radiówka na wsi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemk19856
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-09, 21:06

radiówka na wsi

Post autor: Przemk19856 »

Chcę założyć internet radiowy ma wsi na obszarze 15-20km, na około 50-60 jednostek. Proszę o pomoc od strony technicznej z góry dziękuje i POZDRAWIAM :D
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka na wsi

Post autor: MaxFM »

Na poczatek napisz moze jakie łacze chcesz podzielic. Na pewno na tyle osób to bez serwera na linuxie lub jakiegoś managera pasma sie nie obejdzie. Powieszchnia 15-20 km hmm to zalezy jakie ukształtowanie terenu. Podaj troszkę wiecej szczegółów a jakbys nakreslił jakas mała mapke w paincie to by było git i wtedy moze cos Ci pomoge.
Przemk19856
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-09, 21:06

Re: radiówka na wsi

Post autor: Przemk19856 »

Podział interesuje mnie tylko jeden 512 dla każdego wiem że to nie będzie łatwe ale poważnie o tym myślę, a co do ukształtowania terenu to są to głównie równiny z nie wielkimi wgłębieniami terenu natomiast nie ma znaczących wzniesień ta terenie na którym planuję przedsięwzięcie. Proszę o prywatny kontakt jestem skłonny zatrudnić kogoś aby wykonał taką sieć gg.2781969 Pozdrawiam
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: radiówka na wsi

Post autor: ikw »

jeszcze raz bo nie wiem czy dobrze zrozumialem:
60 osob na obszarze o promieniu 20 km?
hmmm
calkiem interesujace wyzwanie.
mam nadzieje ze to jakas rownina z super luksusowymi domamy a co za tym idzie z bogatymi mieszkancami.
tak czy inaczej - powodzenia...i jak cos no to zadawaj pytania! POMOZEMY!!!

P.S.
nie znam sie na duzych kredytach bankowych.
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: radiówka na wsi

Post autor: wolfek »

pierwsza rzecz - duży maszt i dobry odgromnik :) :) - to nie żart
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka na wsi

Post autor: MaxFM »

wolfek pisze:duży maszt i dobry odgromnik
To tez dobre rozwiazanie, tyle ze beda Ci potrzebne anteny o duzym zysku i i mocny AP a bez przekroczenia mocy pewnie sie nie obejdzie. Masz tez musi miec odpowiednia wysokość.
Chyba ze masz gdzies w promieniu tych 20 km jakies wyzsze punktu typu szkoły, koscioły. Wtedy mogłys zrobic punkty dostepowe połaczone z baza radioliniami na 5ghz a dla klientów sektory na 2,4ghz. Zostaje kwestia pozwolen. Musiałbys dobrze gadac z dyrektorami szkoł i ksiezami danej parafi (mnie sie udało przekonac darmowym netem :D ) A co do łacza to chyba tylko polpak z tepsy Cie ratuje. Aa i jakis konkretny serwerek na bazie. Resumujac, nie bedzie to tanie.
ODPOWIEDZ