Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: zDaleKi »

Tu dyskutujemy o problemach technicznych z Orange Freedom PRO - CDMA.

Przy okazji przypomnę, że porad udzielamy na forum nie na PW.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: Paweł »

Najbardziej mi się podoba że w tym dziale pusto :)
Awatar użytkownika
ryvar72
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-12-07, 11:46
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: ryvar72 »

Bo jak na razie mało kto to ma i używa :) poczekajmy tak gdzieś z pół roku.
http://www.netmeter.eu/rs/20090111748.png
Tak? pr?dko?? to mam ale w pracy :)
Awatar użytkownika
7tomek7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-06, 12:42
Lokalizacja: Magdalenka

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: 7tomek7 »

Witam,

Czy ktos z Was wie cos o dostepnosci routerow w Warszawie?
Bylem w kilku salonach Orange, wzieli ode mnie numer telefonu i powiedzieli, ze zadzwonia jak dostana sprzet.
To mialo miejsce 2 tygodnie temu i do dzisiaj cisza....

Pozdrawiam,
Tomek
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: soprano99 »

Z routerami problem jest w całej Polsce. W mniejszych miejscowościach nie ma co liczyć na dostęp do sprzętu. Z tego co wiem ogromny problem jest w Krakowie, w salonie w którym ja kupowałem usługę było tego raptem kilka sztuk - w salonie firmowym!!!- o mniejszych przedstawicielach Orange nie wspomnę. Nie ma sie więc co dziwić, że usługa nie jest w ogóle reklamowana.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: Patryk »

Mi się wydaje,że usługa została wprowadzona do sprzedaży "na odpieprz" - z musu,bo Pani UKE kazała,a utraty rezerwacji 450 MHz Telekomunikacja Pologne wolała nie ryzykować.
Oferta jest w cenniku - OK,warunki porozumienia z UKE są dotrzymane,a że z powodu braku routerów nie można jej kupić,to już nieistotne,a może nawet lepiej,gdyż miast czekać nie wiadomo jak długo na terminal przyciśnięty do muru człowiek zdecyduje się na relatywnie 3x droższe Orange Free,pewnie jeszcze z zasięgiem 2G w miejscu zamieszkania=używania :hyhy:


IMHO OF Pro przynajmniej przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie reklamowane w taki sposób,jak taryfy głosowe,ADSL czy mobilne Free,gdyż szturm klientów na tą usługę zwyczajnie nie leży w interesie operatora.
Awatar użytkownika
wojtas551
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-01-04, 16:57
Lokalizacja: ZKL / ZGY

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojtas551 »

Mam Problem wziąłem CDMA na Próbę dziś i nie moge zainstalować modemu poprawnie wyskakuje mi "modem nie sie prawidłowo zainstalowany..." i przy modemie jest żółty ? otworzyłem apilkacje producenta podalem PIN - PIN OK zasięg na maxa :D ale ponownie uruchomilem komputer a brak zasiegu ?? co jest grane HELP ME próbuje i nie moge zainstalować modemu poprawnie

[ Dodano: 2008-12-20, 17:17 ]
co robię źle?

[ Dodano: 2008-12-20, 17:18 ]
Była sieć a teraz MAM - BRAK SIECI :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: Patryk »

wojtas551 pisze:Mam Problem wziąłem CDMA na Próbę dziś i nie moge zainstalować modemu poprawnie wyskakuje mi "modem nie sie prawidłowo zainstalowany..."
Posiadasz w komputerze kartę sieciową ?
To podepnij się do routera skrętką,a nie przez USB :)

[ Dodano: 2008-12-20, 18:05 ]
wojtas551 pisze:Była sieć a teraz MAM - BRAK SIECI
Może coś dłubią na BTSie.
Awatar użytkownika
wojtas551
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-01-04, 16:57
Lokalizacja: ZKL / ZGY

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojtas551 »

wyskakuje mi błąd podczas instalacji sterownika modemu "Nie Można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10) jakieś pomysły co z tym zrobić?? :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: Patryk »

wojtas551 pisze:wyskakuje mi błąd podczas instalacji sterownika modemu "Nie Można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10) jakieś pomysły co z tym zrobić??
Jak powyżej napisałem :)
Awatar użytkownika
wojtas551
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-01-04, 16:57
Lokalizacja: ZKL / ZGY

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojtas551 »

Podłączyłem Router tak jak mówiłeś na RS i wyskakuje mi błąd 680 :( :cry: :cry:

[ Dodano: 2008-12-20, 19:35 ]
spróbowałem na nowo wgrać sterowniki z załączonej płyty i dalej pokazuje się KOD 10 :cry:

[ Dodano: 2008-12-20, 19:40 ]
ryvar72 pisze:Bo jak na razie mało kto to ma i używa :) poczekajmy tak gdzieś z pół roku.



