Awaria czy wina sterownikow (Huawei E800)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mygot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-12, 22:41
Lokalizacja: kraków

Awaria czy wina sterownikow (Huawei E800)

Post autor: mygot »

Witam jestem posiadaczem iPlus'a od 4 mies. Z tego co wyczytałem na forum gdy ma sie zasięg 3g to hsdpa włącza się jedynie gdy korzystam z internetu(strony www, filmy) problem w tym że nawet gdy oglądam film przez internet spada mi zasięg na 3g. Z tego co wiem to nie jest to normalne. Jest to dla mnie spory problem ponieważ nie ukrywam ze używam iPlus również do gier online i jak do tej pory wszystko było ok. Jednak obecnie owe spadki na 3g owocują w dc. Czy znacie jakieś rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Awaria czy wina sterownikow (Huawei E800)

Post autor: YaHooo »

mygot może to być wina przeciążenia sieci, zbyt słabego sygnału. Najprościej to wziąć komputer i modem w inne miejsce miasta i tam sprawdzić. Najlepiej jak najbliżej innego BTS'a. Wtedy się powinno wszystko wyjaśnić. Ale powiem, że u mnie Plus ostatnio miał inne problemy. Dwa dni non stop modem gubił zasięg 3g. Co jakieś 20s sieć znikała (podczas gdy 2g działało prawidłowo). Wczoraj wszystko powróciło do normy. Więc możesz spróbować przeczekać, albo zbadać jak Ci poradziłem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