Internet we Francji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dominik936
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-11, 17:52

Internet we Francji

Post autor: dominik936 »

Witam Wszystkich!
Proszę z góry o wyjaśnianie mi wszystkiego "jak chłop krowie na miedzy" bo jestem zielony w tych tematach ;)

Chodzi mi o korzystanie z internetu we Francji. Biorę ze sobą laptopa i co dalej?
Wiem że w Polsce mogę kupić Iplus czy coś z Orange ale problem jest taki że za granicą płacę roaming, czyli jest to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nieopłacalne.
Koszty byłyby bardzo wysokie co mi się w żaden sposób nie kalkuluje.

Też niechcę podpisywać tam umowy z nikim bo mój wyjazd to najprawdopodobniej 4-5 miesięcy.

No więc moge pytanie w jaki sposób mogę korzystać tam z internetu??
Chodzi mi o stałe łącze najlepiej, co muszę zabrać z polski a co tam kupić na miejscu żeby to latało??

Proszę o jasne i przejżyste wytłumaczenie :)

z góry dziękuje!
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet we Francji

Post autor: jakubd »

dominik936 pisze:Chodzi mi o korzystanie z internetu we Francji. Biorę ze sobą laptopa i co dalej?
Wiem że w Polsce mogę kupić Iplus czy coś z Orange ale problem jest taki że za granicą płacę roaming, czyli jest to >>w ogóle<< nieopłacalne.
Koszty byłyby bardzo wysokie co mi się w żaden sposób nie kalkuluje.
Też niechcę podpisywać tam umowy z nikim bo mój wyjazd to najprawdopodobniej 4-5 miesięcy.
We Francji jest znacznie gorzej i drożej w kwestii internetu mobilnego, niż u nas.
Ja ciągle szukam czegoś dostępnego dorywczo, ale nie ma. Najlepszą ofertę ma Orange, który (proszę się nie śmiać) oferuje w ramach swojego Mobicarte specjalny pakiet 10MB danych za całe 6 euro, ważny przez miesiąc, który można wykupić tylko raz w miesiącu. O używaniu tego jako dostępu do normalnego korzystania z Internetu można zapomnieć.
Są oferty z umowami na 12 i 24 miesięcy, ale najlepsze to "nielimitowane" za 60 euro miesięcznie, z limitem 1GB (tak, mają takie same wesołe reklamy jak my). Pozostałe prepaidy albo nie mają dostepu do Internetu, albo ceny an poziomie od 2 do 5 euro za 1MB.
Jedyne wyjście, to w miejscu zamieszczania wyszukanie dostawcy kablowego (to jest wszędzie, nawet na wsi), ADSL z możliwością zerwania umowy bez zbyt wysokich kosztów, "wyczajenie" Hotspotu, niedbałego sąsiada (to częste) itd.
Bardzo dużo jest także po prostu otwartych Hotspotów i bezpłatnych sieci WiFi (w Paryżu nawet komunikacja miejska ma zalążek takiej sieci).
Natomiast umowy ADSL i inne są bardzo dobre i niedrogie (polecam free.fr), a w pełni uwolniona pętla abonencka daje niesamowite możliwości.
Jak ktoś ma jakieś dodatkowe infirmacje, chętnie się zapoznam.
jenosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-04, 22:03
Lokalizacja: Wroclaw/Berck

Re: Internet we Francji

Post autor: jenosz »

Witam
Aktualnie przebywam we Francji i jest sposób na internet bez limitu. Nalezy mieć telefon z możliwoscia podlaczenia do komputera. Ja mam przykladowo SGH i600. Kzystam z polaczenia gprs. W telefonie (koniecznie sim ORANGE) aktywujemy internet MAX za 9 euro. Za to mamy bezlimitowy internet. Oficjalnie jest on do komórek, ale za pomoca kabla i zaznaczeniu odpowiedniej opcji cieszymy sie internetem w laptopie. Nie jest zachwycajaca predkosc (przy sciaganiu ok 40-50 KB /s), ale do komunikacji czy tez sprawdzenia poczty i innych informacji w zupelnosci wystarcza ;)
Pozdrawiam, mam nadzieje ze troche pomoglem :) :roll:

