Predkosć

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

Witam.
Mam problem z predkościa mam 256 Kb/S predkość a jak wchodzie na strony do zprawdzania prędkości pokazują mi 110Kb/s czemu ttak sie dzieje a przy ściaganiu jest 15 kb/s koszmar. Mam Karte D-Link AirPlus DWL-520+.
A i odległośc kompa od anteny jest 10 metrów.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Predkosć

Post autor: MaxFM »

Z tego co piszesz to wnioskuje, że wcale nie masz 256 tylko 128 :( Pogadaj z adminem, moze po prostu robi Cie w bambuko, płacisz za 256 a masz 128 :x
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Predkosć

Post autor: ikw »

sprawdz sobie predkosc w roznych porach dnia i jesli to mozliwe w nocy rowniez. w ten sposob bedziesz mial poglad w miare miarodajny.
pozatym nie sprawdzaj tego jakimis miernikami predkosci bo to zwyczjnie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> warte. najlepiej jak bys mial jakiegos ftepa. sadzac po tym co mowisz to moze masz podzielone pasmo - p2p ma inna predkosc a reszta inna - bo tak sie najczesciej robi. strony z linuchem sa bardzo szybkie...6 mega na s to
norma :)
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Re: Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

Aj tam zawsze tak chodzi czasmi tak zwalnia że krew mnie zalewa ale 120K/s to maximum ile morze wyciagnac a przy sciaganiu 19KB/s to max ściagam z różnych stron wszedzie podobnie. A już kiedyś miałem podobny problem i admin wpadł costam zmienił i było 35KB/S wtedy chodziło cacy ale po formacie dysku wyskoczyło konflikt IP i zadzwoniłem do admina i mi podał inne IP i znowu wolno morzna sie pochlastać.[/b]
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Predkosć

Post autor: kemott1 »

tak jak napisał kol @MaxFM , admin przycina łącze pewnie :?
metysss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-04, 12:11
Lokalizacja: Leszno

Re: Predkosć

Post autor: metysss »

Niekonicznie przycina bardzo czesto zdarza sie ze komputerki maja wirusy i to one zaczynaja wysylac z naszego kompa nieustannie informacje siejac tak zwany sp-am masz download 256 KB/s a upload okolo 96KB/s i teraz jak taki wirus zacznie ci wysylac dane zawali ci twoj caly upload to stronka moze ci sie czasem otwieraz do 10 min.i tez to bedzie mialo wplyw na sciaganie .
SR1435VP2Intel | Xeon 2,8GHz/800MHz, 1MB Cache | RAM: DDR 1GB (2 X 512 DDR 266 MHz ECC Reg) | HDD: 2 x 120GB SATA150 | CD-RW: 52/32/52 | FDD: 3,5"
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Predkosć

Post autor: MaxFM »

Sprawdz pingi (router/serwer i np www.wp.pl) i podeslij na forum. Moze fajktycznie jakis syf wali pakietami w eter i zapycha łacze. Mozliwe tez ze admin podał Ci IP które ma przycieta predkość a moze po prostu ma podzielony net na jakims zwykłym routerku i jak siedzi wiecej ludzi i zapuszcza p2p to Ty nie mozesz otworzyc strony. Zrób także start->uruchom->cmd (w przypadku win98 command.com) i wpisz netstat. Wynik podeslij na forum. Wtedy moze cos Ci pomoge.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Predkosć

Post autor: MaxFM »

BTW, zarzuc sobie programik Netlimiter i bedziesz tam miał ładnie zobrazowane ilośc pobieranych i wysyłanych danych i przez jaki program.
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Re: Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

Fotka 1
Obrazek
A to fotka z pingami
Obrazek[/url]
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Re: Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

No i zainstalowałem NetLimiera nic sie nie ściaga nia mam zadnych wirusów mam Kasperskiego Anty Virusa Personal Pro kompa mam czystego od wirusa
jakie jeszcze mogą być problemyz prędkościa.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Predkosć

Post autor: MaxFM »

zainstalowałem NetLimiera nic sie nie ściaga
nie chodzio sciaganie tylko o wysyłanie (pomaranczowy wykres)
a'propos tych połaczen z polecenia netstat to wydaje mi sie podejrzane, troche za duzo tych połaczen localhost, no chyba ze miałes zapuszczone z 3 progr. p2p. Troche mi to wyglada na trojana no ale... to tylko moje przypuszczenia. Prawdopodobnie jest tak ze admin Ci przycina. :|
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Re: Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

MIałem zapuszczone programy gg itp ale nieważne napisałem adminowi że coś tu jest nie tak i że chodzi mi jak pakiet 128KB/S a nie 256KB/S ale nie odpisał nic na gg bede musiał zadzwonić do niego a to koleś.
WLAN-NET
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-27, 10:10
Lokalizacja: Komorów

Re: Predkosć

Post autor: WLAN-NET »

No i wywalczyłem teraz mam prędkość 30KB/S przy ściąganiu admin mi poprawił :) dzięki za podpowiedz a jednak miałem wolniejszy net.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Predkosć

Post autor: MaxFM »

To tak jak przypuszczałem na poczatku ale mimo wszystko te połaczenia z czasem oczekiwania troche mnie przerazaja :D
ODPOWIEDZ