blue connect i skype

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
delfinekDK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-28, 14:29
Lokalizacja: Kraków

blue connect i skype

Post autor: delfinekDK »

witam :D
jestem mało zorientowana w możliwościach oferty blue connect; obecnie oferta ERY za 39 zł jest kuszaca, ale co się kryje pod nią?
Wiem że ograniczaja przesył danych po przykroczeniu 0,5 GB, ale naprawde nie mam wyobraźni :?: ile to jest wymiernie - ściąganie małej poczty czy tylko przeględnięcie dwóch stron, używam w pracy stałego łącza i nie umiem podględnąć ile dziennie ściągam tych wiadomości w GB;
a druga wątpliwość czy w Krakowie jest szansa używać z Blue Connect SKYPa i ewentualnie z którą oferowaną przez ERĘ kartą np. Globe Trotter Fusion?
Mi?ego dnia :)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: blue connect i skype

Post autor: Vipera »

delfinekDK pisze:obecnie oferta ERY za 39 zł jest kuszaca,
Jeśli chodzi o cenę to owszem, ale masz ten limit 0.5 GB.
Po przekroczeniu prędkość zostaje przycięta do tego stopnia, że praktycznie nici z neta.
Pod Windowsem ani razu nie udało mi się zrobić CZEGOKOLWIEK w necie.
Pod Linuksem jest TROCHĘ lepiej, ale i tak niejednokrotnie oczekiwanie na otwarcie strony kończy się komunikatem o przekroczeniu limitu czasu oczekiwania na połączenie.

Jeżeli chcesz używać SKYPE, to limit pójdzie w momencie.

Cena więc może i kusząca, ale może lepiej wybierz którąś z ofert z limitem 2 GB. Drożej ale mniej nerwów.

Co do kraty to obecnie najlepiej wybrać taką, która będzie obsługiwała GPRS, EDGE i UMTS.
Do takich należy na pewno Merlin U740, ale chyba jest jeszcze jedna taka karta w ich ofercie (bij - zabij, ale nie pamiętam która :P)
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Nosfi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-26, 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: blue connect i skype

Post autor: Nosfi »

w ofercie:

Globetrotter Fusion + -> GSM/GPRS/EDGE/UMTS/WLAN
Globetrotter Fusion -> GSM/GPRS/UMTS/WLAN
Globetrotter 3G EDGE -> GSM/GPRS/EDGE/UMTS
Merlin U740 -> GSM/GPRS/EDGE/UMTS
Merlin U630 -> UMTS

Osobiście posiadam Globetrotter Fusion +, działa bez problemowo, a po podłączeniu anteny jeszcze lepiej :)

Co do oferty to przy abonamencie 39 zł masz strasznie drogie karty no i jak kolego wspomniał niski transfer. Ja używam sieci do pracy (strony, poczta, ftp, gg) oraz zabawy (podobnie :D) i 2GB mi wystarcza i jestem pewien że Tobie również starczy (w przeciwieństwie do 0,5GB).

A co do Skype'a mi działa bez problemu, a transfer jest podobny do GG więc nie widze przeszkód.
BlueConnect, GlobeTrotter Fusion+
----------------------------------------
Pozdrawiam, Nosfi ...
delfinekDK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-28, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: blue connect i skype

Post autor: delfinekDK »

Dzięki za podpowiedzi
miłego WEEK_endu :D (dla niektórych to cały tydzień)
Mi?ego dnia :)
ODPOWIEDZ