Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Witam..
Mam parę problemów na raz więc piszę...
Korzystam z usług iPlus na telefonie Sony Ericsson K600i (GPRS/UMTS)
dotychczas łączyłem go z laptopem przez zewnętrzną IrDE... Ale dziś kupiłem Bluetooth Pentagram FangSLIM PRO i mam z nim problem następujący że jest na płytce dołączony program BlueSoleil ale podczas włączania tego programu wyświetla się pewien komunikat że program będzie działał w trybie Evaluation i można przesłać max 5Mb danych.Po przesłaniu takowych przerywa połączenie z netem i trzeba zrobić restart programu i tak w kółko..i teraz wie ktoś dla czego ??Skoro taki program dołączyli do adaptera to powinien działać a nie..I ostatnia rzecz to taka że jestem w zasięgu UMTS i chciałbym poprawić szybkość modemu(a właściwie szybkość portu) lecz gdy wejdę we właściwości modemu bluetooth max szybkość to 115200..a przecież UMTS przesyła dane szybciej więc chyba to ogranicza przesył danych ??zwłaszcza że szybkość połączenia można dać max 921600 Kb/s.Czy w takim razie szybkość przesyłu danych ma znaczenie przy połączeniu z UMTS?? No i to wszystko dzięki za odpowiedź z góry .. :wink:
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Program BlueSoleil działa na stałe po tzw. "sparowaniu urządzeń" czyli po nawiązaniu połączenia z telefonem należy wyszukać dostępne funkcje i wprowadzić kod który następnie wstukać na telefonie po pojawieniu się takiego komunikatu. Wtedy z chwilą kiedy komputer odkryje urzdzenie BT w pobliżu automatycznie połączy bez wprowadzania kodu. Bez "sparowania" połączenie będzie aktywne tylko przez jakiś czas lub deaktywować po transferze określonej ilości danych. Oczywiście po wrzuceniu w telefonie BT jako niewidoczny trzeba port uaktywnić.
...Jeśli chodzi o prękość - teoretyczna dla Bluetooth Pentagram FangSLIM PRO to 3Mb/s. Nie powinno być problemów z połączeniem w układzie UMTS, pod warunkiem że adapter ma "oryginalny" adres sieciowy. Oryginalny czyli niepowtarzalny MAC adres jak każda karta sieciowa.
...Jeżeli nie nie jest to "oryginał" to zapewne ma dołączone oprogramowanie BlueSoleil 1.6. Problem rozwiąże prawdopodobnie oprogramowanie BlueSoleil 2.0+EDR. Normalnie jest płatne ewentualnie dołączane do tzw "oryginalnych" BT.
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Bluetooth jest nowy oryginalny kupiony w normalnym sklepie..Dołączyli tam jakąś wersje BlueSoleil nie wiem jaką bo zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji...Zrobiłem to sparowanie ale dalej mogę dawać jednorazowo 5Mb danych :(
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Dziwne... Ja kupiłem na Allegro jakiegoś "noname" 5mb/s i śmiga jak szalony. Nawet jestem dziwiony bo telefon w odległym pokoju, grube ściany a transfer normalny... Jeżeli sklep jest w pobliżu można go odwiedzić z zapytaniem o co chodzi... Bo normalnie urządzenie po konfiguracji nie powinnosię tak zachowywać tym bardziej że w sklepie to kosztuje chyba coś ok. 60 zł...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Sklep jest dosyć daleko ale w ostateczności mogę tam pojechać...Dodam że zainstalowałem wersję BlueSoleil z płytki dołączonej do tego adaptera i jest to wersja 2.0.0.0 EDR Relase 051103..Więc nie żadne 1.6 tylko 2.0 co powinno działać a przy włączeniu BlueSoleil pojawia się komunikat "The Device is not licenced .BLue Soleil is an evaluation mode........" i że mogę przesyłać tylko 5Mb danych...
Chyba że jeszcze źle coś robię z tym "sparowaniem" urządzeń może i dlatego tak się dzieje..Choć to raczej nie możliwe bo wpisuje kod w kompie i telefonie i się zgadza a dalej tak jest...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Może to problem adresu mac... Ja nie mam takiego problemu ze swoim BT... A używam go też do łączenia laptopa z netem przez Nokię 6280...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

