WiMax w nowych lokalizacjach ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jo_gurt »

SQ08 pisze:są przekłamane
nie tyle przeklamane co wystepujace w idealnych warunkach, ktore w przyrodzie nie istnieja =P
korniewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-08-16, 19:05

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: korniewicz »

U mnie niestety nie działa WiMax chociaż odległośc 13 km (mówiłem o 8km ale to tak na oko strzelałem - bo mi się blisko wydawało) widocznośc znakomita, brak drzew na drodze a ukształtowanie terenu płaskie jak stół - Żuławy. hm...

Na szczęscie niedługo na studia się wybieram i w końcu przestanę się meczyc z tym beznadziejnym internetem GSM. Chyba od razu po przeprowadzce zainwestuje w Chello ultra (20 mbps :D)
tomeg2o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-04, 15:37
Lokalizacja: tarnów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: tomeg2o »

witam, mam takie pytanko, wie ktoś może czy w okolicach Tarnowa nikt nie szykuje się do założenia nadajnika WIMAX ?
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Khalbar »

Siema czekam na wimax netia w swoim regionie :D

mieszkam niedaleko Wołomina i Tłuszcza ok 10 km od tych miejscowości
do wawy mam 30 km :D (też blisko )
do mińska mam 25 może więcej )tam jest stacja z tego co wiem :( ZA DALEKO


czy wiecie może jakie plany ma Netia w stosunku do wołomina ?

gadałem z przedstawicielem play uruchomienia nadajnika w wołominie były w pażdzierniku 2007

póżniej mi mówilo listopad ,grudzień teraz to mi już nic nie mówią nie wiem czy w ogóle

Netia planuje rozwój koło warszawy i na wschód (tam też żyją ludzie spragnieni internetu )

<font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> możliwości założenia internetu innego bo tpsa nie poprowadziła tam lini telefonicznej nawet
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Sprawdzałem ostatnio ile ja mam do nadajnika na google earth i wyszło jakies 12 km.
Przy takiej odległosci monterzy mieli spore problemy z ustawieniam anteny zeby był dostateczny sygnał. Takze mysle ze jesli jest wiecej niz 15 km to wimax odpada.
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: bieniek102 »

Witam!!!
Mieszkam w Rusinowie koło Świdwina w woj. zachodniopomorskim i mam pytanie czy WiMax Netii jest albo będzie tam dostępny???
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

bieniek102, Khalbar, macie mapy na stronie www Netii, a pod 801802803 jest infolinia zgloscie chce akcesu, a przyjada i pomierza (jesli tylko bedzie szansa na instalacje).
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Khalbar »

No i tu sie mylisz zgłosiłem chęć i powiedzieli mi że nieda rady nikt nie przyjeżdzał

powiedzieli mi ze jak założa nadajnik w wolominie to bedzie wtedy rozmawiać

zapytałem się kiedy ma być ten nadajnik ? a oni mi powiedzieli że testy w pażdzierniku nadajnik w listopadzie :d i tak do tej pory

nikt nic nie wie o nadajniku w wołominie :((((
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Teraz dopiero doczytalem, ze piesz o 30 km do Wawy. No to juz jest sporo i o wiele za duzo. W warunkach laboratyrjnych moze byc dzialalo, jednka w rzeczywistosci nie ma szans. Pozostaje czekac na Wolomin (a kto Ci takie info udzielil?).
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

u mnie było jeszcze lepiej pan powiedział że mam 7 km do nadajnika
potem przez telefon (po 3 miesiącach) powiedzieli że według mapki nie mam zasięgu i nikt nie przyjechał i nic nie mierzył
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Paweł pisze:u mnie było jeszcze lepiej pan powiedział że mam 7 km do nadajnika
potem przez telefon (po 3 miesiącach) powiedzieli że według mapki nie mam zasięgu i nikt nie przyjechał i nic nie mierzył
Byc moze pomiar byl robiony w bezposrednim sasiedztwie Twoim i wykazal brak sygnalu lub za niski poziom tego sygnalu. Przykro mi, ale tak sie zdaza.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