[ Dodano: 2009-03-04, 22:13 ]
A co do HOTSPOTÓW we Francji... Jest bardzo cieżko cos wyłapać. Wiekszosc franców :hyhy: ma liveboxy, ktore zabezpieczone sa super hasłami których chyba nie w sposób złamać.
:faq:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet we Francji

Post autor: ja.michal »

jenosz, a niema jakiegoś limitu wielkości pliku etc?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet we Francji

Post autor: Patryk »

jenosz pisze:Za to mamy bezlimitowy internet.
Kolejny kolega nie czytający regulaminów...

Kod: Zaznacz cały

Orange pourra limiter le débit au
delà d’un usage de 500MB/mois jusqu’à la date de facturation
http://sites.orange.fr/ge/content/pdf/v ... icarte.pdf
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Internet we Francji

Post autor: greenfrog »

Patryk_ pisze:Kolejny kolega nie czytający regulaminów...
Patryk_ masz teoretycznie rację (zapis w regulaminie) ale w praktyce jesienią zeszłego roku po przekroczeniu tego limitu nadal nie było żadnych ograniczeń ani poboru dodatkowych opłat, tak wynika przynajmniej z doświadczeń mojego kumpla. Być może nadal tak jest :?:
Podsumowując proponuję wykup transmisji w prepaidzie Orange Mobicarte o nazwie Internet Max za 9 EUR z regulaminowym limitem 500 MB/m-c, bez możliwości ponownego wykupu w danym miesiącu :dobani:
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Internet we Francji

Post autor: adamos22 »

Czytając te oferty i ceny to można pomyśleć, że u nas jest prawdziwe internetowe eldorado :)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

Widze że kontynujecie troche mój wcześniejszy wątek
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=15279

Jestem teraz we francji i lece na tym Internecie Max. Mam ubiegłego tygodnia kiedy to uruchomiłem nakręcone 1,2 GB i tak jak pisano o tym w linkach które podałem wcześniej przy 2 gb opisującemu gosciowi nie przycieli prędkości. Niestety jakość jest ogólnie mówiąć niezaciekawa, w zasięgu hsdpa prędkości porównywalne z naszą neostradą 512 i niestety stabilność w porównaniu z nią bardzo kiepska. Mam samsunga z630 i nigdy hsdpa nie pracowało w nim na więcej niż 50 procent maksymalnej swojej prędkości. Wydaje mi sie że to specjalnie tak jest zrobione żeby ta oferta zbytnio nie konkurowała z ofertami po kilkadziesiąt euro. A w edge jest jeszcze większa niestabilość.
Ostatnio zmieniony 2009-03-05, 21:26 przez kedi, łącznie zmieniany 2 razy.
jenosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-04, 22:03
Lokalizacja: Wroclaw/Berck

Re: Internet we Francji

Post autor: jenosz »

Ja uzywam caly miesiac juz (miedzy innymi sciagalem filmy rmvb po 320mb) i jest ok.
Po aktywacji widnieje cos takiego.
"navigation illimitee sur le portail orange world et INTERNET 24/7."
u mnie przez jakis czas bylo niestabilne, ale od jakiś 2 tygodni bez zarzutu. Za 9 euro ze zadnych zoobowiazan, mysle ze warto
Michał88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-24, 20:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet we Francji

Post autor: Michał88 »

Witam.
A możesz dokładnie opisać z czego korzystałeś??
Pozdrawiam.
Berg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-07, 09:06
Lokalizacja: Dokąd

Re: Internet we Francji

Post autor: Berg »

Czy do tego Orange Mobicarte potrzebny jest telefon czy można wykorzystać modem hsdpa na usb?
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Internet we Francji

Post autor: kszaq »

Modem powinien być OK. Operator nie powinien "czepić się" tego, że używasz modemu - może to wykryć prawdopodobnie jedynie po IMEI, a blokowanie na tej podstawie mogłoby doprowadzić do wielu pomyłek.
Berg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-07, 09:06
Lokalizacja: Dokąd

