Orange i SE GC85 - zasieg co zrobić żeby net lepiej chodził?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Orange i SE GC85 - zasieg co zrobić żeby net lepiej chodził?

Post autor: Jackq »

Witam,
kupiłem niedawno w orangutanie SE GC85, wiem, ze juz nie zrezygnuje z tej usługi :(
Standardowo mam 3 kreski zasięgu na 5 możliwych i korzystam z edge, max co mi idzie to jakies 40kbps i to "chwilowo", czestotliwosc ustawilem na automatycznie bo na 1800 czesto mi zrywa polaczenie albo nie laczy.
Mam problem z programami p2p, wyprzedzę pytania - mam wlaczona usluge vpn i mam publicze ip z puli wiec laczyc mi sie laczy.
Ale... jak odpale np emule czy utorrenta, zaczyna scigac i po kilku minutach zrywa polaczenie calkowicie i ciezko sie znow polaczyc :evil:
Zas jak przegladam stronki to idzie bez problemu nawet 6godz. :shock:
Prośbe mam taka - doradzcie, czy kupic antene dookolna Link usunięty przez Moderatora ->Vipera - niezgodne z Regulaminem Forum. i kombinowac dalej z se gc85 czy sprzedac go np na allegro za 500zl i kupic telefon nokie np 6021 albo modem techlab ed77, zaznacze ze mam pcta stacjonarnego, procka amd i komp jest w biurku :? jesli to istotne...
Za rady bede wdzieczny, pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 12:00 przez Jackq, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Orange i SE GC85 - co robić żeby net lepiej chodził?

Post autor: Szadzik »

Jackq pisze:Witam,
kupiłem niedawno w orangutanie SE GC85, wiem, ze juz nie zrezygnuje z tej usługi :(
Standardowo mam 3 kreski zasiegu na 5 możliwych i korzystam z edge, max co mi idzie to jakies 40kbps
Masz XP, wiem u mnie na 2k pro chodzi jak ta lala. Zero problemów. Ustaw MTU na 1450 a TCP Receive Window na 42300, może pomoże. Ja próbowałem przestawiać na inne wartości to się tylko psuło, teraz jest super a tak mi ustawił sam system. Jak nie to dzwoń do opa, pisz reklamacje.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Orange i SE GC85 - zasieg co zrobić żeby net lepiej chodził?

Post autor: Jackq »

Tak, mam XP, a te wartosci to mi system domyslnie ustawil, wiec nie ma co zmieniac, a moze zmienic system tylko na jaki najlepiej? Reklamacje pisze dzwonie na *800 i nic mi to nie daje, pewnie maja juz mnie tam dosyc :twisted:
Nastepne pytanie, wczesniej mialem neostrade i dzielilem ja z bratem normalnie po sieci konfiguratorem pol z windy, teraz mam to samo a jakos net mu nie chodzi, nawet www ciezko, da sie te lacze <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> udostepnic?? przez winde?? dzieki i pozdro.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Orange i SE GC85 - zasieg co zrobić żeby net lepiej chodził?

Post autor: Szadzik »

Jackq pisze:Tak, mam XP, a te wartosci to mi system domyslnie ustawil, wiec nie ma co zmieniac, a moze zmienic system tylko na jaki najlepiej? Reklamacje pisze dzwonie na *800 i nic mi to nie daje, pewnie maja juz mnie tam dosyc :twisted:
Nastepne pytanie, wczesniej mialem neostrade i dzielilem ja z bratem normalnie po sieci konfiguratorem pol z windy, teraz mam to samo a jakos net mu nie chodzi, nawet www ciezko, da sie te lacze <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> udostepnic?? przez winde?? dzieki i pozdro.
Jeśli zmieniać system XP to tylko na 2k. Jest dużo stabilniejszy i ma mniej dziur.

Udostrępniać można, tylko skoro na Twoim kompie słabo chodzi to na Tqoim i brata tym bardziej będzie słabo.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Orange i SE GC85 - zasieg co zrobić żeby net lepiej chodził?

Post autor: Jackq »

dlatego właśnie chce dokupic antenę dookólna albo zamienic modem na telefon z edgem,
ale nie wiem co wybrać czy warto ta antenę kupowac czy to cos pomoże <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> -> ( w ogóle ).
W okolicy mam 3 nadajniki conajmniej -> ( co najmniej ).
ODPOWIEDZ