W sprawie łącza

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dymko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-04-15, 22:40
Lokalizacja: Stargard Szczeci?ski

W sprawie łącza

Post autor: dymko »

Jak to jest ze internet w porach rannuch smiga bez zarzutow a po południu zaczyna zwalniac i wieczorem z predkosci jaką mam czyli 256 kb/s robi się 50 kb/s.Administrator sieci twierdzi ze nie są obciązone serwery 1. 25%-30% 2.50%-90% ze ma nadwyzke mozliwosci.Robiłem test sieci rano to download wyniósł 245 kbps a upload 212 kbps,natomiast wieczorem download 33,5 upload 2.56.Zdaje sobie sprawe ze czym wiecej osób jest na sieci to wolniej zaczyna chodzic,ale zeby dochodziło do tego ze wieczorem gdy chce sprawdzic poczte czekam na otwarcie 5 minut.To chyba cos nie tak z moim łączem i administrator robi mnie w balona.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W sprawie łącza

Post autor: MaxFM »

Po prostu admin dzieli łacze dynamicznie czyli np: jak 1 osoba siedzi na sieci to ma 512 a jak 10 osob to te 512 dzieli sie na te 10 osob. Pogadaj z adminem zeby Ci przydzielił konkretny transfer.
dymko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-04-15, 22:40
Lokalizacja: Stargard Szczeci?ski

Re: W sprawie łącza

Post autor: dymko »

To jak administrator moze mi przydzielic transfer,w inny sposób?Jest mozliwosc ze dostane stały transfer bez znaczenia o jakiej porze dnia?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W sprawie łącza

Post autor: MaxFM »

To juz zalezy od Twojego admina, musisz z nim pogadac.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: W sprawie łącza

Post autor: ikw »

to nic nie da. ma za male lacze...z pustego to nawet salomon nie naleje.
ODPOWIEDZ