nigdy tego nie zaznałeś.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Saracen »

A ja sobie chwale Simdate. Siedzę na UMTS-ie i korzystam na niej z odbierania poczty, połączeń telnet i ssh (średnio 7h połączenia dziennie) oraz czasami do przeglądania stron. te 50 złoty starcza mi na 2 miechy spokojnie.

Simdata to nie jest rozwiązanie do stałego dostępu do netu. W takim wypadku koszty są z duże i na pewno abonament jest o wiele lepszy.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jaco pisze:
Kolego @ S.N.A.J.P.E.R czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać aktualnie jaki modem wykorzystujesz do neta?W historii twoich postów do czytałem się dwóch modeli fonów.Masz w końcu EDGE w Ciechanowie Plusa?
Bo na GPRSie za bardzo nie da się na szaleć nawet na simdacie.
Oczywiście że mogę uchylić :) korzystam z telefonu SE K300i i niestety GPRS, bo EDGE nie łapie :( (wnioskuje po wolnym necie, i max transfer czy pobieraniu jakiegoś pliku to bodajże 5,5 KB/s) :(, hymm może się nie znam ale co to ma zaznaczenie czy GPRS czy EDGE na tym i na tym na simdacie nie da się poszaleć prawda? :P
fanta88 pisze:
Kup cobie starter Heyah i posiedź za 25 gr za 100 Kb
Nie musisz się martwić doskonale wiem jak to jest, jak raz nie miałem wyboru to połączyłem się przez orange na karte, to stawka 50 KB za 25gr to dopiero drożyzna wiem wiem :P tragedia... :(
fanta88 pisze:
ogólnie czytając Twoje posty to widzę że ty sam nie wiesz co chcesz powiedzieć. Zaczynasz zdanie że jest spoko i >>w ogóle<< Ci się podoba, a kończysz że lipa bo tak drogo.
Tak faktycznie tak jest bo z jednej strony to naprawdę jestem zadowolony że jest taka oferta jak simdata i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> :), wiadomo taniej nigdzie nie ma ale jeśli mamy jechać na dłuższą mete to jednak zbyt drogo :(
fanta88 pisze:
bo to jedyny sposób dostępu do neta u mnie i jak mi coś było potrzebne to nie przejmowałem sie kasą
W mojej miejscowości to do wyboru do koloru :P, ale tak jak wspominałem na razie na stałe łącze mnie nie stać i internet nie jest już mi tak bardzo potrzebny jak kiedyś czyli bez opamiętania sciągania plików MP3, itp. teraz tylko GG i przeglądanie stron i jest OK :)
fanta88 pisze:
Z tego co zobaczyłem na mapie iPlusa to jeśli mieszkasz w północnej części miasta to nie masz EDGE, albo masz modem/telefon tylko z GPRS. Zainwestuj w telefon z EDGE + jakaś antenka i zobaczysz jak jest fajnie na EDGE, chyba nigdy tego nie zaznałeś.
Niestety EDGE nie łapie, mój kolega przez jakiś czas był zmuszony na simdate a miał telefon z EDGE to niestety GPRS tylko łapie (wnioskuje po zbyt wolnym internecie), z tą mapką to prawda też to zauważyłem ale mieszkam od kolegi pół kilometra dalej więc sytuacja się raczej nie zmienia :P, ludzie??? to co różni GPRS od EDGE to jedynie szybkość, nie sądze żebym był aż tak bardzo zadowolony z tego że strona mi się wczytała trochę szybciej:?:
Saracen pisze:
Simdata to nie jest rozwiązanie do stałego dostępu do netu. W takim wypadku koszty są z duże i na pewno abonament jest o wiele lepszy.
Zgadzam się, ale niektórzy z różnych przyczyn są do tego zmuszeni :(
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

S.N.A.J.P.E.R pisze:korzystam z telefonu SE K300i i niestety GPRS, bo EDGE nie łapie :( (wnioskuje po wolnym necie, i max transfer czy pobieraniu jakiegoś pliku to bodajże 5,5 KB/s)
Bo EDGE nie złapiesz na tym fonie bo ma sam GPRS kl 8
http://sms.pl/tel/sonyericsson,k300i.php
S.N.A.J.P.E.R pisze::(, hymm może się nie znam ale co to ma zaznaczenie czy GPRS czy EDGE na tym i na tym na simdacie nie da się poszaleć prawda? :P
Jak byś miał fona z EDGE na pewno poczuł byś róznice. :lol:
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkom

Post autor: Fanta »

