Jaki telefon zabrać do Norwegii

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
53th

Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: 53th »

Witam.Niedługo wyjeżdżam do Norwegii>Chciałbym sie spytać w jaki telefon się uzbroić żeby mieć mozliwośc korzystania z netu(niekoniecznie szybkiego,przeglądanie stron internetowych,poczty itp)i ewentualnie z takich programów jak tlen czy gg.Dodam że jest to rejon nie za bardzo zaludniony.Myślałem nad dwoma telefonami - nokii 7650 lub 6020,6030.Czy to dobry wybór??
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: dormario »

Ja polecałbym 6020. Posiada ona modem obsługujący EDGA, a co zatym idzie będziesz mieć szybszego nete. 7650 ma tylko modem GPRS :arrow: maksymalna prędkość do 56 kb/s
53th

Re: Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: 53th »

aha.Dzieki za szybką odpowiedż.Jeszcze tylko jedno :wink: Właśnie co z takimi programami jak tlen czy gg....i czy korzystanie z Edge nie jest droższe od gprs??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: Szadzik »

53th pisze:aha.Dzieki za szybką odpowiedż.Jeszcze tylko jedno :wink: Właśnie co z takimi programami jak tlen czy gg....i czy korzystanie z Edge nie jest droższe od gprs??
Programy GG i Tlen będą działały wszędzie, wystarczy komputer z windą.
Jakiej technologii użyć, zależyt od operatorów z Norwegii i ich usług.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: magmike »

53th pisze:czy korzystanie z Edge nie jest droższe od gprs??
W Polsce nie a tam chyba też nie robi to różnicy, po prostu EDGE jest szybszy więc jeśli nie płacisz ryczałtu, tylko za wysłane dane, to szybciej Ci kasa w czasie poleci, bo prędkość większa.
pozdrawiam, magmike
53th

Re: Jaki telefon zabrać do Norwegii

Post autor: 53th »

dzięki :)
ODPOWIEDZ