na co sie zdecydowac ??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

na co sie zdecydowac ??

Post autor: marecki6 »

Witam wszystkich :-) mam pytanko planuje zakup notebooka dokladnie acer tavelmate 2423 i chcialbym do niego wpiac jakis necik bezprzewodowy ... net bedzie mi potrzebny przede wszystkim do gg i stron www

Nie orientuje sie w aktualnych mozliwosciach wiec prosilbym o jakas porade co najlepiej wybrac? Co bedzie w miare najlepsze i najtansze?
Jestem z Lubina kolo Legnicy dodam jeszcze, ze mam mozliwsc wziasc cos w orange w taryfach firmowych wiec moze to co zmienia
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: zDaleKi »

Witaj na forum.
Do notebooka SkyDSl się nie nadaje. Dlatego przenoszę ten post na forum "Internet komórkowy".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: MaciekAdv »

1.Podejdź do wszystkich salonów (orange, plus, era) i dowiedz się u którego z operatorów masz zasięg EDGA lub może UMTS (EDGE następca GPRS a UMTS to następca EDGA, co wiąże się z szybszym netem)
2. Porównaj ceny abonamentów i kart do laptopa, bo zapewne w każdej sieci są różne.
3. Podpisz umowę i korzystaj z neta

Jest jeszcze możliwość zakupu karty simdata w plus GSM(dlatego pisze o simdata bo na dzień dzisiejszy mają chyba najlepsze ceny MB/zł), nie podpisujesz żadnej umowy ale musisz we własnym zakresie kupić sobie modem do laptopa lub używać telefonu komórkowego jako modemu.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: pimosz »

IPlus. Brak limitów moim zdaniem powoduje, że oferta tej firmy jest najlepsza.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: Vipera »

pimosz pisze:IPlus. Brak limitów moim zdaniem powoduje...
Brak (na razie) drastycznego egzekwowania limitów...
Jak długo? Wygląda na to, że już sie powoli kończy.
Patrz : iPlus zaczął ciąć?
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: MaciekAdv »

"Vipera" napisał:
"Brak (na razie) drastycznego egzekwowania limitów...
Jak długo? Wygląda na to, że już sie powoli kończy.
Patrz : iPlus zaczął ciąć"
Ostatnie problemy z iPlusem wcale nie są spowodowane obcinaniem transferów po przekroczeniu limitów.
Są to problemy natury czysto technicznej, ktore powoli znikają.
Jak powiedział mi konsultant iplusa ta usługa z obcinaniem transferów nawet w plusie nie została jeszcze uruchomiona!!!!
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: Szadzik »

Zgadzam się zdecydowanie z Vipera. Może póki co nie tną, ale Idea/Orange też kiedyś nie cięło.
Era też kiedyś nie cięła. Niestety, ale cięcie jest nieuniknione, nikt nie jest w stanie rozwijać sieci tak, aby dostosować do wymagań klientów. Zacznie się coraz więcej "ściągaczy" pojawiać i się skończy iplus bez limitów.
Będą musieli zacząć ciąć, bo inaczej jedni będą ciągnęli na maksa, a inni nie będą w stanie korzystać wcale, bo sieć będzie zapchana (pamiętaj, że BTS nie obsługują tylko internetu, ale PRZEDE WSZYSTKIM rozmowy).
Back to the Future ;)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: PawełB »

W krajach, w których internet jest bardzo rozwinięty (Japonia, Stany Zjedn.) transfery obcinane są po 3-4 GB a to ze względu na wysoką konkurencję. Wątpię, aby Polkomtel był takim filantropem i rozdawał każdemu do bólu. Myślę, że to w niedługim czasie nastąpi a być może nowi abonenci będą mieli ograniczone prędkości w zależności od abonamentu (jak to ma miejsce u operatorów stacjonarnych i kablowych). Jest to moim zdaniem kwestią czasu. Musieli wyłapać trochę abonentów żeby móc rozwinąć sieć. Oferta jest obecnie dość atrakcyjna i wielu się zdecyduje. Trzeba się będzie pogodzić z faktem słabszych transferów i mieć nadzieję, że usługa będzie działać stabilnie.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: MaciekAdv »

Nie zmienia to faktu, że na daną chwilę iplus jest najrozsądniejszym zakupem pod tym względem. Kupując erę czy orange obcinają ci od pierwszego miesiąca korzystania jeśli tylko przekroczysz limit. A w iPlusie na razie tego nie robią. Moim zdaniem lepiej kupić iPlusa i mieć nadzieje, że taka sytuacją (brak limitów) potrwa jak najdłużej niż od samego początku męczyć sie z erą czy orange.
Poszukaj postów na ten temat na forum, poczytaj co robią w erze i Orange.
Decyzja i tak należy do Ciebie, zrobisz co uznasz za stosowne i najlepiej dopasowane do twoich potrzeb.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: marecki6 »