A wiesz jak sprawdzić /naprawić to z adresem MAC ??Ewentualnie czy jest jakiś inny program do łączenia się przez Bluetooth do internetu za pomocą SE K600i..Bo wkurza mnie to że po 5Mb mi przerywa połączenie..W poniedziałek wyjeżdżam do miejsca pełnego zasięgu UMTS i mam zamiar spróbować pograć przez sieć więc to będzie mi uniemożliwiać rozgrywkę..Już nie wiem co robić,wszędzie pisze ze wersje BS 2 i większe są dołączane do oryginalnych aplikacji Bluetooth..ja mam 2.0 i dalej taki sam beton wyskakuje.. :(
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Właśnie przeglądałem Allegro i spotkałem się z uwagami że właśnie się tak dzieje w przypadku nie "oryginalnego" maca adaptera... Raczej nie ma możliwości połączenia innym programem niż BlueSoleil tego BT bo zawiera on również sterowniki urządzenia... Wydaje mi się że trzeba zakupić kolejny - "oryginalny" jak go opisują lub zareklamować już kupiony...
...Z pograniem przez sieć to będziesz miał problemy (gry fpp) ze względu na duży ping... Problem jest nawet z HSDPA i to o prędkości ponad 2Mbit/s. Wiem coś o tym bo testowałem...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Co najmniej dziwna sytuacja :? Oryginalny Adapter a okazuje się że jednak nie oryginalny.. :x Z reklamacją może być problem bo co ja powiem ?? Że jest nieoryginalny adapter ... :| wyśmieją mnie a nowego nie kupie bo nie po to wydałem tyle szmalu by kupować nowy...
A teraz jeszcze ostatnie pytanie co do UMTS bo Po instalacji BlueSoleil jest modem "bluetooth DUN modem" i teraz jego max szybkość to 115200 :| więc czy jak będzie UMTS to on będzie działał z max prędkością (która jest większa raczej niż 115Kb/s ,czy to jest jakieś ograniczenie dziwne czy tak jest po prostu ??
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...prawdopodobniej to kolejne ograniczenie... 115kB/s osiągniesz na kiepskiej jakści adapterze IRDA... UMTS to - 384 kBit/s - będzie działał ale wąskie gardło BT ograniczy jego faktyczne możliwości... Kupiłem kiedyś IRDę która miała osiągnąć 4 Mbit/s a faktycznie dociągała do 115 kB/s...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

No wiem coś o tym bo sam mam Irde która ma 115Kb/s...No ale to już raczej przesada albo pomyłka albo tak ma być po prostu..Przecież to nie możliwe żeby ten adapter dawał możliwość tylko 115Kb/s przesyłu danych...W poniedziałek sprawdzę jak to jest z tą prędkością bo jeśli będę w zasięgu max UMTS a prędkość się nie zmieni to się mija z celem i będe zmuszony oddać ten adapter,w co jednak wątpie ale sprawdzę..Być może że ta prędkość zmienia się gdy wejde w zasięg sieci UMTS..
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Pradopodobnie w sklepie nawet nie zdają sobie sprawy (lub robią to perfidnie...) że sprzedają taki szajs. Można zażądać sprawdzenia - mają pewnie jakiś komputer w sklepie. Jeżeli nie minęło 7 dni od zakupu jest jeszcze prawo rękojmi które pozwala zrezygnować z zakupu z odebraniem pieniędzy lub wymianę na inny sprzęt.
Ostatnio zmieniony 2007-06-30, 21:02 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Więc zobaczę jak będzie z tym UMTS..Bo zmieniłem tą szybkość z 115000 na 300 i różnicy nie ma wielkiej więc może to nie mieć znaczenia..A jeśli się okaże że ma to pójdę od razu do nich i zażądam wymiany chyba na inny model bo w sumie wszystkie pentagramy mogą mieć taki sam problem(szkoda że nie ma tu osoby z takim adapterem).Bo jeśli będe miał szybkość UMTS to oddam po przyjeździe..Adapter kupiłem dziś więc do następnej soboty mam prawo go oddać..
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...W przypadku GPRS nie ma to znaczenia - przy UMTS już tak...
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Fanta »

mar_kow pisze:...prawdopodobniej to kolejne ograniczenie... 115kB/s osiągniesz na kiepskiej jakści adapterze IRDA... UMTS to - 384 kBit/s - będzie działał ale wąskie gardło BT ograniczy jego faktyczne możliwości... Kupiłem kiedyś IRDę która miała osiągnąć 4 Mbit/s a faktycznie dociągała do 115 kB/s...

