booster iplus

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrek2166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-25, 19:43

booster iplus

Post autor: piotrek2166 »

mam pytanko: posiadam karte dvb skaystar2 i netboxa czy moge mieć iplus booster,jak tak to jak to zrobić bo się zastanawiam i nie bardzo wiem,fajnie by było trochę przyspieszyć tego neta.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: booster iplus

Post autor: kemott1 »

Przejdz się do salonu plusa i spytaj się czy można mieć własny sprzęt :wink:
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: marcin »

Sprzęt satelitarny na pewno można wykorzystać własny. Jeżeli masz już kartę DVB i antenę satelitarną z konwerterem, zadzwoń po dostęp do iPlus booster. Muszą dostarczyć jeszcze odpowiednie oprogramowanie wraz z kluczem licencji/ loginem. Antena musi być skierowana na pozycje Astry (lub dodatkowy konwerter). Jeżeli jesteś w zasięgu EDGE łącze satelitarne może się rozpędzać do maksimum (tylko przy ściąganiu plików), jeżeli GPRS może być różnie i na pewno nie będziesz miał więcej niż 400-700 kbit/s przy ściąganiu - niezależnie od wybranego pakietu.
tomek28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-06, 09:39

Re: booster iplus

Post autor: tomek28 »

Witam !!!
W tym momencie Marcinie chyba sie mylisz ja osobiscie testowalem w Onecie lacze 1 megowe i korzystalem przy tym z modemu ktory pozostalmi po Go wyrabial sie i z satelity dostawale dane ok.1100 Kb\s.Teraz mam pytanie czy w Skydsl poprzez GPRS nie bedzie wiekszy transfer niz 540Kb\s.Podobno to sa te same konta co 1 megowki?Drugie pytanie po jakim czasie nastepuje przyciecie transferey,przy laczy bez limitow po ilu mega danych sciagnietych w jednym dniu i ogolnie jak zdziala Skydsltez tylko nocami pelen transfer jak w onecie po przekroczeniu limitow?
Z gory dzieki
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: marcin »

Teoretycznie wszystko jest możliwe. Ale aby ściągać z satelity 500 kbit/s - 1000 kbit/s trzeba mieć około 20-30 kbit/s stabilnego transferu wychodzącego w sieci GSM, co nie jest możliwe w całej sieci komórkowej.

Na Sesat 2 skyDSL chodzi całkiem przyzwoicie, ale należy liczyć się z dławieniem transferu po przekroczeniu 3-4 GB/ miesiąc.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: raptou »

marcin pisze:Teoretycznie wszystko jest możliwe. Ale aby ściągać z satelity 500 kbit/s - 1000 kbit/s trzeba mieć około 20-30 kbit/s stabilnego transferu wychodzącego w sieci GSM, co nie jest możliwe w całej sieci komórkowej.

Na Sesat 2 skyDSL chodzi całkiem przyzwoicie, ale należy liczyć się z dławieniem transferu po przekroczeniu 3-4 GB/ miesiąc.
Nie prawda. w Astrze do podniesienia i poprawnej pracy kanału satelitarnego wystarczy uplink 6 kbps. Wcześniej było 10 ale właśnie dlatego, że były problemy z GPRS (nie podnosił się kanał satelitarny) próg ten został obniżony do poziomu 6 kbps.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: marcin »

ok raptou - znamy się i wiem, że prowadzisz instalacje Astry na co dzień, a zatem wiesz co piszesz. Przy skyDSL jest tyle ile napisałem, Astry nie dotykałem od miesięcy. Widocznie jest lepiej przygotowane oprogramowanie. Przy najbliższej okazji sprawdzę osobiście.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: booster iplus

Post autor: klisza »

piotrek2166 pisze:mam pytanko: posiadam karte dvb skaystar2 i netboxa czy moge mieć iplus booster...
Nie wiem, czy cie ta karta ratuje, bo i tak musisz kupić od nich modem dvb za ponad 500 zł, z co pamiętam. Tak jest napisane w regulaminie.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: raptou »

marcin pisze:ok raptou - znamy się i wiem, że prowadzisz instalacje Astry na co dzień, a zatem wiesz co piszesz. Przy skyDSL jest tyle ile napisałem, Astry nie dotykałem od miesięcy. Widocznie jest lepiej przygotowane oprogramowanie. Przy najbliższej okazji sprawdzę osobiście.
To nie kwestia oprogramowania tylko właśnie zmiana po stronie operatora. Bez współpracy z nim nic nie da zmiana samego oprogramowania. Może warto jakiegoś maila do nich skrobnąć, żeby obniżyli granicę minimalnego uplinku. W końcu to jedynie kwestia oprogramowania samego serwera.

