jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: czoper_ »

zastanawiam sie nad wyborem modemu nie tyle pod katem obsługi technologii edge czy umts co do technicznej jakosci i niezawodnosci modemu merliny sa dobre? moze globtrotter? no i pytanie jesli mam np pakiet transfer limit 0,5 GB to sa jak w iplusie pakiety doladowan 1 GB za 50 zł? czy w BC nie ma? dziekuje za pomoc
pozdr
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: bbart »

Jeśli modemu będziesz używał w notebooku wyposażonym w procesor AMD poprzez PCMCIA to musisz uważać na urządzenia Sony Ericsson oraz Option, ponieważ mają one problemy z poprawnym działaniem z tymi procesorami.

W Blueconnect nie ma możliwości wykupienia dodatkowych MB transferu.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: czoper_ »

mam intel celeron w moim notku hp czy globtrotter 3d edge, gt max, fusion, czy moze merlin u740?

dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: Jaco »

cytat:

procesor AMD Option, ponieważ mają one problemy z poprawnym działaniem z tymi procesorami.

Ja mam procesor AMD Sempron i kartę jak w podpisie i nie mam problemów.
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: bbart »

czoper_ pisze:mam intel celeron w moim notku hp czy globtrotter 3d edge, gt max, fusion, czy moze merlin u740?
Bardzo dobre opinie od użytkowników otrzymuje (na tym forum również) Merlin U740. W moich planach też jest ten model jednak póki co przeszkodą jest jego cena :(

Jeśli masz procesor Intela to raczej nie będziesz miał problemów z żadnym modemem. Poczytaj opinie o sprzęcie, porównaj parametry i... dokonaj wyboru :D
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: Vipera »

bbart pisze:Bardzo dobre opinie od użytkowników otrzymuje (na tym forum również) Merlin U740. [...] jednak póki co przeszkodą jest jego cena :(
Z czystym sumieniem polecam Merlina.
To pierwsza karta, z którą nie miałem dotąd żadnych problemów (poza kwotą potrzebną na jego kupno - a kupiłem poza promocją w Erze)
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: czoper_ »

w promocji BC 50 zł kosztuje 914 zł ale juz w 122 zł 243 zł czyli nie tak drogo dziekuje serdecznie tez myslałem o merlinie
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: jaki modem najlepszy w BC i czy sa w Blue są pakiety ?

Post autor: canidy »

Używałem modemy:

EDGE ED77 - na USB, działa bardzo dobrze i niezależnie od tego czy to jest desktop czy laptop i jaki ma procesor.

SE GC85 - na PCMCIA typ II (istotne), bez problemu z procesorami Intela, a z niektórymi AMD są problemy z powodu zbyt dużego napięcia.

Merlin U630 - PCMCIA typ II, ale nie słyszałem nic o problemach z procesorami.
ODPOWIEDZ