Gry Online przez PLAY

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sarakin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 22:10
Lokalizacja: z daleka

Gry Online przez PLAY

Post autor: sarakin »

Mam mały problem. Otóż wziąłem sobie internet w PLAY'u na próbę z modemem E169. Internet działa, google, you tube i wszystko inne też działają. Ale jak chce zagrać w Settlersy 3 Online to nie mogę dołączyć do żadnej gry.

Settlers 3 wymaga otworzenia kilku portów by móc w nią grać ze znajomymi po sieci, więc jak ma się router i nieodblokowane porty to też nie można wejść do żadnej z gier. Tylko że z tego co się orientuję to E169 jest modemem i nie routerem, więc teoretycznie powinno mnie łączyć z każdą grą. Niestety tak się nie dzieje.

Czytałem już nie raz jak na tym forum inni użytkownicy PLAY'a mówili że gry online normalnie im śmigają więc albo one nie wymagały żadnych partów albo ja coś źle robię z moimi Settlersami. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny bo w przyszły czwartek kończy mi się okres próbny.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: krystianb »

Problem być może jest taki, że w playu jest ip wewnętrzne, choć nie wiem ile to ma wspolnego z graniem on line. No i wiekszkość portów jest jednak zablokowana.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
sarakin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 22:10
Lokalizacja: z daleka

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: sarakin »

Mój kolega pisał mi że w PLAY'u ma się zmienne zewnętrzne IP i dlatego kiszka jest ponoć z grami wymagającymi zmiany portów. Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Mam sobie robić nadzieję na gry online przez PLAY'a czy raczej nic z tego nie będzie?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: krystianb »

sarakin pisze:Mój kolega pisał mi że w PLAY'u ma się zmienne zewnętrzne IP
Ciekawe jakim cudem, za free coś co wygląda jak zmnienne zewnętrzne dają tylko w iplusie, ale to tez nie do końca bo jak ich sie za język pociągnie to te ip "nie jest w pełni routowalne". A teraz siedze na prepaidowym playu w podsieci 10.x.x.x a ip wykrywane przez serwery to 89.x.x.x.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: bob »

krystianb pisze:za free coś co wygląda jak zmnienne zewnętrzne dają tylko w iplusie
I w Orange. :rotfl:
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: siódmy »

Play ma zmienne IP,do stawiania serwa się nie nadaje ale pograć można (ważny zasięg) ja pogrywam w quake (od 100 do 200 ping) próbowałem tez w ET ale długo się łączy,wywala,a w grze przerywa.Także u mnie ET odpada ale quake śmiga pięknie.pzdr :cfaniak:
Szarmuta
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: Engelbert »

ale to tez nie do końca bo jak ich sie za język pociągnie to te ip "nie jest w pełni routowalne"
A niby kto miałby to ukrywać? Dzięki temu jest sens istnienia płatnego publicznego dynamicznego IP. Nikt nie stara się wmawiać klientom, że jest inaczej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: krystianb »

A niby kto miałby to ukrywać?
Ale nigdzie też nie ma informacji, że taki on jest chyba ze w ogolnym regulaminie świadczenia usług, tego nie da sie przeczytać. Gdyby nie to forum to do dziś bym nie wiedział.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: Patryk »

Engelbert pisze:Dzięki temu jest sens istnienia płatnego publicznego dynamicznego IP.
Dokładnie.
Poza tym trzeba pamiętać,że dla zdecydowanej większości userów wewnętrzne IP to wręcz zaleta,a przynajmniej im to zupełnie nie przeszkadza :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: krystianb »

Patryk_ pisze:dla zdecydowanej większości userów wewnętrzne IP to wręcz zaleta
A mi będzie troche brakowało nawet tego "zewnetrznego" IP plusowego :dobani: miało to swoej zalety, szczególnie jak sie chce sciągnąc coś z serwera króry limituje ilość połaczeń do jednego.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
sarakin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-14, 22:10
Lokalizacja: z daleka

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: sarakin »

Czyli podsumowując, mając PLAY Online mogę zapomnieć o graniu w gry online które wymagają otwarcia określonych portów, ani stawiać gier jako host w grach które nie mają takich wymagań via Quake, tak?
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: siódmy »

Z mojego krótkiego doświadczenia wynika że do stawiania serwa potrzebne jest stałe łącze i dobry komp.Kolega ma internet w UPC stawia hosta na laptopie i jest ok, ja próbowałem ale nie widać mojego hosta i nie można było się wbić nawet po IP.(tak jest u mnie) pzdr
Szarmuta
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Gry Online przez PLAY

Post autor: krystianb »

siódmy pisze:nie można było się wbić nawet po IP.(tak jest u mnie)
Bo masz wewnętrzne, jestes w podsieci play. Inne IP jest widoczne na komputerze, a inne widoczne z zewnąrz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