A CO Z WIMAXEM W LĘBORKU? :klnie: NIKT NIE CHCE LUB NIE MOŻE NIC NA TEN TEMAT POWIEDZIEĆ
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: bob »

gajorek1977 pisze:A CO Z WIMAXEM W LĘBORKU? :klnie: NIKT NIE CHCE LUB NIE MOŻE NIC NA TEN TEMAT POWIEDZIEĆ
A Ty się uspokój bo to nie bazar. Zmień wielkość liter i poczytaj coś o netykiecie .
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

Byc moze pomiar byl robiony w bezposrednim sasiedztwie Twoim i wykazal brak sygnalu lub za niski poziom tego sygnalu. Przykro mi, ale tak sie zdaza.
nawet nie chce mówić jak mi jest przykro :cry:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-02-25, 14:14 ]
Poprawa cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-02-25, 14:08 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze:A CO Z WIMAXEM W LĘBORKU? :klnie: NIKT NIE CHCE LUB NIE MOŻE NIC NA TEN TEMAT POWIEDZIEĆ



W Lęborku jest nadajnik WIMAX znajduje sie na ul.polnej jezeli mieszkasz w Leborku i okolicach np Nowa wieś , Mosty , to masz sygnał na 100% tylko juz dalej np w strone Łeby mozna zapomniec , niby wimax ma 50km zasiegu ale nie te urzadzenia w neti max 15km przy pełnej widoczności ale w praktyce 10km , i to zalezy w która strone jest ustawiony nadajnik
MEGASAT
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

wisat pisze:niby wimax ma 50km zasiegu ale nie te urzadzenia w neti max 15km przy pełnej widoczności ale w praktyce 10km , i to zalezy w która strone jest ustawiony nadajnik

Juz mnie meczy wypisywanie takich rzeczy. Standardowo Netia ma ustawiony system GISowski na 10 km, czyli w promieniu 10 km sa podpisywane umowy z klientami. W innych przypadkach wszystko jest rozpatrywane indywidualnie. Wiem o tym, bo widzialem, a nie "slyszalem" lub "czytalem", ze np. niektorzy klienci obslugiwani ze stacji w Elblagu i Malborku pracuja w dopuszczalnym sygnale w odleglosci od 20 do 25 km od BS.

Ta odleglosc, o ktorej mowisz, nie zalezy od jakosci sprzetu, ktorego uzywa Netia (w gwoli scislosci uzywa sprzetu Alvariona, lidera w zakresie produkcji sprzetu dla WiMAX na swiecie) tylko mocy nadawnia, czestotliwosci, uksztaltowania terenu i drzew (dokladniej lisci).
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jo_gurt »

Moze jakies podstawowe info na temat Netii i WiMAXa (chodzi o ta konkretna implementacje technologii - u netii) dorzucic do FAQ (bo jesli to nie jest Frequently Asked Question to ja nie wiem co jest) i moglbys dacula podlinkowac do niego w opisie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: zDaleKi »

Jo_gurt pisze:Moze jakies podstawowe info na temat Netii i WiMAXa (chodzi o ta konkretna implementacje technologii - u netii) dorzucic do FAQ
Zachęcam gorąco do stworzenia czegoś takiego. :ok:
Np. tu > KLIK - w opracowaniach użytkowników <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
komputer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-03-28, 21:31
Lokalizacja: okolice Konina

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: komputer »

Witam!

Czy w Koninie bądz w okolicach Konina będzie lub jest w planach uruchomienie nadajnika
Wimax Netii.


Za wszelkie info wielkie dzięki! :padam:
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

komputer pisze:Czy w Koninie bądz w okolicach Konina będzie lub jest w planach uruchomienie nadajnika
Wimax Netii.
Tutaj masz mape zasiegow. Z tego co mi wiadomo nastepna uruchomiona bazowka beda Lomianki.

http://www.netia.pl/informacje,dla_domu,86,924.html

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-26, 10:36 ]
Cięcie zbędnych cytatów.
Ostatnio zmieniony 2008-02-26, 10:25 przez dacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

