IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barranekk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-02, 11:12

IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: Barranekk »

Wiem ze takich tematów pewnie było już pełno... no ale zależy mi na czasie Kupiłem modem w Iplusie a dokładniej mówiąc, Commander M EDGE, no i jak sama nazwa wskazuje modem powinien odbiereac EDGE, tak szczerze mówiąc to nie wiem czy odbiera bo nie weim jak to sprawdzić, mam oczywiście przestarzałego Windowsa 98 i nie moge korzystać z Iplus Manager bo jak kupowalem modem to jeszcze nie obsługiwal tego systemu. No, ale do rzeczy, do podawania kodu Pin używam Pin.exe, sterowniki też musiałem ściągac na własną ręke (ale głupota kupiłem internet ktory nie działa i mam sobie ściagnąc sterowniki :shock: ) wiem że mam niby zasięg EDGE bo na mapie Plusa jest to pokazane, mieszkam na Mazurach w okolicach jeziora(piękna okolica) no i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> mam ten zasięg (muszę, w koncu mieszkam jakiś 1 Km od przekaźnika Plusa) No, ale do rzeczy, jak ściągam jakiś plik normalnie przez przegląadarke to mam prędkoś maks 7 kb/s, to i tak nieźle jak na Plusa, ale jest jeszcze jedna opcja korzystam z darmowej wersji DAP'a(Download Acelerator Plus) przyśpiesza mi to ściaganie do mak 12 kb/s.
I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś możliwos przyśpieszenia pobierana plików??

Ps: Bym zapomniał, czasem gdy włączam pobieranie na początek wyskakuje mi prędkośc nawet 100-200 kb/s a potem szybko spada do podanych powyżej. Może tą prędkośc jakos utrzymać??


Sorki za ortografie. :P

Błędy poprawiłem i przywracam post na forum. Proszę się pilnować z błędami, bo będę wyrzucał do śmietnika. Szadzik
kserkses
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-03, 08:29

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: kserkses »

wiem że mam niby zasięg EDGE bo na mapie Plusa jest to pkazane,
Oj ludzie , ludzie wy jeszcze wierzycie w jakieś mapy . Niestety to że jest zasięg na mapie to jeszcze nic nie znaczy . Rozmawiałeś o tym w plusie :?:
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....

Post autor: szuwarek »

Barranekk pisze: wiem że mam niby zasięg EDGE bo na mapie Plusa jest to pokazane...

Po pierwsze: Kserkses ma rację. Te mapy pokazują teoretyczny zasięg w dobrych warunkach terenowych to znaczy płaski teren, bez drzew i zabudowy. Wystarczy parę wysokich drzew/budynków między Tobą a nadajnikiem i nici z szybkiego transferu. Ja uwierzyłem w mapkę Ery, że jest UMTS/GPRS, kupiłem Blueconnect i na miejscu okazało się, że nie ma ani jednego, ani drugiego (sygnał niby jest, ale zanika).

Po drugie: Może ten nadajnik obok którego mieszkasz nie obsługuje EDGE ?
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: tracer.on »

Też mam ten modem i mieszkam na mazurach. Mam EDGE z ok. 15km.z ATK20 skierowana na BTSa i transfer jak pokzuje Netmeter skaczze 17-do22,2KB/s oczywiście przy pobieraniu plików, bo przy otwieraniu stron to mniej.

Napisz czy masz 12kb/s to daje 1,5kB/s (GPRS), czy 12kB/sto daje 96kb/s a to już jest EDGE.
Myślę że antena kierunkowa ci pomoże.
--
BASTEK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-04, 02:22

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: BASTEK »

Jeśli chcesz sprawdź rzeczywistą ObrazekszypkośObrazek (-> szybkość) łącza to ObrazekweidźObrazek (-> wejdź) w menadżer zadań i sieć.
Jak to sprawdzisz to się zgłoś.
BYWA RÓ?NIE
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: PawełB »

Poczytaj któryś z moich poprzednich postów.
Napisałem o podobnym przypadku z kartą rozszerzeń.
Też miałem podobną sytuację. Początek był dobry a zaraz spadek. Miałem zainstalowaną PCIMCIA, która korzystała z tego samego przerwania.
Możesz powyłączać w men. urządzeń sprzęt, który potencjalnie może korzystać z tych samych przerwań i spróbować ponownie.
Być może właśnie tutaj jest przyczyna (karty sieciowe, przejściówki PCI/PCIMCIA).
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
Barranekk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-02, 11:12

PawłB :lol:

Post autor: Barranekk »

Tak szczerze mówiąc, to nie wiem o czym ty mówisz.
Modem Comander jest modemem podłączanym przez USB a nie przez PCIMCIA, bo ja nie ObrazekkożeystamObrazek (-> korzystałem) z neta w laptopie, tylko na komputerze stacjonarnym....
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: IPlus pomóżcie bo nie wyrobie....Commander EDGE

Post autor: PawełB »

Ja wiem jaki to jest modem. Proponuje tylko sprawdzić inne urządzenia zainstalowane w komputerze np. PCIMCIA. Wcale nie sugeruję, że takową masz, bo ja mam w stacjonarnym. U mnie konflikt powoduje IRDA i żeby korzystać z neta przez komórkę (też USB) muszę ją wypiąć.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ODPOWIEDZ