Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ldeska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-04, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Post autor: ldeska »

Witam,

Przegrzebałem w internecie i na tym forum, ale chyba problem zdjęcia simlocka z tej karty option gt 3g+ emea nie jest na razie rozwiązany... Czy komuś to się udało?

Próbowałem korespondować z vodafone, ale twierdzą że konieczny jest do tego numer IMEI karty, numer klienta vodafone który to kupił i hasło tego klienta, wtedy wydają ten numer odblokowujący...

Leszek
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Post autor: PawełB »

Modem komórkowy różni od telefonu brak wyświetlacza i inny sposób zasilania.
Nie znam jeszcze nikogo, kto by zdjął simlocka z modemu.
Do tego trzeba chyba podłączyć jakieś specjalne urządzenie i zdjąć na zasadzie kalkulatora. Możliwe, że można zdjąć zdalnie czyli włożyć oryginalną kartę i czekać aż ktoś z sieci to odblokuje.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ldeska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-04, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Post autor: ldeska »

PawełB pisze:Nie znam jeszcze nikogo, kto by zdjął simlocka z modemu.

Cytat przycięty przez Moderatora ->Vipera - Panowie/Panie tniemy zbędne cytaty!
Zdjęcie simlocka od strony technicznej jest bardzo proste (przynajmniej w tym przypadku) - to jedna komenda AT. Potrzebny tylko do tego jest kod, znany tylko operatorowi. Prawdopodobnie kod ten jest wyliczany za pomocą jakiegoś algorytmu i najchętniej bym się dowiedział że ktoś zna ten algorytm :-)

Leszek
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Post autor: PawełB »

Właśnie dlatego napisałem, że nie znam nikogo, kto by zdjął simlocka z modemu. To, że jest to jakaś komenda chyba nie dziwi. W Nokiach jest kalkulator DC-3; DC-4 i ktoś go musiał stworzyć. Wcześniej czy później znajdzie się ktoś na tyle mądry aby go złamać. Może jakiś pracownik Vodafone wyniesie coś z firmy.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Robert
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-02-26, 11:53
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Jak zdjąć simlock z vodafone option gt 3g+ emea?

Post autor: Robert »

Ktoś musi zdejmować w Polsce simlocka z innych sieci ponieważ modemy są dostępne np. na Allegro bez simlocka. Sam taki zakupiłem z sieci T-Mobile ze zdjętym simem. Uważam, że nikomu nie jest na ręke wyjawienie tajemnicy poliszynela jak zdjąć blokadę sieci, ponieważ osoby, które się tym trudnią maja z tego kasę.
ODPOWIEDZ