Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
joksior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-26, 12:35
Lokalizacja: Stargard

Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Post autor: joksior »

Witam.

Problem pojawił się po miesiącu od zakupu modemu w salonie Plus. Wszystko działało dobrze. Pewnego dnia włączyłem komputer i po uruchomieniu systemu program Wireless Manager (od producenta SE) przestał czzytać karty sim, bo nie prosił o podanie kodu PIN, tylko cały czas wyświetlał się logo programu. Później sprawdziłem inną kartę sim i tak samo. No to potem włożyłem modem do innego kompa, zaistalowałem oprogramowanie i...... to samo! nie czyta karty Sim. Więc zaniosłem modem do salonu, powiedziałem że nie czyta karty sim i przyjęli, wysłali do serwisu. Po 2 tygodniach odebrałem modem i uznali że usterka nie została wykryta, niby w serwisie modem działa pełną mocą. No to więc wziąłem modem i podłaczyłem do kompa i..... działał!. A po tygodniu od otrzymania modemu z serwisu problem znów wrócił, czyli znów przestał czytać karty SIM! I co teraz mam zrobić? Znów zanieść do salonu i powiedzieć to samo co wtedy? Co robić? Dlaczego tak się dzieje?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Post autor: Szadzik »

Spróbuj może podłożyć kawałek papierka albo czegoś cienkiego, bo może karta nie dostaje do styków. Możesz też spróbowa przeczyścić styki modemu.
Back to the Future ;)
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Post autor: mario006 »

U mnie na GC85, czasem mam podobny problem(długotrwałe wyświetlanie się logo programu), ale jest to tylko chwilowe. Po prostu program się zacina. Gdyby to była wina karty SIM to program by wyświetlił informacje o braku karty SIM(a nic nie wspominasz o tym).
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Post autor: kemott1 »

Spróbuj się połączyć takim sposobem: link
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Problem z modemem SonyEricsson GC79 - nie czyta karty Sim :(

Post autor: bazyl »

Ja mam taki problem, że jak włączam windowsa, ten iPlusowy program nie podaje mi pinu, ale jak klikne prawy na mój komputer, wybiore zakładke sprzęt i wybiore kreator dodawania nowego sprzętu, pojawi się nowe okno klikam dalej aby przeszukało kompa w celu znalezienia nowego srzętu po przesnakowaniu klikam anuluj i iPlusowa aplikacja podaje dopiero wtedy pin.
Radze sprawdzić to samo.
Ja tak robie przy każdym starcie windowsa ale dobrą metodą jest odinstalowanie wszystkich sterów i podłączenie modemu pod inny port, w moim przypadku inne usb.
Pozdro i daj znać czy zadziałało.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
ODPOWIEDZ