Access Point Ovislink WL-5460 v2

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: Jaco »

Przedstawię AP którego sam używam.

Access Point Ovislink WL-5460 v2 b/g 2xLAN, AP, AP Client, WDS, WISP

Popularny Access Point na chipsecie Realteka RTL 8186 z układem radiowym firmy Phillips. Może pracować w standardach 802.11b oraz 802.11g. Posiada 2 porty LAN (można skonfigurować je jako dwa niezależne interfejsy - tylko w wersji z oprogramowaniem TornadoAP Xtreme). Największymi zaletami tego access pointa są jego małe wymiary, duża czułość odbiornika oraz stabilność.

Nowa wersja (v2) modelu WL-5460 wspiera siedem trybów pracy:

Obrazek


AP Mode: WL-5460AP staje się centralnym punktem rozgłoszeniowym sieci

Przykładowy schemat Działania jako AP:

Obrazek

AP Client Mode: w tym trybie AP staje się bezprzewodową kartą sieciową - możesz podłączyć się jako klient do istniejącej sieci WIFI

Przykładowy schemat działania jako AP Client:

Obrazek

Bridge Mode: Tryb służący do połączenia w sposób przezroczysty 2 oddalonych sieci LAN

Przykładowy schemat działania jako Bridge Mode:

Obrazek

WDS Repeater: Zwiększa pokrycie sygnałem radiowym we współpracy z innnym AP z WDS

Przykładowy schemat działania jako WDS Repeater:

Obrazek

Universal Repeater: Funkcja podobna do WDS lecz nie wymaga od AP głównego obsługiwania trybu WDS - może pracować z każdym nadajnikiem

Przykładowy schemat działania jako Uniwersal Repeater:

Obrazek

WISP + Universal Repeater: W tym trybie AP odbiera sygnał od dostawcy internetu bezprzewodowo, oraz równocześnie bezprzewodowo i przewodowo rozsyła go dalej do komputerów

Przykładowy schemat działania jako WISP + Uniwersal Repeater:

Obrazek

Parametry techniczne:

* Obsługiwane Standardy - IEEE 802.11b, Wi-Fi compliant / IEEE 802.11g standard
* Chipset - Realtek 8186
* Układ radiowy - Realtek RTL 8225
* Pamięć FLASH - 2 MB, 16MB RAM
* Zakres częstotliwości - 2.412GHz-2.4835GHz
* Modulacja - 802.11g - Orthogonal Frequency Division Multiplexing (64QAM, 16QAM, QPSK, BPSK) - 802.11b - Direct Sequence Spread Spectrum (CCK, DQPSK, DBPSK)
* Prędkości - 54 Mbps, 48 Mbps, 36 Mbps, 24 Mbps, 18 Mbps, 11 Mbps, 5.5 Mbps, 2 Mbps, 1 Mbps
* Przeglądarka WWW, SSH (TornadoAP)
* Moc - 18~20dBm
* Wsparcie OS - Windows 98/98SE, Windows Me, Windows 2000, Windows XP, Windows NT 4.0, Redhat6.2 / TurboLinux6.0
* Złącze Anteny Zewnętrznej - 1 x RP-SMA
* Temperatura pracy - 0-40 °C
* Zasilanie - 12V 800mA
* EMI - CE, FCC Class B, VCCI Class B
* Bezpieczeństwo - Szyfrowanie WEP 64/128 bit, Filtrowanie po MAC, WPA, Wsparcie dla Radiusa

Bardzo prosty w konfiguracji.Czytelne menu. Mam go od kilku miesięcy i jak do tej pory bez awaryjny.

Polecam Jaco

A to jak wygląda moje urządzenie:
Na zdjęciu jest antena dokręcana ale nie stosuje jej gdyż mam zamontowaną na dachu antenę Yagi. Mógłbym z niej korzystać gdybym mieszkał (miał okna) zwrócone w stronę nadajnika i nie mieszkał w bloku z żel-betonu który w dość skuteczny sposób blokuje sygnał Wi-Fi a nawet GSM.
Ostatnio zmieniony 2010-03-05, 19:57 przez Jaco, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
ciastek2000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-14, 14:03
Lokalizacja: Raszyn

Powyższy sprzęt a Sferia

Post autor: ciastek2000 »

Bardzo fajne urządzenie i w związku z tym jestem ciekaw czy dałoby się je wykorzystać w przypadku łącza Sferii. Na jednym z forum >TUTAJ< jest informacja, że nadałby się idealnie.
Nie jestem tego pewien ponieważ nie mogę znaleźć w jego specyfikacji obsługi technologii EVDO.
Ważna jest tutaj nie tylko kwestia rozdzielenia łącza ale ewentualna możliwość zastosowania tego urządzenia zamiast standardowego modemu, który sferia udostępnia (i za co pobiera opłatę).
Czy ktoś używał tego w ten sposób?
...bara bara bara riki tiki tak... a ??cza brak
tronik3ti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-25, 12:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: tronik3ti »