no wlasnie z ery raczej zrezygnuje bo jest poprostu za droga ;-( a sprawa z orange i iplusem wyglada tak ze w moim miescie i oklicznych miejscowosciah wedlug mapki zasiegu zarowno orange i iplusa wynika ze jestem w zasiegu edge'a obu sieci tylko teraz kwestia co lepsze... z mapki orange wynika ze maja juz w edge'u prawie 90% polski i nadal to rozbudowuja wiec w najblizszej przyszlosci jest sznsa na cos zblizonego do 100% ogolnie obcienanie transferu mnie chyba nie bedzie przerazac poniewaz z netu w laptpie bede korzystac w celach biznesowych tylko wtedy kiedy bede poza domem wiec mysle ze 2gb ograniczenia powinno mi wystarczyc ( no chyba ze sie myle bo nigdy nie mierzylem ile ciagne na samym otwieraniu stron czy gg) musze sie jeszcze dowiedziec jaki najlepiej kupic modem ( fajnie by bylo miec modem juz pod umtsa bo pod edga to na bank wezme ale niestety te najwyzsze modele chodzace pod umtsem kosztuje nie male pieniadze) wiec prosze o konkret iplus czy orange ? i jakie modemy proponujecie ? przyznam sie szczerze ze nastawialem sie wlasnie na iplusa bo niestety na mapce orange nie jestem w stanie sprawdzic dokladnie miejscowosci w ktorych jest edge ale patrzac na kolorki to jednak wychodzi ze to orange ma najwiekszy zasieg edge'a ....... co robic ??? zalezy mi przede wszystkim na dostepie do edge'a aby miec jakis przyzwoity transfer
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: marecki6 »

Tak jeszcze przegladam sobie oferty no i zastanawiam sie czy nie ObrazekwziascObrazek(->wziąć BYKOM STOP!) sobie neta w orange w taryfie premium (120zl za miesiac) i do tego za 250zl modemik z wysokiej polki OPTION GLOBETROTTER 3G/EDGE .... Czy to ma sens??? Dzieki temu ze wzialbym tego neta za 120zl, a nie za 60zl ta karte mam za 250zl, a nie za prawie 1350zl. Z tego wynikaloby, ze warto, ale czy tak jest naprawde ?? Mozna ta karte kupic bez wchodzenia w orange za 250zl ???
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: Szadzik »

Jesli masz zasięg UMTS, lub też masz na to widoki w ciągu najbliższych 2 lat, to bierz za 120zł. Oprócz tego, że dostaniesz modem tanio, to jeszcze limit będziesz miał 2GB, a nie 500mb. 2GB to już ok i dla ogólnych zastosowań wystarczy.
Jeśli tylko liczysz na tani modem, to przelicz, ile wyjdzie ten modem po 2 latach:
Abo za 120zł i modem za 250złzł.
24x120zł = 2880zł.
2880+250zl = 3130zł.

Abo za 60zł i modem za 1350zł.
24x60zł = 1440zł
1440zł + 1350zł = 2790zł

Różnica w cenie, jaką zapłacisz ogółem niewielka, ale przy abo za 120 masz 2GB, a nie 500MB.

Sam pomyśl, czy to się opłaca.
Back to the Future ;)
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: marecki6 »

Nie mieszkam w wielkiej metropolii... Lubin to miasto kolo legnicy , okolo 90tys mieszkancow i nie wiem czy moge myslec o tym ze umts wejdzie u mnie za rok ... Ogolnie za rowno w iplusie jak i w orange z ich map wynika, ze bede mial dostep do edga , na forum wszyscy polecaja iplusa z tego co wyczytalem , musze sie jedynie przejsc do ich salonu bo niestety na ich stronce ciezko znalezc jakies konkretne ceny modemow ( a moze warto kupic modem na allegro czy cos w tym stylu a tylko umowe ObrazekwziascObrazek(->wziąć BYKOM STOP!) od iplus ) czy naprawde nie warto pakowac sie w orange... Wydatek jednorazowy na modem rzedu 1300zl jest nie mozliwy dla mnie, ogolnie po wakacjach na codzien jednak bede na uczelni we wrocku wiec jakas tam perspektywa umtsa jest :-) ale mam juz taki metlik w glowie ze naprawde ciezko podjac jakakolwiek decyzje ..... Kusi mnie ta opcja w orange na ten fajny modemoik za 250zl bo abonament za 120zl mnie nie przeraza ( zarabiajac przynajmniej 2tys na miesiac mozna sie pogodzic z takim wydatkiem tylko czy warto ??)


Poprawiłem Ci błędy w poprzednim poście, zarówno ortografy, jak i duże litery. W kolejnym poście robisz dokładnei te same błędy. Przeczytaj temat:Ortografia!->Szadzik
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: PawełB »

Rozpatrz też ofertę kupna jakiegoś dobrego telefonu. Są tańsze od modemów a sprawują się całkiem dobrze. Jedyna wada to konieczność częstego ładowania. Kupujesz tylko aktywację. Biorąc najniższy abonament masz dostęp do dowolnego rodzaju połączenia.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: Szadzik »

@PawełB ma rację. Możesz kupić Nokię 6230, 3220 i jeszcze kilka innych w cenie do około 500zł. Masz wtedy zarówno możliwość dzwonienia, jak i korzystania z internetu. Możesz wgrać netmonitora i sprawdzić BTSy, które nadają EDGE itd. W każdym razie telefon to na prawdę niezły wybór (o ile internet nie ma za zadanie chodzić non stop, a tylko być włączany na jakiś czas, wtedy mogą się pojawić problemy z prądem).
Back to the Future ;)
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

Re: na co sie zdecydowac ??

Post autor: marecki6 »

mam telefon 3g a dokladnie motorolke e1000 ale jakos wolalbym zostawic telefn do dzwonienia a do lapka kupic modem ... wiec bede musial zdecydowac czy wziac konkretny modem i podpisac umowe z orange czy wziasc cos w plusie
ODPOWIEDZ