Nio i nie Trzeba było czekać Pół Roku :(

[ Dodano: 2008-12-20, 20:15 ]
:D Zrobiłem tak jak Powiedziałeś Podłączyłem router na skrętkę , potem przełączyłem na USB router zainstalowałem bez Problemu :roll: ale najgorsze jest to że podczas próby połączenia wyskakuje Błąd 678 :niepewny: :cry: :( wiec nie wiem co jest grane teraz zasięgu niema?? Przecież Był przez chwilkę ok 17 godziny i to na fulla a teraz zero bezwzględne ;)

[ Dodano: 2008-12-20, 22:05 ]
:( :( No i Znowu po włączeniu komputera i modemu pokazuje się błąd KOD 10
:(( :cry: :cry:
kpw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2008-03-12, 18:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: kpw »

[ Dodano: 2008-12-20, 20:15 ]
:D Zrobiłem tak jak Powiedziałeś Podłączyłem router na skrętkę , potem przełączyłem na USB router zainstalowałem bez Problemu :roll: ale najgorsze jest to że podczas próby połączenia wyskakuje Błąd 678 :niepewny: :cry: :( wiec nie wiem co jest grane teraz zasięgu niema?? Przecież Był przez chwilkę ok 17 godziny i to na fulla a teraz zero bezwzględne ;)


Prawdopodobnie zle wpisujesz login. Albo nie tak jak pisza na umowie ...
w umowie jest [email protected] a ma byc xxxxxx@orange
Awatar użytkownika
wojtas551
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-01-04, 16:57
Lokalizacja: ZKL / ZGY

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojtas551 »

Prawdopodobnie zle wpisujesz login. Albo nie tak jak pisza na umowie ...
w umowie jest [email protected] a ma byc xxxxxx@orange
Aha ja wpisywałem z ........pl zaraz wpisze bez TYLKO ze Router jak jest dioda sygnału to że się nie świeci :cry:
mistrzu

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: mistrzu »

W przypadku problemów i podawania numerów błędów proponuję jedną dodatkową rzecz która ułatwi "debugowanie" błedów: zamieszczajcie proszę print screena tj naciśnijcie na klawiaturze klawisz Print Scrn i następnie w ramach np program Microsoft Paint wklejcie (poprzez kombinację klawiszy ctrl+v)zawartośc bufora.

Możecie również opublikować tylko "zawężonego" print screena do okna z błędem. Jeśli okno z błedem jest aktywne (tj w windowsie jest "kliknięte") to naciśnijcie lewy alt + print scrn.

Sam obrazek opublikujcie w serwisach hostujących obrazki np. www.imageshack.us


Co do samych problemów to ja uważam że aktywacja usługi (uruchomienie jej przez użytkownika) nie jest niestety trywialne. Najpierw bowiem trzeba podpiąć się przez USB (po zainstalowaniu oprogramowania) w celu podania PINu (aktywacja usługi) a otem mozna już przekręcić "wajchę" na korzystanie z Rj45 (sketki do kompa) i wifi.

Nie da się niestety korzystać od razu z wifi :( Trzeba najpierw skorzystać z usb i aktywacji usługi poprzez wpisanie PINu :(

Poza tym w przypadku modemów to mają one domyślnie wpisane konto cdma@orange. Jeśli korzystacie z rj45/wifi to nic nie trzeba robić. Natomiast w przypadku łączenia się przez usb (z tego co wiem) to domyślnie w programie nie było wpisane login i hasło. Login to oczywiście cdma@orange, hasło dowolne

P.S. Jeśli macie jakiekolwiek problemy to je publikujcie tutaj (prośba o screeny alt+print scrn i opis sytuacji) z chęcią wyłapię "niedoróbki" po starcie komercyjnym usługi (chociaż nie powinno ich być)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: zDaleKi »

m13czu pisze:Jeśli macie jakiekolwiek problemy to je publikujcie tutaj [...] z chęcią wyłapię "niedoróbki" po starcie komercyjnym usługi (chociaż nie powinno ich być)
Cenna będzie to pomoc :) Czekamy zatem na odzew użytkowników.
m13czu pisze:Możecie również opublikować tylko "zawężonego" print screena do okna z błędem.
I tak bym raczej sugerował, żeby nie było nadmiaru danych ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: tracer.on »

Panowie odstawcie USB.
Opiszę jak to ja robiłem

1. Połączenie za pomocą kabla RJ45.
2. Instalacja AxessManager.
3. Podanie pinu i od razu wyłączenie pinu do karty w zakładce RUIM.

