Modem Merlin i aplikacja iplus.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dardaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-12, 01:17

Modem Merlin i aplikacja iplus.

Post autor: dardaw »

Witam
Jestem posiadaczem modemu Merlin U740 3G ,przy połaczeniu z siecią korzystam z aplikacji dostępowej iplusa.

W ustawieniach konfiguracyjnych aplikacji iplus, w połaczeniach mam wpisany APN a jako preferowany rodzaj połaczenia -"preferuj UMTS", nie mam mozliwosci zmiany poniewaz okno to dla mnie jest nieaktywne.W zwiazku z tym mam pytania :
1.czy jesli będę w zasięgu HSDPA to nadal bede polaczony poprzez UMTS czy tez w jakis cudowny sposób modem przestanie preferowac UMTS i automatycznie połaczy mnie z HSDPA ?
2.w/g mapki zamieszczonej na stronie iplus mam ok 800 m do terenów pokrytych "HSDPA na zewnątrz budynków" z miejsca mojej pracy oraz z domu ok 5-6 km do wczesniej wymienionych terenów.Jaka antenka umozliwi mi korzystanie zarówno z pracy jak i z domu.Chodzi mi tu o moc i wybór pomiedzy kierunkową a innymi itd

I jeszcze jedno pytanie odnosnie w/w modemu.
W ustawieniach konfiguracyjnych aplikacji iplus mam mozliwośc wyboru polaczenia poprzez APN ew CSD. Z tego co tutaj wyczytalem korzystanie z CSD wiąze się ze sporymi opłatami i w wielu przypadkach ludzie drogo musieli płacic za swoje pomyłki.Chcialbym uniknąc podobnych sytuacji i na stale wyłaczyc mozliwosc łaczenia popzrez CSD .Niestety w ustawieniach konfiguracyjnych żadna edycja ustawien CSD jest niemozliwa.Chcialem poprostu zmienic czy ew zlikwidowac nr dostepowy aby polaczenie nie bylo mozliwe jednak nie moge ingerowac w aplikacji poniewaz wszelkie pola sa nieaktywne.Widac wyraxnie iż jest tam wpisany numer telefonu 123 lecz usunąc sie go nie da.
Boje się o swój bład ew dziecka ciekawosc i chcialbym uniemożliwic dla swiętego spokoju polaczenia z nr 123
Czy jest jakas rada na usuniecie tego numeru telefonu aby CSD nie moglo połączyć ??

p/s
Znam sie na wielu innych rzeczach jednak w tej dziedzinie jestem totalnym laikiem prosze więc o wyrozumiałosc jesli cos pochrzaniłem oraz ew rady proszę tak po chlopsku, łopatologicznie.
Sparrow
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-08-24, 21:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem Merlin i aplikacja iplus.

Post autor: Sparrow »

Jeżeli modem będzie w zasięgu HSDPA to automatycznie się w ten tryb przełącza (o ile ma zaktualizowany firmware). Co do opcji "tylko UMTS" to najprawdopodobniej można ją zmienić tylko kiedy modem nie jest podłączony do sieci.

A tak w ogóle to najlepiej jest zrezygnować z aplikacji Plusa ponieważ modem ma opcję emulowania karty sieciowej i automatycznie łączy się z siecią.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem Merlin i aplikacja iplus.

Post autor: Maciek »

Co do anteny to najlepsza byłaby kierunkowa, niestety na allegro nie znalazłem pasującej do twojego modemu :(
dardaw pisze:Czy jest jakas rada na usuniecie tego numeru telefonu aby CSD nie moglo połączyć ??
Tniemy zbędne cytaty (Fanta)
Najlepszym sposobem jest usunięcie iPlus Managera i konfiguracja dial-up'a :wink:
TU masz dobrze opisane jak skonfigurować połączenie Dial-up :) Jeżeli bęziesz miał jakieś problemy, pisz na PW.
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Modem Merlin i aplikacja iplus.

Post autor: Fanta »

tujboo pisze:Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, pisz na PW.
Nie rozumiem czemu ma niby Ci pisać na PW, niech pisze na forum może inni skorzystają...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