Problem z IBM R51e i z kartami Merlin U530 ,Globtroter GPRS

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grunfisch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-07, 09:57

Problem z IBM R51e i z kartami Merlin U530 ,Globtroter GPRS

Post autor: grunfisch »

Witam
Mam problem z tymi 2 modemami natepujacy :
Uruchamiam kompa z wyciagnieta antenka, to po pokazaniu sie okna WinXp jest czarny ekran i nic, wszystko stoi.
Uruchamiam kompa z zamknieta antenka idzie laduje sie winda.
Jak mam uruchomiona winde, to wchodze w soft VodaFone i widzi modem
chodzi net, na zamknietej antence.
Natomiast jak mam otwarta antenke, to po kliku minutach jest zwis kompa.
W Merlinku jest tak ze na Mobilinku wiesza sie na logowaniu do sieci
Co to moze byc? Pomocy
pawelps
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-16, 00:12

Re: Problem z IBM R51e i z kartami Merlin U530 ,Globtroter GPRS

Post autor: pawelps »

Mam podobny problem i szlag mnie trafia. Też mam R51e i dwa modemy GC79 i drugi z sieci vodafone, ale nie wiem dokładnie jaki to model. Oba przy połączeniu GPRS z internetem wieszaja mi laptopa. Natomiast sam laptop niby jest w porządku, poza tym bez problemu radzi sobie z EDGE i UMTS. Pisałem juz o tym problemie na tym forum i prosiłem o radę. Na razie otrzymałem jedną której jednak jeszcze nie sprawdziłem. Mianowicie nowe IBM maja kiepskie ekranowanie urzadzeń wewnetrznych, których działanie zakłóca GPRS. Powinna pomóc zewnetrzna antena, ustawiona mozliwie jak najdalej od laptopa. Najgorsze jest to, że mam znajomych którzy mają R50e i R52e i u nich wszystko chodzi bez problemu. Pozdrawiam i życze owocnej walki z GPRS. W razie rozwiazania problemu bedę wdzięczny za informacje.
ODPOWIEDZ