U630 blueconnect w PC nie dziala

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
andrzej c.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-14, 17:36
Lokalizacja: mazowieckie

U630 blueconnect w PC nie dziala

Post autor: andrzej c. »

witam WSZYSTKICH. podlaczylem karte pci komputer ja widzi wkladam blueconnect komputer rozpoznaje .klikam polacz i blad nie rozpoznano telefonu komorkowego .na laptopie jest OK. [karta pci 97 pln. kupiona na allegro. ] co robic? napiszcie cos.
mike

Smutna wiadomość - mam tak samo :(

Post autor: mike »

Mam ten sam problem: karta merlin U630 kupiona wraz z BC, w laptopie (dell) działa bezbłednie. Wrzucona do stacjonarnego peceta z adapterem kupionym na allegro albo nie działa wcale (WIN 2000 PRO) - albo niestabilnie (XP) - zrywa połączenie. po paru minutach. Ćwiczyłem wszystko - łącznie z antena kierunkową na dachu - i gó..... :(
andrzej c.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-14, 17:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U630 blueconnect w PC nie dziala

Post autor: andrzej c. »

komu dziala merlin U630 na domowym PC. i czy mial klopoty przy instalowaniu.???
M.

Re: U630 blueconnect w PC nie dziala

Post autor: M. »

Mało tego, ze nie dziala na tanim adapterze za jakies 100PLN do tego dzisiaj dzwonilem do sklepu gdzie wczesniej strali mi uruchomic w serwisie wspomnianą wyzej tanioche - BEZSKUTECZNIE, z zapytaniem o czytnik do kart PCMICIA na USB za 400PLN i co mi powiedziano: TESTOWALISMY KILKA MODELI ,ZADEN NIE DZIALA....na to wychodzi ,ze BLue ma mozliwosci zadziala na PC.

LUDZIE TO PRAWDA???
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: U630 blueconnect w PC nie dziala

Post autor: klisza »

Dlaczego nie spróbujecie używać Blueconnecta przez komórkę. Przecież to jest wygodniejsze i tańsze niż jakaś zabawa z przejściówkami na PC. :wink:
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: blueconnect w PC nie dziala

Post autor: Vipera »

andrzej c. pisze:podlaczylem karte pci komputer ja widzi wkladam blueconnect komputer rozpoznaje .klikam polacz i blad nie rozpoznano telefonu komorkowego .na laptopie jest OK. [karta pci 97 pln. kupiona na allegro. ] co robic? napiszcie cos.
Jeśli używasz BCM - uruchom opcję --> wykryj ( czy jakoś tam podobnie się nazywa)
To często występujący problem. Karta (modem) bez problemu jest widziana przez system a nie iwdzi jesj firmowe oprogramowanie ERY.
Czasem pomaga ponowne wgranie BCM (po wyinstalowaniu usuń wszystkie "śmieci" ręcznie - niestety i tak trochę zostawia na dysku i rejestrze)
Jeżeli dysponujesz inną aplikacją niż BCM to raczej korzystaj z niej lub skonfiguruj nowe połaczenia dial-up ręcznie.
W tym ostatnim przypadku żeby sobie nie utrudniać życia - wyłącz sprawdzanie PIN'u na karcie SIM.
Sposób konfiguracji dial-uo'a dla blueconnect'a opisał już ktoś w jednym z postów. Nie pamiętam juz dokładnie w którym ale jednym z dotyczących BLue Connecta
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
ODPOWIEDZ