Koledzy nie mieszajcie, chodzi wam oczywiście o kb/s a to różni się od kB/s...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: reilord »

Polecam lekture:
- TUTAJ
- i TUTAL

Po przeczytaniu...

Ja zakupilem w sklepie jakis BT za 35 zl. Jak juz wszystko odkrylem (zmapowany MAC, ograniczenia, itp. - zaznaczam, ze na wersji 1.6 nie mialem problemow i CELOWO zainstalowalem wersje 2.0 EDR by sprawdzic legalnosc, ktora faktycznie byla "nie-halo") wsiadlem w samochod i z wydrukiem screen shot'ow, tymi tekstami z linkow powyzej no i adapterem udalem sie do sprzedawcy. Grzecznie mu nawciskalem i zirytowany nie chcac wymienic, oddal pieniadze. Pojechalem do innego sklepu i zgodnie ze wskazowkami zakupilem cos drozszego tj. Lantech za jakies 70 zl. Wszystko bylo o wiele ladniej zapakowane, instrukcja obslugi, nawet na adapterze byla naklejka z numerem seryjnym i jakimis certyfikatami, ogolnie super. Wchodze do domu, juz zacieram rece, wkladam plyte, a tu inne oprogramowanie toshiby, nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac. Okazalo sie, ze wszystko na nim dziala tylko jest troche skomplikowane w porownaniu do BS - trudniej znalezc zaawansowane opcje. Po pewnym czasie stwierdzilem, ze przeciez BT to BT i to powinno dzialac z kazdym oprogramowaniem. Wiec po nabyciu droga prob i bledow pewnosci o legalnosci mojego aktualnego adaptera, przystapilem do instalacji oprogramowania BlueSoleil. No i ZONK, BS w wersji najnowszej tj. 2.3 stwierdzil, ze moj adapter jest nielegalny chodz tak naprawde nie wiem czemu, bo MAC byl unikalny. Mysle, ze producent BT (te drozsze) z softem BS rejestruje/kupuje MAC'i od SIG i wprowadza je do bazy autoryzowanych MAC'ow, ktora przechowuje na serwerze, a BT na wstepie sprawdza, czy wlozony adapter ma taki sam MAC jak, ktorys z przechowywanych na serwerze i mimo, ze moj adapter jest legalny to BS twierdzi inaczej bo nie zna tego adresu. Dlatego 1) nie powinno sie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z softu dolaczanego do BT, a raczej zainstalowac jakis uniwersalny badz same sterowniki i bazowac na obsludze np. xp'owego systemu zarzadzania BT, albo 2) <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z oprogramowania dedykowanego. W moim przypadku byla to toshiba, a BlueSoleil polegl :)
W kazdym razie jezeli nie masz na adapterze naklejki ze znakiem FC i numerem seryjnym to jest to conajmniej dziwne, sprawdz koniecznie swoj MAC a jesli okaze sie, ze beda same jedynki, same zera lub zame kombinacje 01 lub 10 etc. to od razu instaluj BS 2.3 i w przypadku nielegalnosci udaj sie do sklepu.
Fakt, ze sprzedawca nie ponosi winy za taki incydent, lecz producent, jednak co nas interesuje czy sprzedawca celowo kupil takie tanie BT i myslal, ze mu sie upiecze, czy on rowniez zostal wmanewrowany.
Sprzedawca ma obowiazek przyjac adapter w ramach reklamacji (najlepiej posiadac screenshoty i wydruk tych dwoch linkow, w najgorszym wypadku mozna wezwac <lub postraszyc> policje, tj. wydzial do spraw intelektualnych) lub w ciagu 10 dni od daty zakupu bo np. nie podoba ci sie jego kolor (nie dotyczy opakowan laminowanych - produkt w calosci nie moze posiadac znamion uzytkowania) oddac produkt.