I to była cała instalacja, teraz po włączeniu komputera mam od razu net.

Kartę sieciową chyba posiada 99% komputerów. ;)
--
Awatar użytkownika
ryvar72
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-12-07, 11:46
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: ryvar72 »

Potwierdzam, ja również nie instalowałem sterowników pod USB i nie podpinałem żadnym kablem USB pod komputer, wszystko robiłem przez WiFi.
http://www.netmeter.eu/rs/20090111748.png
Tak? pr?dko?? to mam ale w pracy :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojteks »

tracer.on pisze:Panowie odstawcie USB.
To jedynie słuszny sposób. USB wielokrotnie powoduje rózne problemy (np. z drukarkami, modemami USB itp) więc po co sobie utrudniać życie.
Nie instalują się jakieś głupie sterowniki do USB.
Nie pomagam na PW!
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: soprano99 »

Tan sam problem miałem, wyskakiwały komunikaty o błędzie a najczęściej taki: Sterownik nie jest przeznaczony dla tej platformy mimo, że instalowany był właściwy dla XP - skończyło się na przeinstalowaniu XP i teraz działa na USB, choć cały czas pokazuje komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB i mogą być problemy. Nie sprawdzałem na drugim kablu ale chyba trzeba będzie to zrobić tak dla zasady.
mistrzu

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: mistrzu »

tracer.on pisze:Panowie odstawcie USB.
Opiszę jak to ja robiłem

1. Połączenie za pomocą kabla RJ45.
2. Instalacja AxessManager.
3. Podanie pinu i od razu wyłączenie pinu do karty w zakładce RUIM.

I to była cała instalacja, teraz po włączeniu komputera mam od razu net.

Kartę sieciową chyba posiada 99% komputerów. ;)
No to bomba że tak działa. Świetnie. Ja miałem o tyle problem że jeśli nie zainstalujesz tego oprogramowania a od razu po rozpakowaniu z pudełka chcesz skorzystać z sieci CDMA to może nie działać (w konfiguratorze wifi nie ma bowiem miejsca na PIN, przynajmniej go nie widziałem).

Poza tym jeśli zainstaluje się oprogramowanie axestela i jest sie podłączonym po USB to nie wykrywa on urządzenia. Nie wiem czy wykrywa jest po Rj45 (aż jestem zdziwiony). Dlatego zalecałem podpiecie przez usb w celu wykrycia go przez ten program, tam połączenie z siecia w celu aktywowania (Automatycznie po wpisaniu PIN) i hejka dalej z wifi.

Zresztą zalecam wifi czy RJ z jeszcze innego powodu - obecnie ustawione są następujące interwały czasowe:
a) po godzinnej nieaktywności usera, sesja ppp jest zrywana
b) po 48 godzinach ciągłego używania sieci (generowania ruchu) sesja jest zrywana.

W przypadku korzystania z wifi czy rj45 modem sam łączy się ponownie. W przypadku USB należy kliknąć "połącz" co jest denerwujące. Nad problemem pracuje już dostawca
mistrzu

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: mistrzu »

kpw pisze:[ Dodano: 2008-12-20, 20:15 ]
:D Zrobiłem tak jak Powiedziałeś Podłączyłem router na skrętkę , potem przełączyłem na USB router zainstalowałem bez Problemu :roll: ale najgorsze jest to że podczas próby połączenia wyskakuje Błąd 678 :niepewny: :cry: :( wiec nie wiem co jest grane teraz zasięgu niema?? Przecież Był przez chwilkę ok 17 godziny i to na fulla a teraz zero bezwzględne ;)


Prawdopodobnie zle wpisujesz login. Albo nie tak jak pisza na umowie ...
w umowie jest [email protected] a ma byc xxxxxx@orange

To że miałeś sygnał a potem go nie miałeś to niezły zbieg okoliczności:) Mogłeś być w zasięgu bo np dostawca (integrator) włączył BTS aby go przetestować i zintegrować z siecią Orange. Następnie stacja została wyłączona (po przeprowadzeniu testów odbioru) i czeka na włączenie przez "radiowców". Jak minie całą biurokracja to będziesz miał zasięg z powrotem (tj radiowcy po przeprowadzeniu całej biurokracji włączą stację komercyjnie).