Przy okazji świetne forum. Gratulacje.
A Instalacjami się już nie zajmuję. Może kiedyś do tego wrócę. Na razie inne wyzwania stoją przede mną.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: marcin »

Ograniczyć ilość danych wymaganych przy potwierdzaniu nagłówków można tylko stosując mechanizmy akceleracji, kompresji i optymalizacji ruchu TCP/IP. Te zamiany muszą być wprowadzone równocześnie w oprogramowaniu klienta i Teleportu operatora. Nowa wersja oprogramowania skyDSL dobrze radzi sobie nawet z kanałem 10 kbit/s (przy downlinku około 1 mbit/s), ale niestety efekt nie jest stabilny i czasami się zapycha. Stąd zawsze uprzedzamy klientów o ograniczeniach wersji z GPRS, stąd moje zdziwnienie tak dobrymi wynikami Astry.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: raptou »

Z tymi dobrymi wynikami to bym specjalnie nie przesadzał :lol: ale rzeczywiście sporo się poprawiło.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: marcin »

klisza pisze:Nie wiem, czy cie ta karta ratuje, bo i tak musisz kupić od nich modem dvb za ponad 500 zł, z co pamiętam. Tak jest napisane w regulaminie.
Masz rację. Sprawdziłem dzisiaj warunki przez handlowca Polkomtela i rzeczywiście żeby uruchomić usługę trzeba koniecznie zakupić sprzęt (antena, karta, modem) za 694,18 PLN (z VAT). Nie wiem dlaczego ale odmawiają uruchamiania iPlus booster na własnym zestawie.
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: booster iplus

Post autor: gorus1 »

Odpowiedź jest prosta-chodzi o kasę.Kartę dvb skystar 2 można kupić już za 150zł.
piotrek2166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-25, 19:43

Re: booster iplus

Post autor: piotrek2166 »

chyba sobie dam spokój <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> bo to jest zadrogi gips,faktycznie da się zrobić z miski prowizoryczną antene,wyrąbie dziure włoże modem i mi zasięg podskoczy o pare kresek do góry,czy nielepiej kupić taką tanią antenkę pokojową podłączyć do modemu i będzie grało bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zbieram na antenę tylko <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy więcej db tym lepiej i czy nie uszkodzi to modemu.Dzięki za powyższe rady. :cry:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: booster iplus

Post autor: raptou »

Były czasy, gdy się antenę robiło z koła od roweru, miska to standard a nawet lapki nocnej i karnisza. Ale to było 15 lat temu i do radia CB.

Są przecież gotowe anteny na dowolne pasmo i nie są specjalnie drogie. Nawet modemy bez gniazda ant. da się przerobić estetycznie dla anten zewnętrznych.

Pisałem już kilka razy na innym forum, że takie zabawy mogą się skończyć spaleniem stopnia końcowego mocy a to na gwarancji nie jest i naprawa słono kosztuje. Jeden trafi w parametry fartem a drugiemu powstanie fala stojąca i kilo zł. trzeba będzie wydać na naprawę lub kupno drugiego telefonu/modemu.

Można zrobić samemu antenę a nawet warto bo taniej ale trzeba robić to z głową. O ile odbiornik może działać nawet na śróbokręcie to już nadajnik musi mieć dopasowaną falowo antenę i impedancyjnie kabel. Przy małej mocy modemu nic się niestanie. Przy dużej mocy - a 2W WCz. to już sporo, w paśmie 900 można sobie naprawdę narobić kłopotów.

W sieci jest pełno materiałów o tym, jak napisałem sam robiłem wynalazki z byle czego ale posługiwałem się przy tym matematyką, fizyką. To się da dokładnie wyliczyć.
ODPOWIEDZ