Sposoby na gc75e ;]

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
0rang3

Sposoby na gc75e ;]

Post autor: 0rang3 »

niestety jestem posiadaczem modemu gc75e ktory jak pewnie wiekszosc wie nie jest modemem idealnym czesto sie zwiesza i traci polaczenie, wiec mam pytanie jakie wy znacie sposoby na jego lepsza prace ?? czytalem juz roznego rodzaju posty ze jest to wina procesora,plyty glownej ,napiecia itd
nie wiem sam co jest prawda a co nie ale wydaje mi sie ze wina nie lezy po stronie komputera/laptopa chociaz moze on w jakims stopniu wplywac na zachowanie modemu, wydaje mi sie ze problem lezy po strone budowy samego modemu ;p
oczywiscie nie odpowiednie warunki ktore dostarcza mu laptop powoduje jego niestabilna prace ( za male napiecie, za duza temp. itd) wszystko to powoduje jego nie stabilnosc, inne modemy nie maja takiego problemu np komorki.
Odnosnie problemow z zawieszaniem sie gc75e to ja znam tylko 2 sposoby na to:
1.wyjac modem z stacji i go ponownie wlozyc dziala za kazdym razem 100% skutecznosci :twisted:
2.drugi sposob to pingowanie jakiego serwera tzn ja to robie w nastepujacy sposob (na maxa lamerski) start>uruchom>cmd
ping www.xyz.pl w czasie gdy wyswietlany jest wynik pingu to przyciskam klawisz z strzalka do gory i naciskam enter ;p powoduje to ze nie musze wpisywac co chwile ping www.xyz.pl poniewasz polecenie to zostaje zapisanie do pamieci podrecznej , gdy nic sie nie dzieje daje ctrl+c co odpowiada za przerwanie aktualnie uruchomionego procesu najczesciej to wyglada tak ze wpisuje ping www.wp.pl kilkam z 20razy do gory i enter a pozniej w odstepie nie calej sekundy klikam ciagle ctrl+c ,
cala ta akcja ma za zadanie wymuszenie na modemie zeby wyslal zapytanie do servera lub odebral pakiet danych najczesciej to dziala ta metoda powiecmy ze skutecznosc wynosi 80% :wink: pewnie istnieje jakis program do wysylania ciagu zapytan do servera ale nie mialem czasu czegos takiego szukac zreszto mi ta metoda nie przeszkadza ;]
ODPOWIEDZ