Re: Internet we Francji

Post autor: Berg »

I jeszcze jedno pytanie - jak będę miał modem to czy dam rade aktywować ten "Internet Max". Sprawdzenie ważności konta w Play na kartę w Mobile Partner nie szło :zly:
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

właśnie niech ktoś napisze jak to jest z modemami. Ja jade na samsungu z630 więć aktywuje to bez problemu na wyświetlaczu tego telefonu. jakby coś to zawsze możesz zrobic to na telefonie i przenieść karte sim do modemu.
I jeszcze jedno od czerwca czy lipca podniesli ceny: Internet Max 12 euro a opcja Internet 6 euro za 30 dni to tak do waszej widomosci, ja kupiłem zdrapke za 10 euro i doznałem nieprzyjemnej niespodzianki chcąć aktywować internet max. Nadal nie ma limitu sciąganych danych (u mnie średnio 1,5-4 giga miesięcznie), a prędkość przycięta do umts (384 kilo).
Berg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-07-07, 09:06
Lokalizacja: Dokąd

Re: Internet we Francji

Post autor: Berg »

Hmm, a telefon musi obsługiwać umts czy wystarczy gprs? Wiem że w gprs jest innym sposób naliczania za transfer ale przecież nie będę się łączył z siecią tylko będę chciał aktywować pakiet :help:


Z tego co widać na tej stronie http://www.prepaidgsm.net/en/francia/orange.html
telefon może mieć tylko gprs i pakiet powinno dać się aktywować. Dobrze myślę? Chodzi mi o pozycję 'data calls'.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet we Francji

Post autor: ja.michal »

GPRS i UMTS to są transmisje pakietowe i są rozliczane za dane wysłane/odebrane. GPRS to najwolniejsza transmisja pakietowa w sieci GSM, a UMTS najwolniejsza transmisja w sieci WCDMA czyli popularnie 3G.
Ptasior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-21, 14:06
Lokalizacja: Dax

Re: Internet we Francji

Post autor: Ptasior »

To ja mam taki problem: wyglada na to, ze bede siedzial we Francji przez najblizszy rok i potrzebuje dostepu do internetu, zeby przygotowac sie do studiow(mam zamiar zaliczac 4 semestry w ciagu roku). Nie wiem tylko, czy powinienem szukac czegos na miejscu, czy lepiej ogarnac jakis internet z Polski (polaczenie stacjonarne jest raczej problemem, bo z racji pracy co jakis czas musze sie przenosic, a po drugie Francuzi nie za bardzo znaja angielski, a ja niebardzo francuski, wiec wolalbym po prostu polski mobilny internet, tylko nie wiem, ktory i jak sie sprawdzi). Obecnie mieszkam w Hinx (miasteczko niedaleko granicy z Hiszpania, obok Daxu).
Tak wiec bede wdzieczny za kazda porade i propozycje.
Pozdr i z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet we Francji

Post autor: wojteks »

Ptasior pisze:Tak wiec bede wdzieczny za kazda porade i propozycje.
Zapomnij o polskim mobilnym internecie w roamingu bo koszty Cie pogrążą. Najlepiej jakiś lokalny a jak zmieniasz często miejsce pobytu to mobilny ale lokalny (francuski).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet we Francji

Post autor: ja.michal »

Jak z polski to Play najtaniej wyjdzie bo 5zł za 1MB w całej strefie euro, ale jak wojteks napisał, to i tak drogo.
Tutaj coś mam, ale nie wiem na ile aktualne.
http://prepaid-wireless-internet-access ... e+-+Orange

[ Dodano: 2009-09-21, 18:51 ]
Chyba aktualne bo pdf jest.
http://sites.orange.fr/ge/content/pdf/v ... icarte.pdf
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

Nadal w praktyce nie ma limitu danych, chodz ostatnio dostałem smsa że wykorzystałem 80 procent a potem następny że to już po limicie - ale nie jestem pewien bo praktycznie nie znam tego języka. Po czym spokojnie dalej korzystałem - zazwyczaj miesięcznie wykorzystuje około 2-3 giga. Polecam umts bo w edge zazwyczaj jest padaka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet we Francji