Ufff. ale sie rozpisalem.
Ostatnio zmieniony 2007-07-01, 14:00 przez reilord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

Fanta pisze: chodzi wam oczywiście o kb/s
..no tak chodzi o kb/s...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

Więc tak...Na pudełku jest jakaś naklejka z numerem..A właściwie z jakimś kodem: P3011 .<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy to numer czy po prostu jakaś przypadkowa nalepka ale jest...Po 2 numer MAC Bluetootha sprawdza się w menu BLueSoleil-->My Bluetooth-->device Properties ?? Bo jeśli tak to mam normalny adres MAC ..No chyba że to MAC komputera...A co do windowsowskiego sterowania BT to mógłbym spróbować jeśli pozwala on na łączenie się z iPlusem...
A co do prędkości to dziwne bo ogólnie wszystkie moje urządzenia tak mają(115,2kb/s) nawet moja Nokia 5300 która wspiera EDGE podłączona bluetoothem ma tą samą prędkość więc to może być nie miarodajne..
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

Nr MAC BT jest wyświetlany w dolnej ramce programu BlueSoleil. I jest to normalny ciąg znaków jak przy każdym MAC-u, nie żadne same zera czy jedynki. W Windows natomiast w połączeniach sieciowych dołączona jest kolejna karta sieciowa - tak Win identyfikuje BT. Wtedy nie ma problemu z stworzeniem sieci przez BT - jeżeli mamy drugi komp z BT w pobliżu. I muszę powiedzieć że działa (przynajmniej mój) z pełną prędkością najwolniejszego BT (w tym przypadku 5 Mb/s).
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: DJ1910 »

a ja troszke z innej beczki na temat BT...ale też problem...

od paru dni mam orange free

łacze sie z nim za posrednictwem BT, soft rzecz jasna BS. BT jakis noname,ale sprawuje się ok. Poki co do neta uzywam 2 telefony - SE T610 oraz Nokie E50. Pierwszego dnia, kiedy wprost z salonu orange wrocilem z simem i odpalilem to, na Nokii E50 wyciagalem normalnie predkosci jakie da sie wyciagnac przy EDGE'u (telefon ciagle jest w jego zasiegu), mniej wiecej 10-20 kB/s. Na SE oczywiscie wiecej niz 4kB/s sie nie wyciagnie, wiadomo. Lecz od 2 dnia, zrobił sie mały zonk nie wiedziec czemu, i łacze zrobiło sie jakies niestabilne, łacze dane transferuje 8-10 sekund po czym mamy jakies 2 sekundy przerwy. i na nokii i na SE mniej wiecej 3-4 kB/s. Limitu <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie przekroczylem w 2 dzień, bo zrobilem jakies 100MB do mnie. I nie wiem czy sie cosik posralo na okolicznej podstacji, czy ten noname'owy blutek po prostu jest takiej jakosci....teraz czekam na nokie 6021 z allegro (tez ma egde) i ją beede łaczył przez kabel, to moze sie wyjasni. ale poki co czekam na opinie, co Wy sadzicie o moim problemie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Znam przypadek że BT przestał "chodzić" po aktualizacji Windowsa. Wcześniej nie był podłączany do netu - możliwe że aktualizując system pobierane są dane na temat nr mac...
Igiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-06-24, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Igiel »

@mar_kow-jestem w zasięgu UMTS (4kreski na 5) i mam pingi w CS ok 150ms....muszę poszukać gdzieś 5 kresek wtedy powinno być git...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: mar_kow »

...Wystarczy 4 kreski, połaczenie powinno być stabilne...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: Jaco »

Ja dołożę coś od siebie.Swojego BT kupiłem ponad dobry rok temu.Zapłaciłem 80 zł w sklepie kumpla z telefonami komórkowymi.Na płytce ze sterownikami mam dwie wersje oprogramowania BlueSoleii 1.4.9.5 i 1.6. Zainstalowałem 1.6 ponieważ program PC Siute Nokii wymaga właśnie tej wersji sterownika.Działa bez żadnych ograniczeń.Tu na forum znalazłem polską wersję programu 1.6.2.1 Release 050629 i ta wersja również działa bezproblemowo z moim BT.W zeszłym roku kupiłem na Allegro BT również z oprogramowaniem BlueSoleii i tam była wersja 1.6.Niestety z polską wersją był problem w postaci limitu jak wyżej jest pisane.Z oprogramowaniem dostarczonym z BT nie było takiego problemu.
Jeśli to ci pomoże mogę wrzucić na jakiś serwer oprogramowanie z mojego BT i powiesz czy to ci pomogło rozwiązać problem.