Tak to niestety działa. Ale tak jak wspomniałem, niezły fart miałeś aby włączyć modem wtedy kiedy integratory testowali stację. Trzeba było puścić lotka tego samego dnia:)
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: radekpls »

Witam i mam prośbe do wszystkich userów!
Mam zainstalowany internet orange freedom pro na komputerze stacjonarnym przez kabel usb, bo przez kabel sieciowy połączy sie z modemem ale nie ma intternetu!
Mój problerm jestr taki. Chciałbym założyć sobie sieć w domu, bo w weekend przyjeżdzam z laptopem do domu i połączyć sie z routerm przez wi-fi. I łączy sie, połączenie jest ale nie ma internetu. Robie tak jak opisane w instrukcji, ale nie wychodzi. Prosze o dolkładny opis krok po kroku! Z góry dziękuje!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-27, 18:05 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 18:05 przez radekpls, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: wojteks »

radekpls pisze:nie ma internetu robie taka jak opisane w instrukcji
A przełącznik na axesstelu przełączasz na tryb sieci (rj45)?
Nie pomagam na PW!
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: radekpls »

Tak oczywiscie!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-29, 10:08 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 10:08 przez radekpls, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: tracer.on »

radekpls, a po usb miałeś neta?

Zresetuj router.
--
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: radekpls »

Tak, cały czas teraz mam neta przez usb tylko!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-29, 10:09 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 10:09 przez radekpls, łącznie zmieniany 1 raz.
Edek99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 16:28
Lokalizacja: GOP

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: Edek99 »

A co z PIN? Aby łaczyć się przez Ethernet, a router automatycznie łaczył się z siecią to trzeba wyłaczyć żądanie PIN.
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - problemy techniczne

Post autor: radekpls »

Żądanie kodu pin wyłączyłem na samym początku.
guma
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-07, 10:31
Lokalizacja: KRK

Bramka VoIP i modem Axesstel

Post autor: guma »

Czołem,

mam następujący problem - do modemu podłączyłem bramkę VoIP Linksysa PAP2T. Wszystko pięknie działa ale po jakimś czasie modem rozłącza się ze stacją bazową (odpowiednie diody gasną) i sam nie wstaje przez co mój telefon staje się bezużyteczny :/ Muszę ręcznie zrestartować modem (On/Off/On) i znowu przez jakiś czas wszystko pięknie działa. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak wymusić stałe połączenie ze stacją bazową? Dodam od razu, że problem występuje tylko wtedy kiedy nie robię nic na kompie w sieci.

guma

Problem rozwiązany :) Po dłuższych obserwacjach okazało się, że modem zainstalowany w pokoju na poddaszu (chyba za dużo blachy dookoła :)) gubił sygnał z BTSa i nie "odzyskiwał go" samodzielnie (dioda SIGNAL była trwale wyłączona). Konieczny był restart manualny. Teraz modem stoi w pokoju na parterze i problem nie istnieje :) Bramka VoIP działa jak złoto.
Ostatnio zmieniony 2009-01-17, 09:57 przez guma, łącznie zmieniany 1 raz.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bramka VoIP i modem Axesstel

Post autor: mcore »

guma pisze: Czy ktoś ma jakiś pomysł jak wymusić stałe połączenie ze stacją bazową? Dodam od razu, że problem występuje tylko wtedy kiedy nie robię nic na kompie w sieci.
guma
Czesc. To tak ma działać bo tak zostało zaprojektowane. Jest ustawiony timeout na przesyłane dane i już. Na bramce Voip możesz ustawić jakieś SIP keepalive itd wtedy nie będzie ci rozłaczać. Bez wysyłania danych po jakimś czasie sesja jest automatycznie rozłączana przez system aby nie zajmować zasobów.
Jeżeli twoja bramka suportuje dyndns, to mozesz ustawić odświeżanie swojego adresu w dyndns.org co np. 180 sekund. wtedy nie będzie timeouta i nie rozłączy ci urządzenia


Należy poprawić ustawienia bramki PAP2T w takim zakresie:

w zakładce SIP zmienić ustawienia 2 parametrów:

- Reg Retry Intvl: 240

- NAT Keep Alive Intvl:120

w zakładce Line parametr Register Expires: 600
ODPOWIEDZ