Post autor: krystianb »

kedi pisze: a potem następny że to już po limicie
A czasem tam się nie dopłaca za ponadlimitowe dane? U nas też już era ma taką taryfę...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

Od lutego tego używam i konto zazwyczaj mam puste ponieważ tą karte sim wykorzystuje głównie z myślą o internecie a jakieś małe nadwyżki szybko wygaduje więć nawet nie mieli by z czego ściągnąć. Ponieważ właśnie minał rok od uruchomienia przez Orange tej usługi ( wrzesień 2008) a ja po raz pierwszy dostałem od nich takie smsy domyślam sie że kończy sie okres rozpoznania rynku przez operatora (nikt poza Orange nieoferuje podobnie aktrakcyjnej oferty prepaid) i niespecjalnie sie zdziwie jak niedługo zaczną egzekwować regulamin.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

Jestem teraz w Polsce ale słyszałem że jest problem z odnowieniem taryfy Internet Max, czy prawda to i ewentualnie jak to obejść ?
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet we Francji

Post autor: kedi »

Witam
Panowie jak tam we Francji wygląda sprawa z internetem prepaid Orange za 6 euro miesięcznie od 20 do 8 rano, coś się zmieniło ? Dawno mnie tam nie było a słyszałem gdzieś od kogoś że teraz rzekomo nie można podłaczyć tego pod komputer tylko istnieje mozliwość korzystania na wyświetlaczu komórki.
marek911
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-02, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet we Francji

Post autor: marek911 »

Chciałbym zapytać czy ktoś jest w posiadaniu aktualnych informacji o możliwości korzystania we Francji z internetu na karte pre-paid w rozsądnych cenach i czy mógłby się swoją wiedzą podzielić :) Poszukuję dostępu do internetu na ok. tydzień, ok. 200-300 MB transferu powinno wystarczyć.
major
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-10-22, 14:15
Lokalizacja: Forum

Re: Internet we Francji

Post autor: major »

Własnie, tez bym chcial wiedziec, wybierma się na Korsyke w lipcu i przydalo by się miec dostep do Polone ;)
zsedc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-03, 10:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet we Francji

Post autor: zsedc »

Czy jest jakieś aktualne podsumowanie mobilnych internetów we Francji?

Ja doszedłem do takiej aukcji na ebay: http://www.ebay.co.uk/itm/French-SIM-Ca ... 150wt_1162

Wygląda ciekawie, jedyne co mi się nie podoba to, że Orange FR nie zaleca stosowania tego w modemach USB i ogólnie w innych urządzeniach niż telefony, a ja chciałbym właśnie w modemie na PCMCIA . Czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda? Z opisu aukcji wnioskuję, że będzie działać.

Dzięki
eldescento
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-11-25, 15:19
Lokalizacja: wawa

Internet we Francji

Post autor: eldescento »

witajcie,

szukalem na forum informacji dotyczacych internetu prepaid we Francji ale niewiele znalazlem, i to dosc stare wpisy.
a wiec - czy ktos z was zna/ ma pomysl na tani internet we francji? jade na tydzien na narty i warto by bylo miec kontakt ze swiatem, jak wiadomo francuzi naleza do niezlych skapcow i za darmo internetu w hotelu udostepniac nie chca...

z gory dzieki za info!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet we Francji

Post autor: key »

Mozesz kupic cos w marketach albo w BOK, n.p.:

http://www.laboutique.bouyguestelecom.f ... mf190.html
Nie pomagam na PW.
eldescento
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-11-25, 15:19
Lokalizacja: wawa

Re: Internet we Francji

Post autor: eldescento »

key pisze:Mozesz kupic cos w marketach albo w BOK, n.p.:

http://www.laboutique.bouyguestelecom.f ... mf190.html
dzieki za odp. - ale mam cos konkretnego szukac? modemu nie potrzebuje, interesowalaby mnie tylko karta SIM, cos jak nasz orange free na karte... czy pod wzgledem internet prepaidow jestesmy duzo bardziej zaawansowani niz reszta europy??
ODPOWIEDZ