S.N.A.J.P.E.R pisze:Założyłem ten temat, aby każdy użytkownik iPlusa simdata mógł się wypowiadać o tej właśnie ofercie, mam nadzieje że będzie to jeden wielki temat, w którym użytkownicy tego forum chętnie się podzielą swoim zdaniem na temat tej właśnie oferty :)
Ja myślę że założyłeś ten temat po to żeby narzekać jak to Ty dużo płacisz za internet, w każdej swojej wypowiedzi podkreślasz że 3 gr za 100 kb to dużo. Twoje wypowiedzi stają się nudne i powtarzają się. Może określ sie w końcu czy jesteś za czy przeciw simdacie.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jaco pisze:
Bo EDGE nie złapiesz na tym fonie bo ma sam GPRS kl 8
http://sms.pl/tel/sonyericsson,k300i.php
Wiem, ale wcześniej pisałem że mój kolega śmigał na simdacie na tel. Motorola V3i (obsługuje EDGE) i nie łapie EDGE (wnioskuje po zbyt wolny necie), a ja mieszkam pół kilometra od niego dalej i to raczej nic nie zmienia.
Jaco pisze:
Jak byś miał fona z EDGE na pewno poczuł byś róznice.
No to ja wiem :), ale aż tak wielkiej różnicy to raczej by nie było :P
fanta88 pisze:
Ja myślę że założyłeś ten temat po to żeby narzekać jak to Ty dużo płacisz za internet, w każdej swojej wypowiedzi podkreślasz że 3 gr za 100 kb to dużo. Twoje wypowiedzi stają się nudne i powtarzają się. Może określ sie w końcu czy jesteś za czy przeciw simdacie.
Kolega to zaczyna mnie już wkurzać (delikatnie mówiąc) :? , za internet płace dużo nie zaprzeczam, może i nudne i powtarzające się, ale jak wcześniej wspomniałem temat nie jest o mnie, powtórze jeszcze raz (mam nadzieje że ostatni) "Jestem zadowolony że jest taka oferta jak simdata, i bardzo cieżko było by bez niej, ale te 3 gr za 100 KB to w praktyce jeszcze drogo ale jak wcześniej wspomniałem zawsze mogło być gorzej :P" rozumiesz? czy powtórzyć jeszcze raz? :?
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Nie chce zmienić tego tematu w prywatną pogawędkę, ale forumowiczu S.N.A.J.P.E.R, nie zgeywaj cwaniaka i nie pisz wypowiedzi typu:
S.N.A.J.P.E.R pisze: rozumiesz? czy powtórzyć jeszcze raz? :?
Bo myśę że to Ty wielu rzeczy nie rozumiesz.
Na przykład tego że 0,5 kilometra różnicy może zaważyć na sygnale EDGE.

S.N.A.J.P.E.R pisze: Kolega to zaczyna mnie już wkurzać (delikatnie mówiąc)
Mam się bać tego co tu napisałeś??

Proponuję przenieść temat do Hyde-Park.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

S.N.A.J.P.E.R pisze:(wnioskuje po zbyt wolny necie)
To ile to było. 5,5 Kb/s.?
S.N.A.J.P.E.R pisze:No to ja wiem ale aż tak wielkiej różnicy to raczej by nie było
No to nic nie wiesz.Na GPRS pobieranie max to 5,5 Kb/s a na EDGE nawet w Plusie to 25 Kb/s.A stronki naprawdę się szybko otwierają.Nie jeden użytkownik forum walczy o to aby mieć EDGE kombinując z antenami.Wiedzą że EDGE to już jest coś.Nawet na Skype da się pogadać w póżnych godzinach wieczornych.
Ty sam napisałeś że używasz go do
teraz tylko GG i przeglądanie stron i jest OK
Z tym się zgodzę ale nie sądzę aby było aż tak OK.Mnie po obcięciu transferu czuję sie właśnie jak bym był na samym GPRS i wkurza mnie jak strona ładuje mi się niekiedy ponad minutę.
Ty już do tego przywykłeś i jest ci z tym dobrze ale poczytaj forum jak inni dążą do tego aby mieć EDGE.
S.N.A.J.P.E.R pisze:za internet płace dużo nie zaprzeczam
Cały czas piszesz o oszczędnościach a tu co mamy.Ile płacisz?Ja bynajmniej 39 zeta netto.
A tak w ogóle to :masło maślane maślane masło :lol:
fanta88 pisze:Proponuję przenieść temat do Hyde-Park.
Jestem za a nawet przeciw :lol:
Przy tak lużnych wypowiedziach nadaje sie do Hyde Park.Tu się nie wybiera tylko głosuje.Ankiety powinny być umieszczane właśnie tu HYDE PARK :lol:
Aha i jeszcze jedno: nie odgrażaj się innym użytkownikom forum bo to nie zgodne z regulaminem i możesz dostać żółtą kartkę od moda.Za pełne cytaty też już ktoś cię upomniał.
To jest FORUM i każdy wyraża swoje zdanie a tego typu stwierdzenia:
wkurzać
są naprawdę nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