Też mam takigo Access Pointa. Mam pytanie- jaką Twój AP podaje moc sygnału Jaco?? Bo ciekawi mnie ile maks można uzyskać siły sygnału.. Mam obecnie "49-50" natomiast na AP 5470 jest sygnał rzędu "90". Gdy miałem "27" to również bezproblemowo łączyłem się z netem. Nawet gdy sygnał jest rzędu "20" to można się połączyć i net działa. Teraz mam te "49-51" i jest super stabilnie i maks 54mbps. Dlatego nie wiem czy AP 5460v2 ma inną skalę mocy niż 5470?? Mój soft to "e17" ze str producenta. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: krystianb »

ciastek2000 pisze:Na jednym z forum >TUTAJ< jest informacja, że nadałby się idealnie.
Może byś raczył przeczytać tamten temat do końca. Jakiś gaduła napisał coś po sporzyciu zbyt dużej ilości odpowiednich płynów i od razu uwierzyłeś. Jakim cudem acces point wifi miałby mieć modem cdma? Bzdura i tyle!
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
HeXoReK
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2011-05-01, 10:30
Lokalizacja: Webhostinger.pl

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: HeXoReK »

Teraz z firmware e19 9 trybów pracy...

AP
Client
Bridge
WDS Repeater
Universal Repeater
WISP
WISP + Universal Repeater
Gateway
Bridge(send beacon)
lukas_222
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-24, 09:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: lukas_222 »

ewentualnie można wgrać soft dla South America (oznaczony SA) i korzystać z pełni mocy urządzenia 26dB = 400 mW
Soft 400mW ze strony AirLive
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: Jo_gurt »

lukas_222, tak się właśnie składa, że nie można. Zabrania tego prawo.
lukas_222
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-24, 09:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: lukas_222 »

ale myślę że w domu wielokondygnacyjnym lub dużej hali ten soft będzie dobrym rozwiązaniem, natomiast moc wypromieniowana poza obiekt nie powinna siać w eterze zakłóceń, chyba że się mylę ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: wojteks »

lukas_222 pisze:chyba że się mylę
Mylisz się, po pierwsze jest nielegalny w PL a po drugie oprócz nadawania ważny jest też odbiór a tego żaden soft nie polepszy.
Nie pomagam na PW!
lukas_222
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-24, 09:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: lukas_222 »

po teście przez 3 ściany sygnał jest wyraźnie mocniejszy, na sofcie standardowym network stumbler pokazał mi -71dBm, natomiast przy sofcie z mocą 400mW w okolicach -60dBm, w wolnej chwili wrzucę dokładne screeny
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: key »

No i co z tego?

Po pierwsze: nie zmienisz mocy partnera. Wyobraz sobie ze jestes w lesie z kumplem, on ma reflektor 100W, ty latareczke na dwa paluszki. Odchodzicie od siebie - kumpla bedziesz widzial bardzo dobrze, nawet gdy on ciebie nie bedzie juz wiecej widzial. Tak samo z sprzetem WiFi - co z tego, ze AP jest widoczny na laptopie, to jeszcze dlugo nie znaczy ze AP bedzie widzial twoj laptop.

Do drugie: Lamiesz prawo, utrudniajac zycie innym. Zycze Ci wizyty odpowiednich organow i minimum pol tysiaka mandatu.
Nie pomagam na PW.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Access Point Ovislink WL-5460 v2

Post autor: jarek999 »

Tak samo z sprzetem WiFi - co z tego, ze AP jest widoczny na laptopie, to jeszcze dlugo nie znaczy ze AP bedzie widzial twoj laptop.
Fakt, choć to teoretyczne 100mW nijak się przekłada na działanie konkretnych modeli kart instalowanych w sprzęcie mobilnym i w AP.
Do drugie: Lamiesz prawo, utrudniajac zycie innym. Zycze Ci wizyty odpowiednich organow i minimum pol tysiaka mandatu.
O ile na zewnątrz własnego budynku nie przekraczasz tej normy 100mW to żadnego prawa nie łamiesz i nic Ci nie grozi.Norma ta została przyjęta na tak niskim poziomie emisji ze względu że jest to pasmo otwarte-publiczne, nie jest wymagana żadna koncesja, przyjęta została norma żeby sieci miały lokalny zasięg i się nie zakłócały-mamy do dyspozycji raptem 3 nie zachodzące na siebie kanały ;) "Mój dom-moja twierdza" :)
jareq
ODPOWIEDZ