Wolna Prędkość w Grach On-line mimo dobrego zasięgu.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
svenvicky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-01, 22:31
Lokalizacja: Winniki

Wolna Prędkość w Grach On-line mimo dobrego zasięgu.

Post autor: svenvicky »

Witam. Mam problem z Moim Super Szybkim Netem :cfaniak:
Gdy chcę zagrać przez Necika to Moja prędkość w chwili łączenia się z innymi graczami wynosi jakieś 25kb/s. A gdy przerwę połączenie i w sekundkę po tym ładuję jakąś stronkę to mam transfer na poziomie 125-150kb/s. Zasięg cały czas mam max Egde 5 kresek. W chwili łączenia się z innymi graczami łącze nie jest obciążone i także nie jest przekroczony limit. I tak zawsze... Może mi ktoś doradzić, co jest tego przyczyna? :D
Impossible Is Nothing For Me :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Wolna Prędkość w Grach On-line mimo dobrego zasięgu.

Post autor: Blido »

Może podaj o jaką grę chodzi? Łączysz się z taką prędkością, bo gra do działania widocznie nie wymaga większej. Np. przy grze w CS 1.6 średni transfer utrzymuje się na poziomie 40kb/s. Sądziłeś że każda gra idzie maksymalną prędkością łącza?
Poza tym nie bardzo wiem w czym masz problem. Napisałeś, że podczas gry przesył danych jest twoim zdaniem za wolny, a co za tym idzie, wolniej zużywasz limit. To źle? Domyslam się jednak że napisałeś posta, ponieważ gra się laguje, a Ty myslisz że to z powodu niskiego transferu - otóż śpieszę z wyjaśnieniem - w grach online nie jest najwazniejszy transfer, ale czas wędrówki pakietów (ping), a ten jest na EDGE bardzo wysoki - nie mniejszy niż 400ms, a średnio około 700ms. Internetowe gry FPS wymagają pingu nie większego niż 100ms - taki jest niełatwo uzyskać nawet na HSDPA. Internet mobilny nie nadaje się do grania na sieci. Na EDGE możesz sobie pograć co najwyzej w szachy albo jakąś strategię turową, jak HoM&M :] . Może jak się uprzesz to jeszcze RTS w rodzaju AoE czy starcrafta pójdzie.
svenvicky pisze:Zasięg cały czas mam max Egde 5 kresek.
Pewnie w programie Mobile Connect? Tym się nie sugeruj, bo te różne kreski, procenty i co tam jeszcze się w tych managerach stosuje nic nie znaczą. Jak chcesz wiedzieć jaką masz moc sygnału, zainstaluj <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> i sprawdź moc sygnału w -dBm.
ODPOWIEDZ