S.N.A.J.P.E.R pisze:
Jaco pisze:
Bo EDGE nie złapiesz na tym fonie bo ma sam GPRS kl 8
http://sms.pl/tel/sonyericsson,k300i.php
Wiem, ale wcześniej pisałem że mój kolega śmigał na simdacie na tel. Motorola V3i (obsługuje EDGE) i nie łapie EDGE (wnioskuje po zbyt wolny necie), a ja mieszkam pół kilometra od niego dalej i to raczej nic nie zmienia.
Forumowiczu S.N.A.J.P.E.R, mam kolejny dowód na to że Twoja wiedza na tema internetu bez-kabli jest na niskim poziomie, gdybyś wiedział że V3i ma tylko GPRS kl. 10 to byś sie nie kłócił. Dowody na to podaję TU.
Ostatnio zmieniony 2007-03-28, 18:59 przez Fanta, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Jestem przekonany że motorola V3i ma, w innych serwisach jak kiedyś sprawdzałem to miał, nawet jeśli nie ma to pozostaje mi telefon brata SE W300i ale niestety simlock na orange :(

fanta88 pisze:
Nie chce zmienić tego tematu w prywatną pogawędkę, ale forumowiczu S.N.A.J.P.E.R, nie zgeywaj cwaniaka i nie pisz wypowiedzi typu:
Bo mnie wkurzają tacy ludzie jak ty, wystarczy od początku przeczytać cały temat i na wszystkie pytanie jakie mi zadałeś odpowiedziałem <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> więc nie ma co się pytać 100razy.
fanta88 pisze:
Bo myśę że to Ty wielu rzeczy nie rozumiesz.
Na przykład tego że 0,5 kilometra różnicy może zaważyć na sygnale EDGE.
No to loozik, poproszę kolegę żeby wpadł do mnie z telefonem z EDGE i nie ma problemu sprawdzi się to.
fanta88 pisze:
Mam się bać tego co tu napisałeś??

Proponuję przenieść temat do Hyde-Park.
A ja proponuje żebyś spasował bo nikt się do mnie nie przy...czepił tylko ty, jak nie pasuje temat to naprawde zapraszam do hyde parku. bo za chwile to będzie jeden wielki czat wiec kolego zamilcz jeśli możesz. i jak już sie wypowiadasz w tym temacie to wypowiadaj się na temat.


Do Jaco, faktycznie można by się postarać o EDGE, ale czy jest u mnie sygnał dowiem się jak kolega do mnie wpadnie z telefonem z EDGE, tak bylo to 5,5 KB/s najwięcej jaki rekord pokazał mi NetMeter to 6,4 KB/s, za internet hymm powiem tak staram się żeby te 30zł starczyło mi na miesiąc, ale to szybko leci i kupuje znowu doładowanie za 30zł i tak wkułko. i mam program do przyspieszania internetu (TraffiCompressor) to nie odczuwa się az tak się tego bardzo że strony wolno się ładują. aha i jeśli dalej będę prowadził czat z fanta88 to temat naprawdę będzie trzeba przenieść do hyde parku, ale ja się zamykam i nie prowadzę w temacie czatu jak kolega ma coś do mnie to niech wyśle mi prywatną wiadomość to sobie pogadamy.
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Jaco »

Czyli nie myliłem się pisząc że wydajesz ok 50 zeta. :lol: Co do kompresji to w Erze jest coś takiego ale mnie akurat robi ten program piękne blu scereny i wywalilem to ścierwo.Z TraffiCompressor też <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> ale niekiedy długo się czeka aż sie uzyska do niego dostęp.Pisali o tym forumowicze.A nad EDGE pomyśl.Naprawdę warto. :D
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

Kolego S.N.A.J.P.E.R mam wrażenie że Ty prubujesz coś pokazać, udowodnić, a w praktyce nie wychodzi Ci to i sie gubisz w swoich wypowiedziach. Nie chce z Tobą prowadzić czatu ani tu, ani na PW, bo nie odczywam takiej potrzeby. A Ty się nie denerwuj, bo forum to nie miejsce na okazywanie emocji (wzłaszcza osobistych).
Bo mnie wkurzają tacy ludzie jak ty
Po raz kolejny Cie proszę byś nie pisał do mnie tekstów typu:
wiec kolego zamilcz jeśli możesz
Moderatorzy są od tego by udzielać upomnień.

