I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Jaco »

Pozwoliłem sobie na mały eksperyment i ściągnąłem i Plus Manager 1.4 aby sprawdzić czy uda mi się zrobić połączenie z internetem wykorzystując to oprogramowanie.Udało sie ale nie mogę sprawdzić czy jestem w zasięgu EDGE czy GPRS bo są tam takie możliwiści.Po otwarciu aplikacji gdy kliknę ikone Globusa, to łączy mnie ze stroną iPlus czyli połączenie działa.Ale nie świecą sie wskazniki zasięgu.Jeśli kliknę ikone ustawień jest komunikat o braku kodu rejestracyjnego.Nie mogę nic ustawić bo pojawia się komunikat o braku karty,karta nie gotowa.Czy jeśli wpisze kod rejestracyjny to aplikacja będzie działać?Nadmienię że do połączenia użyłem Option Globetrotter Combo Edge który mam z Blueconnect.Możecie coś poradzić?
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: eclipse »

Nie bardzo się na tym znam, ale zdaje sie, że w mamy w swoich kartach/modemach simloki. iPlus manager w modmie ery?? Nie wiem, czy ściągłeś simloka, chyba nie, i pewnie z tego powodu iPlus Ci nie idzie. 8) peace 8)
SE GC79, iPlus
Prawie jak internet...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Jaco »

Małe wyjaśnienie choć pisałem o tym.Ściągnołem iPlus Manager aby wykorzystać to oprogramowanie do sprawdzenia zasięgu.Co ma wspólnego simlock do samego programu.Nie wkładam karty Ery do modemu iPlusa.Chodzi mi o wykorzystanie tej aplikacji do połączenia z internetem i sprawdzenia czy mam Gprs czy Edge.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: tracer.on »

Jaco pisze:Chodzi mi o wykorzystanie tej aplikacji do połączenia z internetem i sprawdzenia czy mam Gprs czy Edge.
To czy masz EDGE czy GPRS to sprawdź po transferze z jaką prędkością pobierasz pliki (ja używam NetMetera). A managera to nie używaj bo to jest dziadostwo.
janek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-09, 11:59

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: janek »

to czy masz GPRS czy EDGE w iPlus managerze jest widoczne po prawej stronie pasku zasiegu. Jezeli jest gradientowo zielony (jasny zielony u gory przechodzacy na ciemnozielony na dole) to masz GPRS. Gdy ten znacznik jest w pasy o roznym odcieniu zieleni, to w EDGE.

Troche nie moge sie zgodzic z opinia tracer.on ze manager to dziadowsto, bo przynajmniej u mnie chodzi 100 razy lepiej niz oryginalny soft ericssona (ktory zzera 100%CPU i sie wiesza). Chyba ze znacie jeszcza jakas inna alternatywe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: vegas »

Może dorzucił byś jakieś obrazki pokazujące czy jest się w zasięgu EDGE czy GPRS.

P.S
Przyłączam się do pytania o alternatywie dla iPlus Managera.
Ostatnio zmieniony 2006-06-09, 12:29 przez vegas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Enzo »

janek pisze:Chyba ze znacie jeszcza jakas inna alternatywe.
Wystarczy zwykły dial-up.
urqel1 pisze:Może dorzucił byś jakieś obrazki pokazujące czy jest się w zasięgu EDGE czy GPRS.
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jak bawiłem się wersją demo iPlus Menagera to tam w pomocy są pokazane te obrazki.
Ostatnio zmieniony 2006-06-09, 12:36 przez Enzo, łącznie zmieniany 2 razy.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: vegas »

To może @Enzo napisał byś jak skonfigurować połączenie przez dial-up...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Enzo »

A proszę sobie zobaczyć do przyklejonego tematu WAŻNE! Konfiguracja modemów,dzielenie łącza-zbiór linków FAQ. Tam jest wszystko :!:
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Jaco »

Janek napisał
to czy masz GPRS czy EDGE w iPlus managerze jest widoczne po prawej stronie pasku zasiegu. Jezeli jest gradientowo zielony (jasny zielony u gory przechodzacy na ciemnozielony na dole) to masz GPRS. Gdy ten znacznik jest w pasy o roznym odcieniu zieleni, to w EDGE


Zgadzam się z tym ale u mnie ta aplikacja działa tylko jeśli klkinę ikonę poczty lub globus.Nie pokazuje zasięgu i czy to GPRS czy EDGE. Gdy klikam POŁĄCZ to pokazuje się komunikat ,,karta nie gotowa".Gdy otwieram połączenia sieciowe mam tam skonfigurowane połączenie o nazwie ,,Urzadzenie i Plus'' i jako modem wykorzystuje option globetrotter combo.Pytałem jeszcze o kod aktywacyjny ale wy spieracie sie która aplikacja jest lepsza.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: tracer.on »

Jaco pisze: ale wy spieracie sie która aplikacja jest lepsza.
Moim zdaniem najelpsze jest połączenie dial-up. I żadne aplikacje do połączenia nie są potrzebne ewentualnie do podawania pinu i smsów.
U siebie wyłączyłem pin i nie używam żadnej aplikacji, modem loguje się automatycznie i połączenie startuje razem z systemem i net działa. ( Tylko te cięcia )
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Jaco »

Jak ustawić aby połączenie startowało razem z systemem?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: raptou »

Wystarczy we właściwościach wyłączyć "pytaj o nr tel" lub włączyć "połącz automatycznie" (nie pamiętam) i dodać do autostartu.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: I PLUS PYTANIE -> iPlus Manager 1.4

Post autor: Jaco »

Zrobiłem i odpala z opóżnieniem.Nie wiem czemu ale to nie problem.
ODPOWIEDZ