Wybór BTS'a w 5200....

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Czy taka opcja jest możliwa?

Patrzyłem w FAQ i ten model nie jest ujęty.

Mam taki problem, że w pokoju łapie czasem zasięg EDGE a czasem GPRS...

Co można zrobić z tym telefonem, a jeżeli z tym nie da się nic zmontować to jaki tel. proponujecie w podobnej cenie?
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Adamusek xD »

Czy taka opcja jest możliwa?
Niestety, masz do czynienia z serią BB5.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Adamusek xD pisze:Niestety, masz do czynienia z serią BB5.
Z "niestety" domyślam się, że nie da się nic z tym zrobić ;)

W takim razie jaki telefon polecicie do takich zabaw?? Najlepiej, żebym nie musiał go kablami łączyć ani innych serwisowych cyrków wyprawiać.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-04, 22:46 ]
Przycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-11-04, 22:45 przez marm41, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Ufo atakuje »

No ale CID możesz sprawdzić zawsze. Możesz ustawić telefon w takich miejscach w domu, że będzie ci łapał jednego lub drugiego BTS-a. Potem oczywiście połączenie przez bluetooth i korzystasz jak chcesz. W twoim przypadku ustalenie takich miejsc jest utrudnione, bo telefon chyba bez symbiana wiec ani netmonitora ani cell tracka nie zainstalujesz. Ratuje Cię tylko hyperterminal i komendy AT. Spróbuj też z programem TopNetinfo. On też wyciąga CID BTS-a.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Ufo atakuje pisze:No ale CID możesz sprawdzić zawsze. Możesz ustawić telefon w takich miejscach w domu, że będzie ci łapał jednego lub drugiego BTS-a. Potem oczywiście połączenie przez bluetooth i korzystasz jak chcesz. W twoim przypadku ustalenie takich miejsc jest utrudnione, bo telefon chyba bez symbiana wiec ani netmonitora ani cell tracka nie zainstalujesz. Ratuje Cię tylko hyperterminal i komendy AT. Spróbuj też z programem TopNetinfo. On też wyciąga CID BTS-a.
Z wyciągnięciem CID-a nie ma problemu. Moge to zrobić przez hyperterminal na modemie (poza tym na telefonie wyświetla mi się czy aktualnie pracuje w E czy w G). Natomiast jeżeli chodzi o ustawienie telefonu w miejscu pokoju gdzie jest EDGE to już jest problem. Czasem w tym samym miejscu lub 1cm obok łapie już GPRSa (albo w ogóle net na chwile zanika, pomimo tego, że zasięg jest). Poza tym trudne jest utrzymanie telefonu w jednym miejscu, w jednej płaszczyźnie kiedy mieszka się z kobietą....

Wytłumaczcie jej, że nie może obok mnie usiąść na łóżku bo tam leży telefon i nie można go ruszyć ani na milimetr :hyhy:
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Engelbert »

A propos monitora sieci w S60 3rd edition - http://s60.pl/content/view/111/184/
Aplikacja na Pytonie, wymaga podpisania na Open Signed Online.
Tutaj link do strony producenta: http://pynetmony.googlepages.com/home
Polecam wszystkim :)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Ufo atakuje »

No to jeszcze pozostaje antena Yagi na dach + konektor indukcyjny. Przy pomocy Yagi też można wymusić konkretny BTS, gdyż działają bardzo kierunkowo. Gwarancji jednak nie daje, bo to zależy od paru rzeczy. Postaraj się ustalić gdzie są te BTS-y które łapiesz.
Poczytaj w FAQ o podłączaniu telefonów do anten.

PS. Temat przenosze do właściwego działu.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Patryk »

Engelbert pisze:A propos monitora sieci w S60 3rd edition - http://s60.pl/content/view/111/184/
Trudno to nazwać monitorem sieci...doskonale znany na tym forum stary dobry Celltrack ma dokładnie te same funkcje - pokazuje LAC,CID i siłę sygnału,zresztą bardzo mało dokładnie ;)

Najlepszy jednak jest klasyczny Field Test :)
Obrazek

ten na S60v3 ma jeden minus niestety - przynajmniej na mojej 6120c nie pokazuje parametrów w sieci 3G.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Miło Panowie, że doradzacie.... doceniam waszą pomoc. Ale chodzi mi o coś troszkę innego.... Nie chcę wyprowadzać anten na dach ani robić podobnych wygibasów.

Chciałem dowiedzieć się czy można wymusić wybór BTSa w 5200 - okazało się że nie.

W takim wypadku powiedzcie mi jaki telefon najlepiej kupić, żeby było tanio, żeby miał przynajmniej EDGE i żeby nie trzeba było uruchamiać różnych funkcji w serwisie....

P.S. i co to jest ten S60? :P
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Ufo atakuje »

marm41 pisze:W takim wypadku powiedzcie mi jaki telefon najlepiej kupić, żeby było tanio, żeby miał przynajmniej EDGE i żeby nie trzeba było uruchamiać różnych funkcji w serwisie....

P.S. i co to jest ten S60? :P
Taki jak mam ja ;) Nokia 6630. Sciągasz aplikacje z netmonitorem instalujesz i możesz ręcznie logować się do kolejnych stacji. W :faq: to dosyć dokładnie opisałem. Przeczytaj temat o netmonitorze.
Chociaż ja bym tak łatwo nie rezygnował z ustawianiem tej 5200. Odrobina dobych chęci +hyperterminal i będzie też działać na EDGE.

S60 to nazwa serii symbiana- systemu operacyjnego w niektórych nokiach.

[ Dodano: 2008-11-05, 22:22 ]
Patryk_ pisze:ten na S60v3 ma jeden minus niestety - przynajmniej na mojej 6120c nie pokazuje parametrów w sieci 3G.
Siły sygnału nie pokazywał również na starszych np.6630. Jak chcesz możesz sprawdzić czy wymuszanie kanałów działa z tymi nowszymi telefonami.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Ufo atakuje pisze: Chociaż ja bym tak łatwo nie rezygnował z ustawianiem tej 5200. Odrobina dobych chęci +hyperterminal i będzie też działać na EDGE.
Rozwiń swoją myśl, ewentualnie rzuć jakiegoś linka.

A jak sprawa wygląda z Windows Mobile?? zapewne na tym również da się wymusić działanie określonego BTS'a. Jakich programów użyć... ??
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: Ufo atakuje »

Już to pisałem. Chodzi o to, żeby znaleźć miejsce w domu gdzie telefon będzie łapał EDGE (wcale nie musi być na łóżku) i zrobić połączenie BT z kompem.

Co do Windows Mobile to nie słyszałem, żeby tam można było wymuszać kanały. Takie rzeczy to tylko na Nokiach. To specyfika telefonów, nie systemu. Stare Nokie bez symbiana np.6230 też to potrafią, ale z instalacją netmonitora jest tam trudniej.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: Wybór BTS'a w 5200....

Post autor: marm41 »

Ufo atakuje pisze:Już to pisałem. Chodzi o to, żeby znaleźć miejsce w domu gdzie telefon będzie łapał EDGE (wcale nie musi być na łóżku) i zrobić połączenie BT z kompem.
No to chyba jak na razie zostanę przy tym rozwiązaniu....
ODPOWIEDZ