Mam propozycję dla Ciebie, pożycz w końcu od kolegi ten telefon z EDGE i sprawdź czy go masz. Jeśli Ci się spodoba to bedziesz mógł wziąć umowę na 60 zł i wtedy opisać swoje wrażenia.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

SimData super drogi internet... Surfuje bez obrazków, bez flesza oraz z adblock plusem wycinającym serwery statystyk.
Masakra! Gdybym miał wyjście już dawno wywaliłbym te kartę sim do śmieci.

Pomyśleć, że w tej prawdziwej Europie, gdzie zarobki są bardziej ludzkie, internet prepaid jest setki razy tańszy!
maciusiek610 pisze:a ja uzywając w Anglii telefonu z UMTS w sieci Orange (karta Pay&Go) sciągałem dziennie samym BearShare ponad 1 GB danych za 1 funta. A mówili mi w salonach ze takie połaczenie jest niemozliwe lub bardzo bardzo drogie Wink. Czyli miesiecznie wychodziło cos ponad 20GB (nie zawsze korzystałem).
cytat pochodzi z >tego< linka.

Pisałem do Plusa żeby chociaż obniżyli ceny na strony takie jak wikipedia. Przeżyje bez p2p ale ciężko bez grafiki i zwykłych stron.

iPlus SimData - internet który można polecić osobom chcącym używać jedynie gadu gadu i nic ponadto!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Co do tematu, był już u mnie kolega z tel. ale nie mogliśmy sobie poradzić bo musieliśmy podłączyć tel. do kompa kablem i zielonego pojęcia potem nie miałem jak skonfigurować kompa :(, napisałem na forum odzielny temat prosząc tym razem jak skonfigurować na blutuhu. to kolega wpadnie z blutuhem bo akurat ma :)
gatto_nero pisze:SimData super drogi internet... Surfuje bez obrazków, bez flesza oraz z adblock plusem wycinającym serwery statystyk.
Nareszczie!!! jakaś osoba która doskonale mnie rozumie :), a już się bałem że tylko ja zauważyłem że simdata jest cholernie droga, również serfuje bez obrazków,itd. a i tak pożera strasznie dużo :?
gatto_nero pisze:Masakra! Gdybym miał wyjście już dawno wywaliłbym te kartę sim do śmieci.
Kolega wyją mi to z ust :), ale gdyby cenna spadła simdata była bardzo dobrą ofertą i nadal chętnie bym z niej korzystał :) ale tak nie jest i wątpie czy kiedykolwiek ta sytuacja się zmieni :?
gatto_nero pisze:Pomyśleć, że w tej prawdziwej Europie, gdzie zarobki są bardziej ludzkie, internet prepaid jest setki razy tańszy!
maciusiek610 pisze:a ja uzywając w Anglii telefonu z UMTS w sieci Orange (karta Pay&Go) sciągałem dziennie samym BearShare ponad 1 GB danych za 1 funta. A mówili mi w salonach ze takie połaczenie jest niemozliwe lub bardzo bardzo drogie Wink. Czyli miesiecznie wychodziło cos ponad 20GB (nie zawsze korzystałem).
cytat pochodzi z tego linka.
Marzenie chyba każdego kto korzysta z tych nie codziennych technologi :) szkoda że w Polsce nie ma takich stawek za transmisje danych 1GB na dzień? pomażyć zawsze można... :? nie ma nawet 1% że w Polsce tak będzie... a szkoda bo nie wiem czemu Polska ma być zawsze najgorszym krajem :?
gatto_nero pisze:Pisałem do Plusa żeby chociaż obniżyli ceny na strony takie jak wikipedia. Przeżyje bez p2p ale ciężko bez grafiki i zwykłych stron.
Jestem jak najbardziej za żeby pisać swoje uwagi do Plusa :), ale nie ma się co wysilać zwisa im to równo a szkoda bo wysłałbym z 1000 e-maili żeby chociaż troche cenna spadła w dół, ja również przeżyje bez P2P ale właśnie ciężko bez tej grafiki jest :(
gatto_nero pisze:iPlus SimData - internet który można polecić osobom chcącym używać jedynie gadu gadu i nic ponadto!
Na czas dzisiejszy, zgadzam się bez wątpienia, 100% prawdy, mam nadzieje że temat ostrzeże przyszłych klientów simdaty, bo serfowanie na simdacie naprawde nie jest takie piękne jak się wydaje, myślę że gdyby cenna spadła do stawki 500 KB - 3gr (1MB - 6gr) simdata była by naprawdę o wiele atrakcyjniejszą ofertą, serfowanie nie było by już takie uciążliwe stawka spada nerwy też licznik możemy zminimalizować i chociaż troche normalnie poserfować :) ta... ale nadal pozostaje to tylko marzeniem :(