EDIT:

Znalazłem link do polskiej wersji językowej. 25,4 MB

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=22367#22367

A tutaj moje oprogramowanie: http://www.wrzucaj.com/308737 9,76 MB zip
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: d@arQ »

No wiesz ja też tak miałem. Jednak sie okazało że limit... ja kupiłem neta 20 grudnia i chodziło ok do 22 i potem transfer około 2-3kB/s na EDGE. Przyszedł 24 grudnia i wszystko cacy bo okres rozliczeniowy zaczyna się 24 i mam os nowa limit a więc nie miałem całego limitu tylko 500MB / 30dni = 16,7MB i teraz razy 3 dni to czyli około 50MB. Może u Ciebie jest tak samo?
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: pimosz »

Poszukaj BlueSolei+Crack. :D
...i Twoje problemy znikną 8)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: zDaleKi »

pimosz pisze:Poszukaj BlueSolei+cra***.
Dbamy o poziom forum i nie popieramy tu piractwa, więc proszę nie sugerować używania takich sposobów. Mam na myśli tego cra***.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z BlueSoleil ,bluetoothem i szybkością modemu

Post autor: crow6 »

Jesli dbacie o "poziom forum" to ten caly temat jest do wyrzucenia.

Jesli chodzi o klopoty z limitem to po prostu wciskaja wam nielicencjonowane oprogramowanie w sklepie. Uzywajac tego dluzej niz 5MB swiadomie lamiecie prawo i jeszcze glosno sie tym chwalicie :/
Jedyny LEGALNY na to sposob to zwrot urzadzenia do sklepu, ew. poinformowanie odpowiednich instytucji...
Nielegalnych sposobow jest multum i nie ma problemow z ich znalezieniem w sieci...

Oczywiscie BS ma baze obslugiwanych urzadzen ale raczej nie jest to baza MACow gdyz na typowych piratach z jedynkowym MACiem smiga az milo (poza tym zapisanie wiekszosci dostepnych kombinacji adresow MAC wiazaloby sie z dystrybucja gigantycznych plikow-baz)!

Ograniczeniu podlega jedynie ilosc przeslanych danych. Szybkosc transferu jest stala i w przypadku polaczenia modemowego wynosi max 921600 bps. Jesli takiej predkosci nie uzyskujecie proponuje przesiadke na XP + SP2 od Micro$oftu...
Aha - szybkosc nie zalezy tez od adresu MAC!!! Zarowno na piracie jak i na legalnym leci tak samo szybko. Jedyny problem jaki moze sie pojawic w zwiazku z MACiem to niemozliwosc polaczenia dwoch pirackich BT (z powodu zdublowania MAC). Wiec prosze bez wciskania kitu...

Co do moich zakupow to mialem kilka takich zabawek i powiem, ze mozna znalezc legalnego za 20zl i pirata za 100zl. Aktualnie posiadam zabawke Tracerta na CSR i smiga az milo :)

Hmmm... Co jeszcze?
Jesli bawicie sie Pingwinami to odradzam zakupow urzadzen BT na chipsecie ISSC gdyz troche starsze kernele bez patchy i rekompilacji nie dzialaja z nimi (brak komendy RESET). Jesli nie jestescie pewni na czym jest urzadzenie to jest taka prawidlowosc, ze BT na ISSC najczesciej maja dolaczone BlueSoleil...

Ogolnie co do szybkosci to max obecnie dostepne to 3Mbps (czyli v2.0 +EDR) ale na polaczeniu modemowym raczej tego nie dostaniecie. Taka predkosc uzysac mozna tylko w sieci BT-LAN lub jako zbiorcza predkosc kilku jednoczesnych polaczen...

To tyle o BT. W razie pytan proponuje pisac na priva bo zasmiecanie forum postami, ktorych pelno jest na innych forach w sieci nie jest chyba marzeniem moderatorow...
Gott ist ein Popstar ]:->
ODPOWIEDZ