Kolego dacula mam pytanie do ciebie
W Lęborku jest nadajnik neti na ul.polnej ale np czy to dobre rozwiazanie gdzie wiadomo lębork jest miastem gdzie neostrada i wiele innych rozwiazan jest na wyciagniecie reki i ci co potrebowali internet to maja i tak bardzo mała ilosc społeczenstwa lęborka wie o tym ze jest cos takiego jak wimax przeciez ten internet powinien trafiac tam gdzie nie ma dostepu i jezeli był by nadajnik u mnieszczony na maszcie koło lęborka na wysypisku smieci to zasiegiem by pokrywał cały lębork i okolice bo w promieniu 15km prawie wszedzie ten maszt widac a powiem tyle ze w okregu lęborka nigdzie nie ma neostrady i na najblizsze lata nie bedzie ludzie z okolic potrzebuje intrnetu i biara modemy gprs itd ale jakby na tym maszcie był umieszczony nadajnik to pokrywało by zasiegiem całe miasto i okolice i klijetów było by naprawde o wiele wiecej , czy moze wiesz cos na temat rozwoju Wimax na tym terernie ew w okolicach tego terenu np Łeba
MEGASAT
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Witam,

z tego co wiem stacja bazowa w Leborku i Slupsku nie dziala. Jest wylaczona (nie wiem czy byla w ogole wlaczona). W tej chwili w GIS nie ma tych stacji.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

Przepraszam za duże litery ale się uniosłem... a co do wimaxa w lęborku to na ul.polnej nawet nie ma masztu. Wiem bo bywam tam często
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

gajorek1977 pisze:... a co do wimaxa w lęborku to na ul.polnej nawet nie ma masztu. Wiem bo bywam tam często

Powiedzmy, ze byly jakies slady Wimax w Leborku bo wypatrzylem taka BS w dokumentacji, ale szczerze to nie wiem czy ona byla, ale ja zlikwidowano ze wzgledu na mala ilosc klientow czy dopiero bedzie stawiana.

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-26, 22:30 ]
Cięcie niepotrzebnych fragmentów cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-02-26, 22:30 przez dacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

na_pewno była stacja w lęborku , nawet podpisywałem z partnerem umowe o wimax ale niestety brak warunków technicznych , miałem 12 km od nadajnika i po drodze lasy , a to ze na ul.polnej to wiem od partnera , nawet była przedten mapka połozenia nadajników wimax i pokazywało na niej lębork ul.polna energa.sa

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-26, 22:32 ]
Poprawa błędu.
Ostatnio zmieniony 2008-02-26, 22:32 przez wisat, łącznie zmieniany 1 raz.
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

słyszałem, że w redzie postawili. Czy ktoś z lęborka lub okolic się tym zainteresował? w końcu to ok 40 km (chyba) i ciekaw jestem opinii
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

Po pierwsze zobacz ile to jest km 40 , i jesze jakie ukształtowanie terenu i duzo lasów , a kolego gajorek mieszkasz w lęborku?? jezeli tak to masz opcje inne ogólno dostepne
MEGASAT
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: emulator »

Witam,na mapce ze strony netii-cale Legionowo pokryte jest zasiegiem,czy w związku z tym kolega @dacula moze podac bardziej precyzyjne namiary na nadajniki w sektorze:Wieliszew,Legionowio,Jablonna,Nieporęt?
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

niestety, 10 km od lęborka to istna przepaść. jak na tę chwilę pozostaje mi dial-up 3kb/s lub edge plusa i chyba się na niego zdecyduję...
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

gajorek1977 pisze:słyszałem, że w redzie postawili. Czy ktoś z lęborka lub okolic się tym zainteresował? w końcu to ok 40 km (chyba) i ciekaw jestem opinii

Jest nadajnik w Redzie, ale nie ma w ogole takiej opcji, ze obsluzyc klienta z Leborka.

[ Dodano: 2008-02-27, 08:33 ]
emulator pisze:Witam,na mapce ze strony netii-cale Legionowo pokryte jest zasiegiem,czy w związku z tym kolega @dacula moze podac bardziej precyzyjne namiary na nadajniki w sektorze:Wieliszew,Legionowio,Jablonna,Nieporęt?

Stacja bazowa w Legionowie jest dopiero w planach.

[ Dodano: 2008-02-27, 09:52 ]
Z nowosci... dzis beda odbiory BS w Legionowie, wiec na dniach byc moze ruszy sprzedaz.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