Dzisiaj postanowiłem sobie obliczyć ile możemy danych przesłać i odebrać na dzień, kalkulator w ruch i obliczenie gotowe :P

*** 30zł na miesiąc ***

3MB, 200KB wysłanych i odebranych danych na dzień do wykorzystania.

przez 31 dni (miesiąc) łącznie wychodzi to 29.76 zł na miesiąc.


*** 50zł na miesiąc ***

5MB, 300 KB - wysłanych i odebranych danych na dzień do wykorzystania.

przez 31 dni (miesiąc) łącznie wychodzi to 49.29 zł na miesiąc.


Jest to zdecydowanie za mało do wykorzystania na dzień, gdy chcemy poserfować spokojnie i z grafiką to jak sami się niektórzy przekonali jest to zdecydowanie za mało :( niestety z powodu nadal wysokiej stawki :(
i+ simdata>k300i>irda>gprs>rekord=49,8 Kb/s
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: hubert »

Witam
Od roku jestem użytkownikiem SIMDATY i bardzo sobie ją chwale.
Dla mnie przede wszystkim ma znaczenie to, że nie muszę podpisywać żadnych umów wiążących mnie z operatorem. A koszt usługi, no cóż, wiadomo że lepiej jak by było taniej, ale ludzie z Polkomtela projektujący usługę i wprowadzający ją na rynek na pewno nie mieli na myśli swobodnego surfowania po internecie, i ściągania bóg wie czego.
Analitycy z Plusa na pewno wcześniej przeanalizowali rynek i stwierdzili że istnieje pewna grupa ludzi którym te 100 czy 200 megabajtów na miesiąc w zupełności wystarczy(ja między innymi się do nich zaliczam) a którzy nie chcą z jakichś przyczyn podpisywać umowy. Dlatego trzeba zrozumieć że nie jest to usługa dla każdego, bo nie miała taką być.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Fanta »

hubert pisze:Dla mnie przede wszystkim ma znaczenie to, że nie muszę podpisywać żadnych umów wiążących mnie z operatorem.
Bardzo trafna sugestia kolego @hubert, jeden z nielicznych użytkowników który widzi plusy i potrafi docenić ofertę jaką jest SimData.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: gatto_nero »

Ale w Anglii też nikt nie każe nam nic pospisywać w prepaid. Nazywa się to Pay&Go i płaci się w orange 1 euro za 1 GB.

Kiedy Polska zamierza dogonić Europę ?

Obliczenia S.N.A.J.P.E.Ra są szokujące
S.N.A.J.P.E.R pisze: *** 30zł na miesiąc ***

3MB, 200KB wysłanych i odebranych danych na dzień do wykorzystania.

przez 31 dni (miesiąc) łącznie wychodzi to 29.76 zł na miesiąc.


*** 50zł na miesiąc ***

5MB, 300 KB - wysłanych i odebranych danych na dzień do wykorzystania.

przez 31 dni (miesiąc) łącznie wychodzi to 49.29 zł na miesiąc.
A teraz moje obliczenia:
W Anglii mamy za 1GB 6PLN a w Polsce mamy za 1GB 307,2PLN co daje 51,2 raza droższą usługę!
Massssakra
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Dyskusja na temat oferty simdata oferowanej przez Polkomtela

Post autor: Sundance_kid »

S.N.A.J.P.E.R jak Ci się Simdata nie podoba to z niej nie korzystaj, proste? Podpisz umowę i ciesz sie stałką.
I serio nie wiem jak wy to robicie, że wam tak strasznie drogo wychodzi.
gatto_nero ale tutaj niestety nie Anglia:(. Nie obraziłaby,m się za coś takiego ale póki co mamy te 3 grosze za 100 kb i i tak nie jest źle w porównaniu z innymi prepaidami (tylko szkoda, ze w porównaniu ogólnym wychodzi o niebo drożej).
ODPOWIEDZ